Звички, які сприяють щастю

Звички, які сприяють щастюГарвардський психолог Шон Ачор — автор бестселера «The Happiness Advantage» — зробив кар’єру, вивчаючи щастя. Його виступ на конференції TED подивилися більше 15 мільйонів разів. Він стверджує, що ми, як суспільство, зосередили свою увагу на продуктивності, проігнорувавши щастя і сенс. І зробили це на шкоду собі, адже дослідження показують, що щастя безпосередньо пов’язано і з тим, як ми працюємо, і з тим, наскільки ми ефективні в житті в цілому.

Крім того, коли людина відчуває себе щасливою, рівень її інтелекту піднімається. Це відбувається тому, що вона перестає хвилюватися і турбуватися, і замість цього всі ресурси мозку йдуть на мислення. Також, щастя  збільшує і рівень творчого мислення.

Ачор пояснює, що традиційна формула «Я буду щасливий, коли досягну своїх цілей», невірна. Можна бути щасливим вже зараз, продовжуючи при цьому прагнути до мети.

Ось які звички, на думку Ачора, потрібно розвивати, щоб відчувати себе щасливим.

Список подяки

Кожен вечір перед сном виділяйте хоча б 5 хвилин на те, щоб записати, що з вами хорошого сталося за 24 останніх години і за що ви вдячні життю. Список не повинен бути глибоким (тільки якщо ви не хочете виділити 30 хвилин замість 5), він повинен бути конкретним. Наприклад, замість того, щоб бути вдячним за вашу дитину, будьте вдячні за посмішку і ранкові обійми з нею.

Через вроджене когнітивне спотворення зазвичай ми скануємо навколишнє середовище на предмет загроз. Раніше це диктувалося необхідністю виживання. Сьогодні це неактуально, але мислення все одно спрямовується на пошук негативних аспектів в навколишньому середовищі. Практикуючи подяку, ви замінюєте цей негатив позитивним ставленням до світу навколо.

Майте на увазі, що ви не повинні записувати одні і ті ж речі. Вчіться бачити і бути постійно вдячним за щось нове кожен день.

Дублювання

Згадайте якийсь позитивний досвід, який ви пережили за останні 24 години. Витратьте дві хвилини на розповіді про нього. Прагніть записати, принаймні, чотири деталі про цей досвід.

Це корисно, тому що, коли ви концентруєтесь, щоб запам’ятати позитивний досвід, ваш мозок починає вважати його значущим, що поглиблює відбиток (так званий імпринтинг). Крім того, це дозволяє вам ще раз пережити не тільки цей досвід, але і супутні йому позитивні почуття (звідси і назва – дублювання).

Веселі 15

Ефект від щоденних кардіо-занять може бути настільки ж ефективним, як прийом антидепресанту. Отже, одна з шести звичок щастя полягає в тому, щоб кожен день займатися 15-хвилинною діяльністю, корисною для серцево-судинної системи. Це включає в себе садівництво, стрибки на міні-батуті і енергійну прогулянку зі своєю собакою.

Ачор додає, що мозок сприймає вправи як перемогу, і це почуття досягнення інтерпретується і на інші завдання протягом дня. Він також вчить ваш мозок вірити фразі: «Моя поведінка має значення», що також сприяє щастю.

Медитація

Кожен день виділяйте дві хвилини, щоб зупинити всі думки і зосередитися на своєму диханні. Просто перейдіть на дихання, на вдих і видих. Навіть коротка усвідомлена перерва може зменшити стрес, привести до більш спокійного, щасливого стану.

Коли Ачор змусив співробітників Google припинити робити те, чим вони займалися, на дві хвилини в день, і просто зосередитися на своєму диханні, через 21 день:

  • Їх точність підвищилася на 10%.
  • Рівень щастя виріс.
  • Залучення до завдань істотно підвищилося.

Медитація дозволяє виконати «перезавантаження». Не ігноруйте таку можливість.

Свідомі акти добра

Бути добрим до інших і кожен день проявляти доброту — це чудовий стимулятор щастя.

Ачор рекомендує на початку кожного дня надсилати коротку смс, вихваляючу когось, кого ви знаєте: комплімент або привітання, просто приємне слово. Додатковим бонусом буде те, що, дуже ймовірно, інша людина відповість чимось приємним і вам.

Тим не менш, ваш акт доброти може бути будь-яким: можна притримати двері в метро для когось або замовити каву колезі.

Поглиблення соціальних зв’язків

Соціальні зв’язки впливають на успіх, здоров’я, і навіть на тривалість життя. Крім того, відчуття соціальної підтримки життєво важливо для щастя. Фактично дослідження Ачора показують, що соціальний зв’язок є найбільшим провісником щастя.

Говоріть з сім’єю і друзями кожен день, навіть якщо ви просто пишете їм в чаті протягом двох або трьох хвилин або відправляєте їм текстові повідомлення про те, щоб зустрітися в неділю.

На завершення Ачор пояснює, що якщо ви будете щодня слідувати шести звичкам, описаним вище, то через 21 день зміите стиль мислення з песимістичного на оптимістичний. Якщо після цього ви виділите ще місяць, то є ймовірність, що станете довічним оптимістом. Досить сильне твердження, погодьтеся. Але якщо ви відчуваєте себе нещасним, то втрачати вам нічого. Спробуйте прислухатися до цих порад протягом 21 дня.

Бажаємо вам удачі!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар