Знайомство дитини з грошима

znajomstvo-dytyny-z-groshymaБагато батьків вважають, що поняття гроші і діти – несумісні. Правда, це відбувається тільки до того часу, поки дитина не починає канючити біля прилавка з проханням або вимогою що-небудь купити.

Чи варто заводити дитину у світ фінансів? Пояснювати з чого будується сімейний бюджет? І чи повинен ваш малюк знати, яка зарплата у його батьків? Про це ви дізнаєтеся з цієї статті.

Рано чи пізно кожні батьки стикаються з проблемою знайомства своєї дитини з грошима. Перетворити це нелегке знайомство з проблеми у розуміння малюка легко, головне підключити фантазію і уяву. Починати знайомство дитини з грошима, краще всього не раніше, ніж у віці 4-5 років.
Саме в цьому віці період постійного «купи!» та «хочу!» проходить і дитина готова пізнавати ази сімейної економіки.

Батькам важливо розуміти, що сімейний бюджет є для малюка першим прикладом на шляху до самостійного «економічного» життя. І те, як ви поясните малюкові значення фінансів, багато в чому визначить його ставлення до грошей в цілому. Дивно, але відмічено, що діти по відношенню до грошей, часто поводяться також як і їхні батьки.
Ось, наприклад, якщо батьки, маючи навіть незначні кошти, вміють грамотно ними розпоряджатися, то, швидше за все і дитина буде дбайливо ставитися до грошей.

Пояснити дитині особливості побудови бюджету сім’ї й роль грошей у житті допоможе казка чи вигадана історія. Припустимо, це може бути історія про те, що сімейний бюджет – це озеро, в яке одні річечки вливаються, а інші виливаються. Нехай малюк уявить собі, що в озері живуть мешканці-рибки (члени сім’ї) і чому так важливо щоб озеро не пересихало.
Історію можна супроводжувати малюнком або попросити малюка намалювати те, як він зрозумів зміст сімейного бюджету. Розкажіть дитині, як проходять вливання в озеро (сімейний бюджет) і про те, як важливо враховувати всі виливання (витрати) з нього.

Говорити малюкові суму вашої зарплати чи ні – вирішувати вам. Невелика зарплата може засмутити і навіть викликати комплекс у дитини, велика в свою чергу викликати питання – чому батьки не купують їй все, що вона хоче на першу вимогу. Врахуйте і той факт, що невелика сума для вас, може здатися дитині величезною, тому пояснюючи кількість і значення грошей дитині можна придумати спеціальну «дитячу» валюту, в яку ви потім будете переводити всі сімейні витрати.

У своїх поясненнях частіше приділяйте увагу саме витратам. Розкажіть дитині, як важливо сплатити комунальні послуги, заплатити за квартиру, купити одяг і продукти. Порахуйте разом з дитиною, яку кількість грошей ви зможете витратити на іграшки, солодощі та інші покупки.

У віці 5-6 років ваш малюк може сміливо виступати в якості покупця. Для початку нехай мама або тато самі виберуть, що необхідно придбати, а дитина розрахується з продавцем. Після кількох пробних покупок можна довірити малюкові робити покупки самостійно.
Проводячи таку операцію, ви допоможете своєму дитяті в першу чергу вчитися рахувати: скільки було у нього грошей, скільки він витратив і скільки дали здачі. По-друге, навчиться правильно формулювати свою думку, здобувати навички спілкування з продавцем, а по-третє, формуватиметься купівельна спроможність малюка. Саме процес придбання товарів дасть малюку можливість осягнути мету і механізм покупки, а також буде відмінним приводом позайматися математикою.

Нехай знайомство вашої дитини з грошима пройде легко і успішно, адже з часом їй доведеться самостійно розпоряджатися своїми фінансами!

Оцініть статтю
Додати коментар