Жести впевненості.

zhesty-vpevnenostiБагатьох цікавить питання, як розвинути впевненість в собі і за допомогою яких жестів можна передати оточуючим відчуття власної впевненості. Але відразу скажу, що впевненість складно зімітувати. Чуйний спостерігач завжди розпізнає, чи дійсно впевнена в собі людина або намагається зімітувати впевненість в собі. Ця стаття буде більше корисна тим, хто хоче навчиться розпізнавати жести впевненості у інших. Такий навик дуже допомагає при проведенні переговорів, диспутів та інших видів словесних дебатів, коли необхідно зрозуміти, чи дійсно людина так впевнена у власній позиції або ж видає бажане за дійсне.

Для початку скажу, що найбільше загальну внутрішню впевненість людини характеризує її постава, хода і вкоріненість, тобто вміння твердо стояти на ногах. Саме ці показники ми несвідомо зчитуємо з людини в перші ж секунди знайомства. Далі це перше враження шліфується, доповнюється деталями, але в цілому, кардинально вже не змінюється. Тому так важливо буває зробити вірне враження вже в перші хвилини взаємодії.

Давайте розберемо зазначені характеристики детальніше:

Вміння твердо стояти на ногах – одне з базових. Воно характеризує нашу фізичну стійкість, яка підкріплюється такою же внутрішньою психологічною упевненістю в своїх силах. Коли дивишся на укорінену людину, створюється враження, що вона вросла в землю і її важко буде зрушити з місця. При цьому немає відчуття ваговитості, громіздкісті.

Впевнена людина, як правило, стоїть, розвівши ноги на ширину плечей або трохи ширше, з носками злегка розгорнутими назовні на 10-20 градусів. Вага тіла рівномірно розподіляється по всій стопі, немає завалювання вперед або назад.

До речі, подібне завалювання виробляє вкрай неприємне враження на аудиторію. При завалюванні  створюється враження, що людина хоче уникнути контакту, тобто відсторонюється. Якщо таке положення тіла супроводжується кирпатим підборіддям, то людина сприймається як зарозуміла, а її поза здається викличною. Якщо людина більше подає корпус вперед, то може створюватися враження атаки, тиску або просто квапливості, що викликає у відповідь опір або недовіру.

Переминання з ноги на ногу, перенесення тіла тільки на одну ногу, навпаки, справляє враження невпевненості, відсутності чіткої виваженої позиції. Часто таку позу приймають жінки, не без підстав вважаючи, що так вони виглядають більш витончено і кокетливо. Але зворотна сторона ситуації полягає в тому, що слова жінки, що стоїть таким чином будуть сприйматися як малозначущі, несуттєві.

Злий жарт грають з жінками і каблуки. Вони самі по собі не додають стійкості тіла і, хоча надають образу жінки якусь витонченість і легкість, в той же час позбавляють її слова потрібної ваги. Тому, милі дами, вам доводиться вибирати, чи хочете, щоб вас сприймали, як жіночну леді або ж як гарного професіонала, до слів якого варто прислухатися.

Хода, як дзеркало, відображає внутрішній стан людини. Швидка, стрімка хода говорить про захопленість, цілеспрямованість і активність її власника. Шаркаюча хода і присогнуті коліна говорять про пригніченість, слабкість, нездатність дати відсіч. Впевнена в собі людина йде, твердо ступаючи, як би підминаючи під себе простір. Її крок починається з п’яти, поступово прокочуючись на носок. Корпус при цьому злегка перенесений вперед, оскільки саме це положення забезпечує поступальний рух, не даючи додаткове навантаження на ноги. Тобто не ноги йдуть вперед і несуть за собою людину, а людина сама рухається вперед, а ноги їй тільки допомагають у цьому русі.

Таку ходу не слід плутати з тією, коли корпус людини сильно нахилений вперед так, що ноги ледве встигають за ним, дрібочучи ззаду. Але набагато частіше можна зустріти ходу, коли корпус відкинутий назад, а ноги йдуть попереду тіла. Створюється враження, що ноги несуть туди, куди людина насправді йти не хоче.

Хода впевненої в собі людини вельми ритмічна. Крок широкий, розмашистий. Дуже часто чоловіки розмахують руками в такт кроку, виставляючи вперед руку протилежну виставленій нозі. Така хода справляє враження активності, енергійності, внутрішньої сили. Поспостерігайте уважніше за політичними лідерами. Дуже часто вони демонструють саме таку ходу. Їх спеціально  вчать, щоб вони могли справити сприятливе враження на своїх виборців.

Постава, як ніяка інша характеристика тіла, відображає нашу особистість, те, як ми себе сприймаємо і як до себе ставимося. Сутулі, підняті плечі створюють стійке враження невпевненості в собі. Похилі, опущені вниз плечі наводять на думку про внутрішнє відчуття безпорадності, апатичності, несамостійності. Розправлені плечі зі спокійно висячими руками, навпаки, створюють загальне враження впевненості. Коли я говорю, що руки висять вільно, я не маю на увазі, що вони безвольно мотиляються як дві мотузки або висять як дві палиці, прикручені до жердини. Руки впевненої людини повинні справляти враження сили, що знаходиться в спокої.

Визначити те, чи підняті ваші плечі чи ні, можна по розташуванню ключиць, які повинні бути паралельні підлозі. Навіть невеликий нахил вгору або вниз свідчить про неправильне положення тіла і хронічний м’язовий затиск в області шиї.

Зімітувати впевнену поставу досить складно. Адже для того, щоб тримати плечі розправленими, коли вони до цього не звикли, потрібно постійно тримати в напрузі м’язи спини, що важко зробити довше, ніж кілька хвилин. Після цього м’яза втомлюються підтримувати незвичну позу і розслабляються. Крім того, напружені м’язи надають таке ж відчуття напруженості всьому тілу і людина сприймається як затиснута, напружена і в кінцевому рахунку, як невпевнена в собі. Пам’ятайте, таких людей запитують: «Що ти сидиш, як кол ковтнув? Розслабся … »

Якщо ж м’язи звично напружені і затиснуті в такій позі, де плечі опущені, шия витягнута, а підборіддя трішки кирпате вгору, то оточуючі сприймають таку людину, як зарозумілу, тобто таку, що дивиться на всіх зверхньо. Часто такий стан верхньої частини тіла характерний для людей, що займаються класичними танцями, особливо для жінок.

Тепер давайте поговоримо про інші ознаки впевненості, які може демострувати нам співрозмовник за допомогою жестів.

Жести впевненості:

1. Рукостискання. Через рукостискання можна визначити, наскільки впевнена в собі людина і яку позицію вона прагне зайняти в розмові.

Рука впевненої людини тепла і суха, а рукостискання міцне, але не до хрускоту кісток. Якщо людина хоче зайняти домінуюче становище в контакті, то і свою руку в рукостисканні  буде тримати зверху. Якщо ж підлегле – дозволить розгорнути її долонею вгору.

2. Шпиль-жест. Це жест, при якому людина з’єднує пальці обох рук один з одним, утворюючи як би двосхилий дах. При цьому його вістря спрямоване вгору. Цей жест часто використовують впевнені в собі люди, що займають високе соціальне становище. Він також свідчить про те, що людина впевнена у своїй позиції і вважає, що події розвиваються в потрібному напрямку.

3. Відкриті жести. До відкритих жестів відносяться такі положення рук і ніг, при яких ні руки, ні ноги не перехрещуються одне з одним. Їх протилежність – закриті пози, коли руки схрещені на грудях, а нога накинута на ногу або вони перехрещені в області щиколоток.

Люди, які почуваються невпевнено, намагаються убезпечити себе, приймаючи закриті пози. У той час, як впевнена в собі людина розслаблена, її руки вільно лежать на столі, на бильці крісла або на колінах. Жести рук також відкриті, спрямовані до співрозмовника, з відкритими долонями.

4. Погляд в очі. Людина, яка впевнена в собі, дивиться в очі своєму співрозмовнику. І навпаки, невпевнена людина часто опускає очі вниз або відводить їх в сторону. Відводить погляд і брехун. Тому прямий погляд в очі, часто сприймається як ознака правдивості і впевненості в собі. Якщо зіниці очей при цьому розширені, то людина відчуває задоволення від контакту і зацікавлена в своєму співрозмовникові. Якщо ж очі нагадують бусинки, то це говорить про ворожий настрій їх співрозмовника.

Контакт очей потрібно підтримувати не менше 1/3 часу розмови, але бажано, не більше 2/3, щоб не напружувати співбесідника.

5. Дистанція між людьми. Чим більше комфортно і впевнено в діалозі відчуває себе людина, тим на більш близьку відстань він може підійти до співрозмовника. Але оцінюючи цей параметр, важливо пам’ятати, що різні люди спочатку мають різну зону комфорту.

6. Демонстрація великих пальців рук. У ворожіннях по руці великі пальці рук показують силу особистості і характеру. І в трактуванні жестів великі пальці рук займають далеко не останнє місце. Вони можуть з’являтися в самих різних жестах: вони можуть стирчати з кишень, де покоїться кисть руки, лежати на лацкані піджака, за який зачепилася рука, стирчати з пахв схрещених на грудях рук. У будь-якому виконанні вони означають упевненість в собі, що переходить в зарозумілість і демонстрацію почуття власної переваги.

7. Руки, заведені за голову. Цей жест показує, що людина відчуває повну впевненість в собі і силі займаних  позицій. Жест з одного боку відкритий, оскільки повністю залишає незахищеним корпус. З іншого боку, він супроводжується відкиданням тіла назад, що свідчить про бажання усунутися. Тобто людина як би показує, що він упевнена у своїй силі і здатності захистити себе, але не бажає з якихось причин вступати в контакт.

Цей жест дуже характерний для людей, які впевнені у своїй компетентності, отаких всезнайок. Часто подібні жести використовують керівники в присутності своїх підлеглих і ніколи в присутності вищих.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар