Здоров’я та краса

Більше двох тисяч років тому великий Сократ вимовив: “Нема тілесної хвороби окремої від душі”. Незважаючи на це, багато психологів і більшість медиків досі не розглядають цей зв’язок всерйоз. Тим не менше, і у нас в країні і за кордоном з’являється все більше робіт на цю тему.

Теоретичні та практичні дослідження достовірно підтверджують той факт, що базові емоції, такі як гнів, сум, страх, радість, впливають на стан здоров’я людини, і мають безпосередній зв’язок з тими чи іншими фізичними захворюваннями.

Менш вивчене питання про вплив психологічної сфери діяльності на виникнення фізичних хвороб тіла. Проте не викликає жодних сумнівів той факт, що наша думка володіє певною енергією, так як будь-яка жива клітина випромінює радіохвилі, які можна вловити приладами, і, отже, клітини головного мозку не є винятком із загального правила.

Думка може нести здоров’я або хворобу не тільки тому, на кого вона спрямована, але і тому, хто її створив.

Але як спілкування людей один з одним в повсякденному житті може позначатися на здоров’ї?

Спілкування – це вираз емоцій і думок, це вчинки і дії. Чим визначаються вчинки і дії людей? Очевидно, тими рисами характеру, які притаманні даним людям.

Чи є зв’язок між характером людини і її фізичним станом?

Часто трапляється так, що людина починає замислюватися про своє життя тільки при появі того чи іншого нездужання. Звернення до лікаря або не приносить результату взагалі, або має результатом лише тимчасове поліпшення, після чого хвороба приймає хронічну форму.

Теоретична і практична значущість виявлення зв’язку між характером людини і її  захворюваннями є актуальною, оскільки вирішення цього питання дозволить широкому колу людей, використовуючи отриману інформацію, ставати більш цілісними і гармонійними особистостями.

Що таке здоров’я і здорова людина?

Всесвітня організація здоров’я дає наступне визначення: “Здоров’я – це стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб”. В перекладі з латини це звучить простіше : “У здоровому тілі здоровий дух”.

Значить, здоровий дух людини означає і здорове тіло людини. Згідно гуманістичного напрямку в психології, людина – це цілісна система, і вивчаючи хвороби людини, не можна займатися тільки цією хворобою. У підсумку отримуємо, що лікувати необхідно людину, починаючи з вивчення її поведінкового і характерологичного рівня.

Більшість психіатрів, багато психологів і біологи готові допустити сьогодні, що практично всі хвороби, а може саме всі хвороби без винятку, можуть бути названі психосоматичними … Це означає, що якщо простежувати розвиток “фізичного” захворювання досить далеко і досить глибоко, то неминуче знайдуться внутріпсихічні , внутріособистісні і соціальні змінні, які також внесли в скарб в його детермінацію.

Відсутність задоволення базових потреб в безпеці та захисті, в любові, повазі, самоповазі, ідентичності, а також потреби в самореалізації веде до втрати здоров’я і набуття хвороб.

У кожній людині існує тенденція зростання потреб. “Щастя – це усвідомлення зростання”. Слово “усвідомлення” є ключовим для відповіді на поставлене питання. Рівень усвідомлення себе і своїх бажань – це головне. Людина не може зробити хороший життєвий вибір, поки вона не починає прислухатися до самої себе, до власного “Я” в кожен момент свого життя, щоб спокійно сказати: “Ні, мені це не подобається”. Навчитися пізнавати власне Я, прислухатися до” голосу імпульсу “, розкривати свою величну природу, досягати розуміння, проникнення, осягати істину – ось що потрібно.

Часто люди починають замислюватися про своє життя тільки тоді, коли з’являється хвороба або проблеми на роботі, в сім’ї.

Отже, хвороба – видимий ознака відсутності цілісності особистості. Поки особа не досягне цілісності, їй потрібна хвороба як попередження. До того як ми захворіємо тілесно, ми, отже, вже хворі в набагато більш глибокому розумінні, а те, що ми називаємо хворобою, – насправді не справжня хвороба, а в глибинному сенсі цього слова інформація організму про те, що – щось негаразд. Послання про порушення гармонії “знайшло форму” і стало інформативним. Але що ми робимо? Намагаємося усунути цю інформацію, забуваючи про справжні витоки хвороби.

Духовно зріла людина бачить істину під покровом видимості, вважаючи хворобу дією, у якої є відповідні причини. Вона знає, що безглуздо усувати тільки дію, тобто симптом, тоді як він зникне сам собою, якщо пізнана і усунена причина. Духовно зріла людина знає, що її свідомість володіє глибоким розумінням її тіла і цілеспрямовано вимагає ради у своєї інтуїції.

Крм того, з найдавніших часів люди знали, що краса і здоров’я – це два взаємопов’язаних компонента одного цілого, а це ціле є людина!

Тільки здорова людина може бути гарною. Звичайно, багато хто заперечить, поставивши в приклад тих, хто не стежать за собою природними способами, а вдаються до послуг пластичного хірурга або вдаються лише до зовнішніх косметичних маніпуляцій . Та ми не маємо на увазі цю категорію людей.

За здоровим станом організму ми повинні стежити постійно. Здорова їжа і здоровий спосіб життя повинні увійти в наше життя, як гасло, як девіз. Тільки таким чином ми зможемо домогтися дієвих результатів.

Так, шлях до краси і здоров’я дуже довгий, але він того вартий. Повірте!

Вітаємо Вас в розділі

ЗДОРОВ’Я ТА КРАСА