Зайва вага і здоров’я – несумісні

Зайва вага і здоров'я - несумісні

Медичні дослідження в області боротьби із зайвою вагою ведуться вже багато років. З року в рік вчені проводять різні експерименти, обстежуючи при цьому тисячі пацієнтів з різним ступенем ожиріння.

Дані, отримані ними, свідчать: людина, що має зайву вагу, здоровою, бути не може за визначенням. Важливо належну увагу приділяти своєму здоров’ю для цього необхідно звертатися до перевірених фахівців, які допоможуть діагностувати і допомогти прийняти правильні заходи для лікування і підтримки здоров’я в правильному стані.

Згідно з результатами дослідження, що проводилося співробітниками медичного центру при одному з університетів США, існує зв’язок між високим індексом маси тіла (ІМТ) і показниками артеріального тиску (АТ). У людей, що мають зайву вагу, воно завжди вище, ніж у людей з нормальним ІМТ – навіть у тих, хто досить рухливий і знаходиться в непоганій формі.

В експерименті були використані дані однієї з клінік Далласа, зібрані шляхом обстеження близько 35 тисяч пацієнтів протягом двох десятків років. Їх вага і артеріальний тиск вимірювалися лікарями, а фізична форма оцінювалася приблизно – виходячи з того, скільки пацієнти змогли «протриматися» на біговій доріжці. В ході експерименту з’ясувалося, що ні стать, ні вік пацієнтів не пов’язані з їх АТ так, як пов’язаний з його показниками зайву вагу.

Не має ніякого значення і форма, в якій знаходяться люди з високим ІМТ – тільки у тих, чия вага в нормі, хороший фізичний стан організму пов’язане з нормальним артеріальним тиском.

Володарі зайвої ваги знаходяться в групі ризику і щодо розвитку інших захворювань. Так, за даними американських вчених, високий ІМТ безпосередньо пов’язаний з діабетом: кожен зайвий кілограм збільшує ймовірність його розвитку на 9%. В ході епідемії ожиріння в США, що розвилася в останні роки, кількість людей, у яких діагностували діабет ІІ типу, зросла більш ніж на 30%.

Доведено зв’язок надмірної ваги і захворюваності на рак молочної залози і кишечника. Згідно з даними дослідження, що проводилося кілька років тому вченими Великобританії, у 70000 європейців щорічно розвиваються онкологічні захворювання, пов’язані з ожирінням.

Сильне збільшення маси тіла може також привести до порушень в роботі нервової системи. У людей, які страждають ожирінням, гірше працює пам’ять, слабкіше увагу, повільніше реакція. Таким чином, високий ІМТ в більшості випадків говорить про схильність людини до різних захворювань. Тому тим, хто всерйоз стурбований станом свого здоров’я, слід почати з позбавлення від зайвої ваги.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар