З чого починається саморозвиток.

shlyahСамовпевнена людина може все життя прожити в повній впевненості: вона ідеальна  та непогрішна і їй не прийде в голову думка про те, що певні риси характеру потребують корекції.

Невпевнені в собі люди, навпаки, десятиліттями існують, усвідомлюючи власну недосконалість, але, переконані в повній нездатності стати краще, не бажають або бояться змінювати себе і свій спосіб життя.

Що таке саморозвиток в глобальному сенсі?

Саморозвиток будь-якої особистості – це процес, ініційований людиною з адекватною самооцінкою, і запускається він лише завдяки усвідомленню власної недосконалості.

З чого почати саморозвиток людині, яка зрозуміла, що її не влаштовує власний духовний, моральний або навіть фізичний рівень розвитку? Таке питання часто виникає у людей, які намацали суть проблеми, але не володіють інструментарієм для її вирішення.

Перші кроки

План саморозвитку народжується після того як знайдений перший ключ до вирішення будь-якої проблеми – визнання того факту, що вона дійсно існує. Це працює і з алкоголізмом, і з курінням, і з розладами харчової поведінки – з будь-якими недоліками, які властиві людям.

Особистісний ріст і саморозвиток неможливі в тому випадку, якщо всі навколо говорять людині про її недосконалість, і вона погоджується зайнятися собою тільки під тиском думки оточуючих. Жодна з технік саморозвитку не спрацює, коли підсвідомість твердить: так, вони стверджують, що в тебе є проблеми, але ти то знаєш , що в будь-який момент можеш вирішити їх, просто тебе все влаштовує.

Саморозвиток і самовдосконалення – процеси, нерозривно пов’язані з ідеєю адекватної оцінки себе, визнанням власних слабких і сильних сторін і готовністю змінити себе за допомогою різних методик, перетворити на когось нового, кращого.

Як визнати власну недосконалість?

Визнати власну неідеальність не означає перестати любити себе, це просто спосіб «включити» саморозвиток. З чого почати процес, якщо виправляти нічого? Тут можна порадити використовувати методику «прості питання». Спробуйте задати собі наступні питання і чесно на них відповісти:

  • Чи є у мене недоліки, які заподіюють незручність мені і оточуючим?
  • Чи буває так, що я регулярно роблю щось, і це тягне за собою негативні наслідки, і при цьому вина лежить саме на мені?
  • Чи влаштовує мене те, як я виглядаю?
  • Як часто оточуючі зізнаються, що зі мною цікаво проводити час, спілкуватися і займатися загальними проектами?
  • Чи є в мене риси, які я хотів (ла) б підсилити?
  • Які якості настільки заважають мені жити, що я хотів (ла) б «видалити» їх зі свого характеру назавжди?

Ці та інші аналогічні питання, написані на папері, і відповіді на них можуть дати чимало інформації для роздумів про те, з чого почати саморозвиток. Ідеальних людей не існує – це очевидна істина, але щоб почати робити перші конкретні кроки і вживати заходів, варто розробити чіткий план саморозвитку на основі виявлених проблем.

Фізична недосконалість

Якщо основною своєю проблемою людина вважає зовнішній вигляд, їй можна порекомендувати застосувати наступні способи саморозвитку:

Найпростіший і найдієвіший метод – усунення причин невдоволення: зайву повноту, нездоровий колір обличчя і сутулість легко і ефективно виправляють регулярні заняття спортом, зміна способу життя і перехід на здорове раціональне харчування.

Психологічну підтримку можна надати собі за допомогою наступної техніки саморозвитку: уявіть яке тіло ви хочете, знайдіть в інтернеті картинки зі спортсменами, фігури яких здаються вам ідеальними, роздрукуйте і повісьте над робочим столом. Не соромтеся дивитися на них, але думати слід не в ключі: «Я ніколи не стану таким!», Використовуйте посил: «Вони теж колись були звичайними людьми, але за допомогою праці та прагнення до кращого змінили себе, значить, і я зможу! ».

Саморозвиток і самовдосконалення неможливі без контролю фізичного стану. Нехай хтось стверджує, що бажати схуднути і стати красивим смішно, а от прагнення виключно до духовного зростання – правильно і цінно, але більшість духовних практик крім медитацій, величезної роботи думки і психіки включає в себе і ретельну роботу над тілом.

Важливість фізіологічної складової

Недарма і фахівці, навчаючи йоги, і ті, хто навчає китайським практикам, визнають: заняття спортом не дадуть повного ефекту, але й винятково ментальними вправами справжнього саморозвитку та особистісного зростання не добитися.

Стародавні мудреці розуміли: все добре в міру і в комплексі, не можна лікувати душу, не торкнувшись тіла і марно займатися тільки тілом, не працюючи з внутрішнім вмістом.

Способи саморозвитку, пропоновані фахівцями, завжди включають в себе не тільки розмови про високе, але і фізичні вправи. Так, регулярно потіти на тренуваннях, обтяжувати себе розтяжкою, гімнастикою і розвитком м’язів важче, ніж обговорювати з однодумцями духовну їжу, сидячи на зручній подушці і попиваючи зелений чай. Але саморозвиток особистості не може бути простим, а більш легкий шлях ніколи не буде правильним.

Результат отримає лише той, хто долає дорогу вгору, подорожній ж, крокуючий за зручною стежою, навряд чи досягне вершини.

Дорогу здолає той, хто йде…

В якості дієвої методики саморозвитку людині, що зважилася змінити себе, але не знає як почати саморозвиток особистості, можна порадити метод «уявної дороги».

Що таке саморозвиток, якщо порівняти його з переміщенням в просторі? Ця подорож до вершини гори. І якщо ви усвідомили проблему – ви тільки що побачили, як хмари розступилися, і побачили цю вершину. Все, що вам потрібно – подолати схил, але зате ви тепер розумієте, куди саме вам слід рухатися.

Перший крок – те, з чого почати саморозвиток доведеться самостійно, і ніякий план саморозвитку, ніякі особливі техніки не дадуть вам найголовнішого – волі, готовності і сил зробити крок вперед.

Якби малюк не хотів отримати іграшку, затиснуту в руці у мами, він ніколи б не наважився, хитаючись і насилу утримуючи рівновагу, зробити перший крок, і людство нікуди б не пішло без прагнення отримати бажане.

Саморозвиток і самовдосконалення в основі своїй завжди має волю того, хто бачить вершину і готовий йти до неї, долаючи перешкоди. Тримайте в голові картину освітленій сонцем, що сходить сніжної вершини гори вашого прагнення, і не упускайте цей образ, коли виникають складнощі або пропадає бажання робити черговий крок.

Невдачі – не привід відступати

План саморозвитку в процесі реалізації неминуче зазнає безліч змін.
Саморозвиток особистості – непередбачуваний процес, схожий на ремонт: починаючи ремонтувати будинок, ми ніколи точно не знаємо, що розкриється під шарами старої штукатурки, і які матеріали нам доведеться докуповувати по ходу справи.

Також і з роботою над собою: ми можемо підібрати для себе техніки саморозвитку, але в процесі реалізації наш продуманий план саморозвитку доведеться багаторазово міняти – десь ми зробимо помилку, частина методик може не спрацювати.

Золоту істину про те, що помилок не робить лише той, хто сидить на місці і нічого не робить, слід завжди пам’ятати. Запам’ятайте: покращуючи себе, ви маєте право помилятися, адже головне – виправити наслідки. Ніхто не буде виставляти вам оцінку за те, які саме способи саморозвитку ви змогли реалізувати і на скільки відсотків виконали ваш план саморозвитку.

Духовний розвиток

Ще один ключ до самовдосконалення – любов.
Любов рухає світом – НЕ ненависть, не роздратування. І точно також людина, що ненавидить себе, не зможе жодними способами домогтися саморозвитку.

З чого почати саморозвиток особистості, яка критикує себе за найменший прорахунок, картає, подумки обзиває останніми словами і порівнює, на його думку, з більш успішними, цілеспрямованими, цілісними людьми? Зі зміни ставлення до себе.
Любов – це вода і добриво для саду нашої душі, а на бідному пересохлому грунті пустиря, посипаного колючками гніву і заздрості, може зрости тільки бур’ян.

Саморозвиток особистості неможливий без любові до себе, але не сліпоюй і самовдоволеною, яка виключає власну недосконалість, а строгою, але справедливою. Можна сюсюкатися з дитиною, розповідати їй, яка вона розумниця – і виростити огидного егоїста. А можна любити дитину і при цьому займатися вихованням, коригувати погані риси, стимулювати розвиток позитивних – і отримати на виході відмінну людини, виховану і щасливу.

Любов буває різною і нам для реалізації нашого плану саморозвитку потрібна любов не сліпа і несамовита, а дозована, що не застеляє погляд пеленою нездорового обожнювання.

Щоденна робота над собою

Коли питання «з чого почати саморозвиток» вирішене, починається найнеприємніше: дрібна щоденна робота над собою.
Людям в масі своїй простіше зрідка здійснювати грандіозні подвиги, ніж регулярно робити якусь незначну і повторювану роботу, що не приносить миттєвого ефекту .
Але саморозвиток особистості не можна побудувати на одних тільки подвигах – це кропітка праця, якою не можна нехтувати.

План саморозвитку повинен включати в себе ряд невеликих щоденних способів поліпшити настрій і налаштуватися на позитивне сприйняття світу:

Прокидаючись вранці, думайте про те, що позитивне готує вам прийдешній день. Ні в якому разі не можна вставати з думками про холод за вікном, необхідність виконувати нудну роботу і інші негативні моменти життя. Зосередьтеся на хорошому, навчитеся знаходити плюси навіть в неприємному.

Перед сном продумуйте, яких помилок вам вдалося уникнути протягом дня, які крихітні кроки дозволили просунутися до вершини. Ви не посварилися з колегою, хоча був привід? Значить, ви вчитеся стримувати себе, і ось він, крок вгору по схилу.

Не очікуйте від людей чудес. Ваше прагнення поліпшити себе, ваш особистісний ріст і саморозвиток не повинні перетворитися на червоний прапор, яким ви розмахуєте перед оточуючими, протиставляючи себе ім. Кожен має право жити так, як він хоче, у кожного настане свій момент задатися питанням «з чого почати саморозвиток», і кожна людина приходить до нього своїм особистим унікальним шляхом.

Якщо ви вже виявили в собі негативні якості, які вимагають негайного коректування, якщо ви відчуваєте, що готові вступити на шлях покращення себе, значить, ви знайшли відповідь на питання «з чого почати саморозвиток» і зробили свій перший крок до досконалості.

Оцініть статтю
Додати коментар