Яким може бути спілкування батька з дитиною після розлучення

Яким може бути спілкування батька з дитиною після розлученняКохання та взаємопорозуміння, які з такою теплотою бажають молодим гості на весіллі, через деякий час можуть перетворитися в скандал і розлучення. Причини та обставини у кожної пари виняткові, як їм здається. Продовжувати спільне життя вони більше не можуть і, розділивши нажите майно, готові розбігтися по різних сторонах. От тільки дітей, народжених у шлюбі, не можна так само просто покласти у валізу і перевезти туди, куди хочеться матері або батьку.

Як спілкуватися з дитиною після розлучення батькові

Спілкування батьків з дитиною після розлучення буде залежати від уміння дорослих залагоджувати конфліктні ситуації і знаходити компроміси. Порядок спілкування обох батьків, швидше за все, істотно зміниться.

Можливі труднощі

Для когось спілкування з дітьми після розірвання шлюбу стає і зовсім каменем спотикання. Ображені і розлючені батьки ще не знають, у якому форматі тепер будуть проходити ці зустрічі. Не готові бути достатньо чесними з дітьми після розлучення. Замість цього кожен з подружжя готовий звинувачувати другого з батьків у всьому.

Як правило, дитині не вистачає спілкування після розлучення батьків саме з батьком. Іноді батько не бажає підтримувати стосунки з колишньою сім’єю. Та часто мати малюка активно чинить опір таким побаченням дитини з колишнім чоловіком.

Як вчинити в складній ситуації? Яким має бути спілкування з дитиною після розлучення?

Ситуація в житті розвалившоїся сім’ї в більшості випадків розглядається виключно з точки зору закону. На жаль, прийти до обопільного рішення подружжю вдається вкрай рідко. Несформована психіка дитини стає більш вразливою, з’являється відчуженість і депресія. І в цьому випадку складно зрозуміти, хто з батьків завдає серйозної шкоди здоров’ю малюка, а хто захищає його інтереси.

Право батька на спілкування з дитиною

Закон наділяє обох батьків абсолютно рівними правами та обов’язками щодо дитини. Це обумовлено і в Ст.141 Сімейного кодексу України, яка проголошує, що мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. З ким залишиться дитина після розлучення та на чиїй території буде проживати фактично, колишнє подружжя повинне вирішувати спільно, та найчастіше дитина залишається з матір’ю. Тому, в ідеалі, спілкування та зустрічі батька з дитиною після сімейного розриву повинні бути нормальними та звичними для обох.

Право батька на спілкування з дитиною після розлучення обмежено лише у виняткових випадках. За законом він може:

  • Безперешкодно отримувати будь-яку інформацію, пов’язану зі здоров’ям, розвитком і вихованням дитини.
  • Регулярно зустрічатися, спілкуватися з сином або дочкою, необмежено в часі, якщо це не передбачено добровільною угодою або за судовим рішенням.
  • Брати участь у прийнятті життєво важливих рішень у долі дитини.
  • Приймати рішення про виїзд дитини за кордон.
  • Тато зберігає всі свої права на дитину як у шлюбі, так і після розлучення. Вони поширюються до досягнення дитиною повноліття.

До речі, і про обов’язки повинен пам’ятати батько, який не проживає з сином або дочкою спільно. Він як і раніше повинен забезпечувати матеріальний добробут дітей, сприяти розвитку і зміцненню ростучого організму дитини.

Можливе вирішення ситуації

Якщо побачення з дитиною після розлучення стають неможливими через заборону матері, батькові необхідно визначити порядок таких зустрічей документально.

Добровільна угода між батьками дитини

Будь-яку конфліктну ситуацію прийнято починати вирішувати мирними шляхами. Ця не виняток. Обоє батьків можуть спробувати домовитися. Яким чином? Згідно з ст. 157 (Стаття 157. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини) Сімейного кодексу України батьки можуть письмово скласти угоду, яка буде відображати питання виховання дитини та права батьків у цьому процессі.

Зразок договору про проживання дитини та про участь у її вихованні

ДОГОВІР
про проживання дитини та про участь у її вихованні

м.Київ
«___»_____________20__р.
Ми, нижчепідписані: ПІП________________________, що мешкає м.Київ__________________ з одного боку та ПІП_________________, що мешкає м. Київ ______________________, з другого боку, уклали цей договір про таке:
1. Ми, сторони за договором, перебували в зареєстрованому шлюбі з _______________ року актовий запис № ____, зроблений в міському управлінні юстиції ЛОУЮ. Від спільного шлюбу маємо спільну малолітню доньку ПІП_________________, ______________ р.н.
2. Наша малолітня дитина після розірвання нами шлюбу постійно до повноліття , а саме до ____________ року проживатиме з матрію ПІП_______________,
3. Я, мати, зобов`язуюсь піклуватися про здоров`я спільної дитини, брати участь у вихованні та утриманні дитини, забезпечити дитині достатній рівень освіти незалежно від стосунків подружжя.
4. Я, батько, зобов`язуюсь брати участь у вихованні та утриманні дитини добровільно незалежно від стосунків подружжя.
5. Ми, сторони за договором домовляємось, що батько ПІП________________. може спілкуватися з дитиною по вихідним дням, а саме суббота та неділя з 10 до 18 годин кожний тиждень на місяць.
6. Святкові дні та канікули дитина буде проводить за згодою батька.
7. Якщо дитина захворіла, або батько буде у відрядженні, або з інших поважних або неповажних причин батько не проводить час з дитиною – це не є умовами для розірвання договору, договір зберігає свою дію на наступний термін.
8. Цей договір може бути розірвано за згодою сторін, а в разі невиконання вимог та відмови від добровільного розірвання однієї з сторін – у судовому порядку.
9. Строк дії договору встановлюється сторонами на весь строк дії договору до повноліття.
10. Всі витрати за складання та оформлення цього договору несе ПІП________________
11. Зміст ст. 157, 180-197 Сімейного кодексу України сторонам нотаріусом роз`яснено.
Цей договір складено в трьох примірниках, по одному сторонам договору, а третій залишається в справах нотаріуса. Кожен з договорів має однакову юридичну силу.
ПІП__________________ ПІП____________________

 

Важливо зрозуміти, що цей документ не повинен ставати додатковим моментом для створення конфліктної ситуації. Він покликаний захистити інтереси того, хто страждає від розлучення дорослих найбільше.

Судовий порядок і рішення суду

Коли відбувається систематичне порушення договору про про участь у  вихованні дитини батько має право відправити позов в суд там, де живе мати неповнолітньої дитини.

В судовому порядку вивчаються всі обставини по справі і виноситься рішення. Воно підлягає неухильному виконанню. За рішенням суду буде визначено чіткий графік побачень батьків з дитиною, місця перебування, тривалість зустрічей та інші важливі моменти. Беручи до уваги подані характеристики та клопотання суд визначить, чи буде обмежено час спілкування батька з дитиною після розлучення, в чиїй присутності будуть проходити зустрічі з дитиною.

Обмеження спілкування батька з дитиною після розлучення

Спільне перебування тата і дитини може несприятливо позначитися на самопочутті останньої або нести руйнівний вплив на психіку дитини. Наприклад, якщо тато піднімає руку на малюка.

У цьому випадку, як обмежити спілкування дитини з батьком після розлучення? Адже ці побачення тільки шкодять.

Мати має право звернутися до суду, надати факти і просити обмежити або заборонити подібні зустрічі. Якщо мати зможе довести, що батько робить негативний вплив на дитину під час зустрічей, то спілкування може бути обмежене судом.

Висновок

Спробуйте залагодити конфліктну ситуацію мирним шляхом. Дорослі люди – це, насамперед, розважливі люди. Ви не зможете налагодити своє життя, зробивши життя вашої кровинки нещасним. Малюкові завжди нелегко обирати між мамою і татом. Залиште особисті образи і постарайтеся зрозуміти, як допомогти дитині відчувати себе коханою і потрібною обом батькам. Дійте в рамках встановленого законодавства. Будьте толерантними і розважливими. Від вашого рішення залежить, як мінімум, ще одне маленьке життя.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

5 × one =