Який успіх є справжнім.

uspih-v-zgittiВи коли-небудь замислювалися про те, в чому суть успіху? Відповідь на це питання не таке просте і очевидне, як багатьом здається. Є стільки визначень успіху, скільки людей на нашій планеті. І часто визначення успіху є досить розпливчастим.

Перші відповіді, які зазвичай приходять людям на розум – успіх це гроші і фінансова незалежність; успіх – це влада, визнання і почуття гордості за наші досягнення. Це саме ті бажання, які ведуть нас до матеріального успіху і часто домінують у нашому житті. Суспільство в основному вимірює успіх цими категоріями, і саме тому багато людей так люблять бути в центрі суспільної уваги.

У всіх нас є пристрасть. Якщо ви спортсмен, вашою пристрастю є бути сильніше і краще, ніж ваші конкуренти. Якщо ви музикант, вашою пристрастю може бути запис хіта номер один. А якщо ваша пристрасть бізнес, вашою метою може стати досягнення самого верху у вашій галузі. Все це, звичайно, гідні результати і цілі, але це ще не все. Цього недостатньо. Справжній успіх – це щось більше.

Що таке справжній успіх

Є дві сторони успіху, і вони нерозривно пов’язані між собою: це сторона матеріальна і особиста. Ключовим тут є слово баланс. Реальний успіх можливий тільки тоді, коли ці дві сторони знаходяться в рівновазі. Те, як ми ведемо свій бізнес, як ми взаємодіємо з іншими, як ми використовуємо наш час, як ми справляємося з негативом, як ми розвиваємо свій характер, як ми думаємо про себе – всі ці грані мають величезний вплив на наш успіх.

Подумайте про золоте правило і основний принцип для людського життя: “Поводься з іншими так, як ти хочеш, щоб вчинили з тобою”. Як би це повчально звучить, але жити за цим принципом є справжнім успіхом.

Люди схильні вимірювати успіх тільки в матеріальній площині – своєю власністю або грошовим рахунком. Ви можете чути (і навіть самі говорити) такі заяви на кшталт: “Коли я буду мільйонером, я буду відчувати себе успішним” або “Коли у мене буде розкішний автомобіль, я буду знати, що досяг успіху”.

Коли ми визначаємо успіх, ми часто порівнюємо себе з іншими. Занадто просто подивитися на успіх іншої людини і думати, що, якщо б у нас було те саме, що у них, то ми теж були б успішними. Ми прагнемо володіти тим же, чим володіють інші, щоб випробувати той самий успіх, який зазнали інші. А якщо ми не отримуємо цього, ми відчуваємо себе невдахами. Якщо ж ми отримуємо ці матеріальні блага, то потім виявляємо, що цього недостатньо, і тому як і раніше не відчуваємо себе успішними.

Коли ваші думки про успіх виключно зводяться до грошей і матеріальних благ, настане момент, коли ви прокинетеся і зрозумієте, що вам чогось не вистачає в житті. Успіх означає набагато більше, ніж це.

Звичайно, не варто забувати і про грошовий аспект успіху, тому що це є його частиною. Але це дійсно всього лише його частина. Справжній успіх охоплює всі сфери вашого життя і, коли ви вимірюєте все через них, ваш успіх буде збалансованим.

Сфери успіху вашого життя

  • Здоров’я
  • Особисте розвиток
  • Сім’я
  • Друзі
  • Робота
  • Фінанси
  • Відносини з людьми
  • Відпочинок та розваги

Вимірювання успіху далеко виходить за рамки роботи і бізнесу. Коли ми занадто пов’язуємо свій успіх у житті з бізнесом, то в тому випадку, якщо нас звільнять або бізнес спіткає банкрутство, наше життя може просто зруйнуватися.
Якщо ви хочете бути успішним у вашому житті, ви повинні бути успішними у всіх сферах життя, в іншому випадку ваша перемога не буде реальної.

Якщо ви маєте психологічні проблеми, страхи, комплекси і травми, ви не будете щасливі, навіть якщо ви заробляєте купу грошей. Ваша кар’єра, безсумнівно, важлива, як і оплата рахунків і забезпечення вашої родини, але ви повинні домогтися успіху і в інших областях, якщо ви хочете бути по-справжньому щасливими.

До речі, чи знаєте ви, що, коли люди вирішують всі свої фінансові проблеми, у них з’являються інші найрізноманітніші види проблем? Вони борються зі своїми дружинами; вони виявляють, що їхні друзі їх обманювали; у них починаються проблеми зі здоров’ям, отже, і психологічні проблеми, страхи, сумніви і т.д.?

Справжній успіх приходить тоді, коли ви пізнаєте, що значить бути незначним, коли ви розумієте, як ви неосвічені в багатьох питаннях, коли ви падали багато разів і досі знаходили мужність всередині себе, щоб встати і продовжити свій шлях. Ваша загальна успішність у житті залежить від вашого балансу і наполегливості, тому що вам доведеться пройти через безліч етапів, поки ви не досягнете досконалості.

Тим не менш, важливо те, що ви напевне будете успішними, якщо ви розвиваєте вашу людську совість і стаєте мудрішими, навіть якщо щось відбувається не так легко і добре, як би ви хотіли.

 

Оцініть статтю
Додати коментар