Який тип мислення дозволяє взяти під контроль ваше життя?

Який тип мислення дозволяє взяти під контроль ваше життя?

Що є тим ключовим елементом, за допомогою якого ми можемо зробити своє життя кращим?

Деякі говорять про те, що це цілеспрямованість. Інші кажуть: все залежить від того, чи є у людини продуманий до дрібниць план чи ні.

Керол Двек (Carol Dweck), психолог з університету Стенфорда, стверджує, що ані те, ані інше не є тим самим елементом. Вона вважає, що в підсумку все зводиться до особливого типу мислення – мислення зростання.

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, чому одні йдуть по життю, користуючись різними можливостями, які перед ними відкриваються, в той час, як інші впевнені в тому, що вони можуть досягти успіху тільки в тому випадку, якщо будуть робити виключно те, що у них добре виходить?

Керол Двек присвятила багато часу тому, щоб вивчити всі аспекти такого відмінності в мисленні людей. Вона написала неймовірно популярну книгу під назвою «Mindset: The New Psychology of Success» («Мислення: Нова психологія успіху»).

Згідно Двек, існує два основних типи мислення. Всі люди в світі діляться на дві групи – люди з фіксованим мисленням і люди з мисленням зростання. Ці типи мислення мають величезний вплив на те, чого ви зможете досягнути у своєму житті.

Який же тип мислення, найкращим чином відображає те, як ви дивитесь на життя?

Фіксоване мислення: шлях людини в житті вже заздалегідь визначений

Люди з подібним типом мислення дивляться на життя, будучи впевненими в тому, що рівень інтелекту і здатності, які є у людини, є як би вродженими. Вони йдуть по життю, будучи впевненими в тому, що їх вроджені здібності, таланти і розумові здібності статичні. Іншими словами, вони впевнені, що їх не можна хоч в чомусь змінити або розвинути.

Отже, людей з подібним мисленням можна описати за допомогою наступних характеристик:

  • Такі люди здатні адекватно сприймати критику на свою адресу або ж якусь негативну думку про себе.
  • Відчувають гостру необхідність довести, що вони не обділені інтелектом. Роблять вони це, уникаючи невдач.
  • Як правило, уникають роботи або завдань, які вимагають великих зусиль.
  • Здаються, якщо щось йде не так, як вони планували.
  • Відчувають страх, дізнавшись про успіхи людей, які їх оточують.

В кінцевому результаті все це призводить до того, що людина не може повністю розкрити свій потенціал. Уникаючи таких випадків, які дозволили вирости як особистості, такі люди, найчастіше, дуже рано досягають межі свого розвитку.

Нездатність змиритися з невдачею, яка спіткала людини з фіксованим мисленням, призводить до того, що вона не може отримати ніяку іншу інформацію або завдання, за винятком тієї інформації або завдань, які як би самі йдуть до неї в руки.

По суті, люди з фіксованим мисленням вважають неможливим дивитися на життя через призму можливостей. Вони не розуміють, наскільки вони можуть зрости, якщо будуть дотримуватися більш широких поглядів на життя.

Мислення зростання: динамічний підхід до життя

Існує величезна різниця між тими, хто бачить життя через призму статичності і зумовленості і тими, хто підпадає під категорію людей з мисленням зростання.

Такі люди вітають постійну еволюцію життя. Вони впевнені, що розумові і вроджені здібності є чимось, що знаходиться в постійному розвитку, чимось, що постійно зростає.

Замість того, щоб бігти від можливостей, які підкидає їм життя, вони постійно шукають для того, щоб зробити своє життя кращим і досконалішим.

Людям з мисленням зростання притаманні наступні характеристики:

  • Вони здатні дивитися на невдачі як на можливість дізнатися щось нове.
  • Їм притаманні завзятість і цілеспрямованість, коли справа доходить до вирішення проблем.
  • Вони відчувають необхідність проходити випробування, яким піддає їх життя, оскільки саме так вони можуть вирости як особистості.
  • Вони відкриті будь-якій критиці або негативу, які можуть бути висловлені в їх бік.
  • Їх надихають досягнення інших людей.

Якщо в житті таких людей відбуваються зміни, у них є вроджена здатність розгледіти можливості навіть у найважчі часи.

Як правило, люди з таким мисленням досягають більшого успіху, ніж люди з фіксованим мисленням. Вся справа в тому, що вони хочуть вчитися і хочуть прикладати необхідні для цього зусилля.

Люди з мисленням зростання відмовляються вірити в те, що розумові здібності – це щось статичне. Їх головне переконання в життя ґрунтується на думці про те, що будь-яка людина здатна навчитися чого-небудь і стати професіоналом екстра-класу.

У житті кожного з нас бувають такі періоди, коли нам здається, що ми ніяк не можемо позбутися від фіксованого мислення. Тим не менш, дуже важливо зрозуміти, що, розглядаючи світ через призму статичності, ми, тим самим, не даємо собі самим розкрити свій потенціал повністю. Якщо ж ми будемо дивитися навколо, будучи відкритими всьому, ми зрозуміємо, що межі успіху, який ми можемо досягти, просто немає.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар