Яку позу для сну краще і правильніше вибрати?

Яку позу для сну краще і правильніше вибрати?Дуже важливо для людини використовувати час сну для відновлення організму. Спальню краще зробити темною і добре провітрювати, спальне місце вибрати максимально зручне, а положення тіла повинно бути правильним.

Неправильний сон в незручному положенні може стати причиною хворобливих відчуттів в шиї, грудях і попереку. І, звичайно, стати причиною виникнення хропіння. Яке положення у сні вважається правильним, яка поза самою корисною — спробуємо розібратися.

Сон на животі

Загальна думка фахівців — організм прагне відпочивати в такій позі, в якій йому найлегше дихається. Дихати на животі легко і просто — тільки це положення рекомендовано для зменшення хропіння. Однак, незважаючи на це, спати на животі вважається шкідливою звичкою. Справа в тому, що сон в такій позі сприяє розвитку остеохондрозу і провокує виникнення патологічних дегенеративних змін у хребцях, що викликають сильні больові відчуття. Сплячому доводиться повертати вбік голову, щоб спокійно дихати. До того ж при повороті голови передавлюється хребетна артерія, що викликає порушення кровопостачання мозку, його гіпоксію і може стати причиною головного болю.

Якщо ж сплячий згинає ногу, а під голову руку підсовує, він посилює неправильне положення, тому що м’язи шиї та плечей напружуються, а хребет неприродно викривляється. При звичці спати на животі рано чи пізно болі в спині з’являться обов’язково.

Жінкам не радять спати на животі косметологи. У такому положенні уві сні раніше з’являються зморшки на шиї і складки на грудях, від яких потім важко позбутися. Також з ранку можуть спостерігатися набряки.

Сон на спині

Сон на спині зменшує кількість надходження повітря в легені, з-за чого проявляється більш гучний звук вдиху. Тому так спати не рекомендується тим, у кого є схильність до апное уві сні. Це, мабуть, єдине протипоказання.

Для всіх інших сон на спині є гарною позою для сну. Хребет у цьому положенні займає нейтральну позицію і організм ні на що не відволікається, добре відновлюючи сили. У цій позі розкриваються і розправляються міжхребцеві диски, що є хорошою профілактикою хондрозів. Однак подушка повинна бути плоскою, щоб не було зайвого навантаження на шию, а матрац повинен бути середньої жорсткості. Також потрібно стежити, щоб голова не заприкидувалась назад. При бажанні можна підкласти додаткові валики. Це саме правильне положення тіла під час сну для хворих, які страждають на сколіоз, травмованих і гіпертоніків.

Також це найкорисніша поза для тих, хто піклується про свій зовнішній вигляд. Під час сну в цій позі обличчя не стикається з подушкою, тому виключено утворення зморшок. Лицьові м’язи голови розслабляються і до шкіри забезпечується кращий доступ кисню. В результаті — на ранок у вас свіжий вигляд, а зморшки з’являться набагато пізніше.

У такій позі нічого не тисне на шлунок та інші органи черевної порожнини. Тому знижується ризик закидання вмісту шлунку в стравохід і початок неприємного стану печії. Це дуже важливо, так як в основному кислота в шлунку виробляється вночі і вона може викликати захворювання стравоходу. Тому якщо у вас є схильність до печії, потрібно вибирати пози сну на спині.

Сон на боці

Сон на боці також є природною і правильною позою для сну. Це інстинктивне положення зародка, властиве розслабленій людині. Це правильна і найкраща поза для сну для тих, у кого болить хребет — він приймає природні вигини і відпочиває.

Відіграє велику роль на якому боці ви спите — сон на правому боці провокує виникнення печії. Сон на лівому боці надає зайве навантаження на серце і протипоказаний людям страждаючим гіпертонією. Крім того, якщо весь час відпочивати на одному боці, є ризик заробити зморшки на стороні, дотичної з подушкою.

Потрібно відзначити, що не буде корисним сон на боці і для власниць великого бюста. У такому положенні при тривалому відпочинку на бюсті утворюється багато складок. Якщо жінка закидає руку за голову або підкладає під подушку, то зморшки і розташовуються на грудях і на плечі. Щоб якісно спати на боці в такій позі потрібно правильно вибрати подушку, щоб не страждала шия.

Якщо ви спите на боці, руки потрібно витягнути уздовж тіла, тому що рука під подушкою викликає вигин і, як наслідок, болю в хребті і в шиї. Комусь незручно витягати руки вздовж тіла, тоді знадобляться додаткові подушки, валики для сну або великі м’які іграшки.

Підтверджують корисність сну на боці і дослідження нейробіологів. Методом МРТ команда вченого з університету Хельсінкі Алексантері Аспелунда досліджувала лімфатичні шляхи в мозку. Паралельно з ними аналогічне дослідження проводила команда професора Антуана Луво з лабораторії Університету системи охорони здоров’я Віргінії. По цих шляхах спинномозкова рідина протікає в мозок і замінює тканинну рідину. Обмін цих рідин дозволяє мозку позбутися від накопичених за день продуктів життєдіяльності: бета-амилоїдів і тау-білків. Ці хімічні речовини викликають ризик розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

Буває, що людина скаржиться — «не можу спати на лівому боці, задихаюся, починає боліти серце». Це поширений симптом хондроза. Звичайно, на всякий випадок можна обстежитися у кардіолога, але найчастіше такі симптоми видає остеохондроз грудного відділу хребта, міжреберна невралгія, вегето-судинна невралгія.

В якому положенні краще спати вагітним

Поговоримо про те, в якій позі краще спати вагітній, щоб не заподіяти незручності дитині і самій міцно спати. До 12-13-го тижня можна продовжувати спати як зручно. Єдино, що поза на животі може стати дискомфортною для грудей, яка в цей період стає дуже чутливою. Після того як почнеться зростання живота, на ньому вже не можна спати, це буде шкідливо для дитини.

На спині спати з ростом живота буде теж неправильно — важчаючий плід буде тиснути на внутрішні органи. А після 25 тижнів буде передавлюваться нижня порожниста вена, яка несе кров від нижніх кінцівок до серця. В результаті майбутня мама буде відчувати запаморочення, тахікардію і брак повітря. А більш тривале здавлювання вен може призвести до гіпоксії у малюка.

Тоді у якій позі спати краще вагітним? Всі лікарі одностайні в своїй думці — спіть на боці. Якщо ж виникає питання на якому боці краще спати — гінекологи рекомендують краще на лівому. Чому не можна спати на правому боці вагітним? На правому боці під вагою плода здавлюється нирка і перетискаються сечоводи, що може призвести до розвитку пієлонефриту та інших урологічних захворювань.

Спеціально щоб вагітній забезпечити нормальну позу для сну, розроблені спеціальні подушки для сну в формі підкови, наповнені полістирольним вмістом. З таким виробом зручно лежати в обіймах, закинувши на неї одну ногу і розмістивши на ній свій великий животик.

Трохи про сонні аксесуари

Як би ви не звикли спати, обов’язково потрібно приділити час вибору зручного матраца. Якщо лежати на ньому незручно, значить вам доведеться постійно міняти положення. А це збільшує ризик виникнення безсоння. Краще вибирати напівтверді вироби, в яких ви не будете «тонути», як в м’яких і не будете «відлежувати» бока, як на жорстких.

Використання невеликих подушечок допомагає поліпшити позу під час сну. Якщо ви звикли спати на спині, додайте невелику подушку під колінами і другу під поперек. Під час відпочинку на боці можна затиснути подушку між ніг. Якщо все-таки ви вибираєте сон на животі — потрібно підкласти подушку під нижню частину живота. Завдяки цьому знизиться тиск на хребет.

Як перевчитися спати у звичній позі

Люди зазвичай вибирають пози сну в залежності від сформованої звички, а не від медичних показань. Багато людей просто змінюють положення тіла і пози під час сну. Якщо ви звикли спати на спині і раптом з віком почали хропти, тоді необхідно, звичайно, змінювати позу, щоб забезпечити хороший глибокий сон близьким.

Також і жінки, які, не замислюючись до 30 років можуть спати як їм більше подобається, лише б тільки виспатися, до 35 вже починають замислюватися про механізм виникнення зморшок і теж змінюють позу сну на більш безпечну.

Бувають такі ситуації, що людина все життя спала на спині і раптом у неї з віком почало розвиватися апное — зупинки дихання уві сні. При цьому захворюванні категорично не рекомендується спати на спині. До того ж може статися западіння язика — теж дуже неприємна стресова ситуація. Перевчитися засипати на боці пози на спині нескладно. Потрібно нашити на спині кишеню піжами і покласти туди масажний м’ячик з шипами. Як тільки ви будете повертатися на спину — м’ячик стане вас будити.

Щоб навпаки привчитись спати на спині, потрібно підперти своє тіло додатковими подушками з усіх сторін. Спробуйте покласти м’які подушки під руки, близько спини або попереку. Для створення зручного комфорту буде достатньо 3 або 5 подушок.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар