Які продукти допомагають збільшити лактацію

Які продукти допомагають збільшити лактацію
Раціон годуючої мами безпосередньо впливає на вироблення у неї грудного молока. І нарівні з продуктами, які зменшують лактацію, є і ті, які допомагають її збільшити. Про них ми і поговоримо.

Насправді в області харчування годуючих мам проведено не так багато досліджень, але все ж є ряд продуктів з доведеною ефективністю.

Вівсянка

Вівсянка містить в собі велику кількість поживних речовин, мінералів (залізо, цинк, магній) і допомагає збільшити кількість молока. Крім того, вівсянка – це доступний і легкий в приготуванні продукт.

Пивні дріжджі

Є думка, що пивні дріжджі схожі на галактоген – речовину, що збільшує лактацію. Доведених фактів у вчених все ще немає, але деяким жінкам ця добавка дійсно допомагає. У будь-якому випадку вона не зашкодить, оскільки дозволена для прийому годуючим мамам.

Насіння пажитника

Це досить популярний засіб для збільшення кількості молока. Дослідження, проведене у 2011 році, довело, що три невеликих чашки пажитника в день допомагають істотно збільшити вироблення грудного молока. В той же час є і дослідження з протилежного інформацією, вони з’ясували, що при частому застосуванні пажитник може провокувати діарею і змінювати запах грудного молока. До речі, під час вагітності від пажитника краще відмовитися, оскільки він може провокувати скорочення матки.

Часник

У деяких жінок часник прекрасно стимулює лактацію, хоча його ефективність науково не доведена. Але у нього є один побічний ефект – якщо з’їсти багато часнику, то молоко набуває специфічний запах і є ймовірність, що дитина відмовиться від нього.

Насіння фенхелю

Це дуже популярний компонент чаїв і добавок для збільшення лактації. Деякі дослідження насправді довели ефективність цього засобу, більш того, відомо, що воно збільшує відсоток жиру в молоці, що робить його більш цінним і поживним для малюка.

Білкові продукти

Білок – необхідний компонент для виробництва грудного молока, тому годуючі жінки обов’язково повинні включати в свій раціон багаті білком продукти. Перш за все, це нежирне м’ясо, яйця, тофу, горіхи і насіння, бобові (з обережністю, якщо малюк не страждає від кольок).

Зелені листові овочі

Фахівці Департаменту сімейної медицини та громадської охорони здоров’я Університету Вісконсіна з’ясували, що листова зелень також дуже корисна при лактації. Насамперед, це бурякова гичка, листова капуста (знову ж таки з обережністючерез можливість виникнення кольок), петрушка, шпинат і т. д. З іншого боку, вживання овочів у процесі лактації корисно ще і з точки зору надходження в організм цінних вітамінів, мікроелементів і клітковини.

Насіння кунжуту

За деякими даними насіння кунжуту також впливають на кількість молока. Крім того, вони багаті кальцієм, який дуже важливий для вагітних і годуючих жінок. Всього 3 столові ложки кунжуту забезпечать вам 25% добової норми кальцію.

Небезпечні продукти

Сучасні рекомендації лікарів не радять молодим мамам дотримуватися дієти під час лактації, навпаки, варто поступово знайомити малюка все з новими і новими продуктами. Винятки становлять лише випадки алергічних реакцій у крихти. Список продуктів, до яких потрібно ставитися з обережністю і уникати перші пару місяців грудного вигодовування: кава, чай, шоколад, м’ята і чебрець, гострі спеції, цитрусові.

Ну і, зрозуміло, на весь період грудного вигодовування важливо повністю виключити з раціону алкоголь.

Оцініть статтю
Додати коментар