Які хвороби призводять до зайвої ваги?

Які хвороби призводять до зайвої ваги?
Якщо ви помітили, що останнім часом почали набирати вагу, хоча ваш раціон і режим дня не змінився, то варто задуматися які ж причини. Давайте розглянемо через які хвороби може виникати зайва вага.

1. Гіпотиреоз. Гіпотиреоз – захворювання щитовидної залози, яке супроводжується зниженим рівнем її гормонів. Коли щитовидна залоза працює активно, обмін речовин дуже активний. Всі калорії, які ви споживаєте з їжею організмом витрачається і зайвий жир не накопичується. А коли виникає гіпотиреоз, то щитовидна залоза викидає мало гормонів і, відповідно, обмін речовин сповільнюється. Це призводить до появи зайвої жирової маси, навіть якщо ви мало їсте.

У жінок гіпотиреоз виникає в 20 разів частіше, ніж у чоловіків. Варто здати аналіз на гормони. Симптоми гіпотиреозу: зайва вага, слабкість, стомлюваність, сонливість.

2. Синдром Іценко-Кушинга. Друге захворювання, яке може призводити до набору зайвої ваги – це синдром Іценко-Кушинга – характеризується посиленим виробництвом гормонів кори надниркових залоз, а саме кортизолу. Кортизол стимулює розпад амінокислот, перетворення їх в глюкозу. Рівень глюкози в крові дуже високий і в результаті це призводить до того, що починає збільшуватися жирова маса тіла і людина набуває специфічний зовнішній вигляд: зменшується м’язова маса і збільшується жирова.

Синдром гіперкортицизму характеризується типовими проявами:

– порушується обмін білків, жирів і вуглеводів;

– активується розпад білків, утворюється надлишкова кількість вільних жирів в крові, підвищується кількість глюкози в крові пацієнта, що може призвести до розвитку стероїдного діабету.

Найбільш ранньою ознакою хвороби є ожиріння, з типовим відкладенням жирової клітковини в області обличчя, шиї, грудей, живота. Обличчя при цьому виглядає округлим, місяцеподібним. На щоках з’являється пурпурний рум’янець. Характерною ознакою є тонкі ноги і руки, але при цьому людина розширюється як груша в області стегон і талії.

Тому якщо ви набираєте вагу і при цьому ваша фігура змінюється варто звернутися до ендокринолога і здати аналізи на гормони надниркових залоз.

3. Ниркова недостатність. У тому випадку, якщо набір ваги супроводжується появою набряків і зменшенням кількості сечі, то обов’язково необхідна консультація лікаря-нефролога.

Ниркова недостатність – синдром порушення всіх функцій нирок, що призводить до розладу водного, електролітного, азотистого та ін. видів обміну. Спочатку затримка рідини може не супроводжуватися іншими симптомами, але на більш пізніх стадіях захворювання у людини змінюється і колір шкіри, з’являється запах з рота. Симптоми ниркової недостатності: зайва вага, сірий колір шкіри, запах аміаку з рота.

4. Менопауза. Менопауза – це повна зупинка менструацій у жінки в результаті припинення функції яєчників. Про досягнення жінкою менопаузи говорять, якщо з часу останньої менструації пройшло не менше 1 року. Розрізняють природну і штучну менопаузу. Природна менопауза пов’язана з віковим виснаженням запасу фолікулів в яєчниках. Вона зазвичай настає у віці від 45 до 55 років, але може бути ранньою (40-50 років) або пізньою (у віці старше 55 років). У разі настання менопаузи до 40 років говорять про синдром виснаження яєчників. Штучна менопауза може бути викликана хірургічним видаленням яєчників, радіаційним або лікарською дією.

Менопауза – з віком жіночий організм перестає виділяти велику кількість естрогену і в результаті обмін речовин знижується на 15-20%. Оскільки харчові звички людини залишаються незмінними, він так само їсть як і раніше, а витрата калорій менше і вага починає збільшуватися.

Дуже багато жінок в період менопаузи набирають зайві кілограми.

Однак, поважні причини надмірної ваги у вигляді хвороб зустрічаються всього в 5-7 випадках з 100.

А найчастіше це абсолютно банальні причини, а саме:

1. Інтенсивність обміну речовин з віком знижується. А свої звички ми не змінюємо. Їмо так само, а рухаємося менше. Тому порада – більше рухайтеся і стежте за своїм харчуванням.

2. Багато говорять про спадкову схильність до набору ваги (бабуся, мама поправлялися теж), проте, вчені довели, що генетична схильність до зайвої ваги зустрічається всього у 1% людей. І треба пам’ятати, що ми успадковуємо не тільки гени, але і кулінарні пристрасті, тому природно, вже з дитячого віку необхідно прищеплювати звичку правильного харчування.

3. Наступна причина – стреси. Стрес теж впливає на нашу вагу. Причому впливають як негативні стреси, так і позитивні. Поширений випадок, коли дівчина виходить заміж, у неї все добре в житті і вона починає поправлятися. Однак, негативні стреси впливають частіше. На стрес організм виробляє гормони, за рахунок них змінюється обмін речовин і створюється жировий прошарок в організмі для захисту організму від стресу.

4. Вагітність і грудне вигодовування. Існує думка, що вагітність і вигодовування призводить до зайвої ваги. Однак, це не так. Спочатку вага наростає, але потім, при правильній вагітності і годуванні, він так само плавно і йде. Причому припинення вигодовування – це теж позитивний стрес, який призводить до збільшення ваги.

5. Недосипання теж веде до зайвої ваги. Однак, варто відзначити, що звичка відсипатися по вихідних є теж стресом для організму. Таким чином, завдяки тільки відсипанням по вихідних за рік можна набрати 6-7 кг.

Так що хороший сон, помірність в їжі і фізичне навантаження допоможуть Вам надовго залишитися в хорошій формі!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар