Як знайти свій талант.

talant«Чи є у мене талант?», «А що, якщо я займаюся не тією справою?», «Раптом у мене зовсім інше призначення?» – Ці питання мучать багатьох людей незалежно від віку.
Виділіть ж трохи часу для того, щоб розібратися в собі. Чим більше ви відкладаєте цю процедуру, тим довше ви продовжуєте перебувати в невіданні і сумнівах щодо свого життєвого шляху.
Пропонуємо вам познайомитися з ефективною технікою психолога Івана Пирогова під назвою «Аналіз призначення людини».

Беремо ручку і листок!

Крок № 1. Назвіть свою мрію
Перше, що необхідно зробити, – це згадати всі свої мрії: про що ви мріяли в дитинстві, в підлітковому віці, в школі, в інституті, у дорослому житті. Аж до теперішнього моменту.
Запишіть їх.

Крок № 2. Поділяємо «мати» і «бути»
Отже, мрії перераховані. Саме час розділити їх за категоріями «мати» і «бути».
Мрії з категорії «мати» – це мрії володіння чимось.
Мрії з категорії «бути» – мрії, в яких ви бачили себе в якій-небудь ролі.
Тепер випишіть категорію «бути» в окремий стовпчик, далі робота піде тільки з ним.

Крок № 3. Що викликало у вас внутрішній відгук?
Згадайте, чи відчували ви особливий трепет при спостереженні за людьми якоїсь певної професії? Хотіли б опинитися на їхньому місці? Запишіть.

Крок № 4. Що вам подобалося робити?
У список, отриманий на попередніх кроках, додайте всі заняття, які приносили вам задоволення. Чим вам подобалося займатися в дитинстві? У юнацтві? У старшому віці? Які процеси та дії доставляють вам радість зараз?

Крок № 5. Відкидаємо все зайве
Тепер перевірте всі записані мрії на «емоційний відгук». Для цього послідовно візуалізуйте  кожен пункт зі списку «бути» і прислухайтеся до виникаючих відчуттів і емоціям. Візуалізувати потрібно від першої особи. Увійдіть в бажану роль, про яку мріяли. Уявіть, що ця роль вже є вашою дійсністю. Що ви робите в цей момент? Чим займаєтеся? Що бачите і чуєте? І, нарешті, що відчуваєте при цьому?
Як тільки ви увійшли в роль, зверніть увагу на емоції і відчуття. Потім оціните силу емоцій від 0 до 10.

Крок № 6. Безжально викреслюємо
Тепер викресліть мрії, які отримали на попередньому кроці найнижчі оцінки. Це мрії, від яких ви прямо зараз можете раз і назавжди відмовитися. Вони більше не актуальні для вас зараз.

Крок № 7. Угруповання якостей
Отже, перед вами реальний список ваших вроджених нахилів, сформульований у вигляді мрій. На цьому етапі вони безладно звалені в одну купу. Подивіться уважно на список і відповідайте на питання: які пункти цього списку можна згрупувати? які пункти можуть бути тісно пов’язані між собою?
Наприклад, у вашому списку є пункти: «Хочу подорожувати країнами», «Хочу стати письменником» і «Хочу вивчити іноземні мови». Ясна річ, що бажання подорожувати країнами дуже добре об’єднується з бажанням вчити мови. А бажання писати книги може бути тісно пов’язане з подорожами. У результаті всі три пункти красиво доповнюють один одного.

Крок № 8. Даємо назви групам
Подивіться на згруповані пункти і дайте назви кожній групі. Назва повинна говорити про ваш природжений талант, який породив цілий ланцюжок пов’язаних між собою мрій. Наприклад: «Здатність до пошуку інформації, знаходженню відповідей і розгадки таємниць», «Здатність до надання допомоги людям» і так далі.

Крок № 9. Шукаємо зв’язку між групами
Ми майже закінчили! Залишилося зрозуміти, як групи пов’язані одна з одною. Для цього випишіть отримані групи в окремий список.
Подивіться на список і подумайте, як існування однієї групи підтримує існування іншої? Практика показує, що групи завжди мають взаємні зв’язки.

Крок № 10. Шукаємо застосування своїм талантам
Подумайте і запишіть всі можливі варіанти реалізації своїх талантів в реальному житті. Що це за професія або вид діяльності? Можливо, ваші таланти підходять до різних професій одночасно? Чим більше варіантів, тим краще.

Крок № 11. Остаточно визначаємося з улюбленою справою життя!
Записали список можливих застосувань своїм талантам? Чудово, тепер оціньте кожен пункт отриманого списку за десятибальною шкалою. 10 – це дуже бажаний варіант. 0 – це найменш прийнятний варіант.
Після цього ви остаточно проясните конкретний напрям, який дійсно вартий вашої уваги. Цей напрямок принесе вам успіх, радість життя та, звичайно ж, хороший дохід. Адже, коли знаєш, що в тебе точно є до цього талант, справи йдуть з упевненістю та ентузіазмом.

Оцініть статтю
Додати коментар