Як змусити себе зробити те, що робити не хочеться.

linkiКожен з нас хоча б раз стикався з лінню. Студент до останнього тягне з курсовою роботою, секретар відкладає звіт на потім, домогосподарка ніяк не може змусити себе почистити плиту, а дитина навідріз відмовляється прибирати іграшки.

Який же механізм ліні? Чому люди, маючи конкретну мету, не хочуть йти до неї? А може, взагалі не потрібно змушувати себе? Чи треба примушувати себе робити те, що не хочеться?

Насправді лінь – це не завжди негативне явище. Це може бути відповідь організму на перевтому і стресову ситуацію. Дуже часто люди, яких всі вважають трудоголіками, раптом «вимикаються», лягають на диван і вмикають телевізор. Тільки у них це не психологічне прагнення нічого не робити, а фізична нездатність встати з дивану і зайнятися прибиранням або іншими справами.

Схожа картина і у людей, які пережили стресову ситуацію, – звільнення, розрив з коханою людиною, втрату близького родича. Їх «лінь» більше схожа на апатію і такі люди потребують не в осудженні з боку оточуючих, а в підтримці і співчутті.

А є ще такі люди, які здаються з боку нерозторопними і ледачими. Це ті, хто «довго запрягає, та швидко їде». Будь-яку справу вони аналізують з усіх боків, щоб зрозуміти, як найбільш ефективно виконати завдання з мінімальними затратами.

Зате до кінця поставленого терміну вони починають діяти, причому настільки швидко, що оточуючі тільки диву даються. Як правило, якщо такий «тугодум» піддається на підганяння з боку, якість його роботи різко погіршується і він залишається незадоволеним результатом.

Так що перед тим, як кинутися в бій з лінню, запитайте себе, чи здорові ви і працездатні ви. Пам’ятайте, що природа нічого не дає даремно, адже лінь не тільки забирає час, вона ще й сили додає. Так може, варто виділити «ледачу годину» для себе і присвятити її тільки улюбленій справі?

Як змусити себе робити те, що не хочеться

Перше, що рекомендують психологи, – не намагайтеся зробити все. Особливо це актуально для домогосподарок, які просто схиблені на чистоті. Не соромтеся просити про допомогу, якщо бачите, що не встигаєте. А за самі нелюбимі справи можна нагороджувати себе – наприклад, цукеркою або приємним проведенням часу. Так і сил буде більше, і настрій підніметься.

Обов’язково робіть перерви на роботі, тільки не хапайтеся відразу за плюшки з печеньками. Краще пройдіться  або просто потягніться.

Не переривайтеся, коли зосереджені на вирішенні будь-якої проблеми, вдруге сконцентруватися буде складніше.

Глобальні проекти розділяйте на маленькі частини, кожна з яких буде вашим кроком. Зробіть найперший і простий крок, а далі вже побіжите по інерції ( див. Метод кайдзен: крок за кроком до досягнення мети.).

Перетворіть улюблену справу в звичку і тоді вже не виконання її буде викликати дискомфорт, а невиконання. Це порада для тих, хто починає вести здоровий спосіб життя щопонеділка – правильно харчуватися, робити зарядку і практикувати обливання холодною водою.

Поставте собі мету, тільки зробіть це одразу і для свідомості, і для підсвідомості. Піраміда потреб людини Маслоу все ще діє (див. Теорія мотивації Абрахама Маслоу), тому ваша ідеологія вашій підсвідомості не цікава.

Їй би тільки їсти, розмножуватися і перебувати в безпеці, тому якщо ці три цілі не досягаються вашим заняттям, підсвідомість не захоче виходити із зони комфорту і напружувати тіло. Припустимо, ви не хочете мити підлогу в передпокої.

Мета для свідомості: щоб було приємно і красиво перебувати в цьому приміщенні. Мета для підсвідомості: щоб було безпечно тут знаходитися (в пилу розмножуються хвороботворні мікроби, а ще він сприяє появі алергії, особливо у дітей).

Якщо не хочете працювати, приберіть на робочому місці. Можливо, ви знайдете кілька корисних паперів і зможете знайти рішення тієї проблеми, яка вас зараз терзає.

Приберіть спокуси з робочого місця. Найскладніше в цьому плані фрілансерам і тим, хто працює на дому. Соціальні мережі, онлайн-ігри, навіть проста чашка чаю здатні вкрасти з життя годину, а то й більше. Офісним співробітникам, які круглий день знаходяться під невсипущим поглядом начальства, простіше зосереджуватися на роботі – робити щось все одно нічого.

Займіться улюбленим спортом. Спорт допомагає тримати організм у тонусі, а дух в бадьорості. До того ж він зменшує час сну, так що ви і задоволення отримаєте, і термін активного життя збільшите.

Нарешті, якщо вам нічого не допомагає, здайтеся і влаштуйте собі «сончас». Неробство – це теж робота, як не дивно це звучить, так що вам швидко захочеться попрацювати.

Людський організм не мислить себе безробітним, але ми замість справжньої справи постійно підсовуємо йому фальшивку – пошту почитати, в соцмережах полазити, урожай на ігровій фермі зібрати…

Ось і виходить, що ви начебто весь день працювали і навіть втомилися, але результат – мізерний. Навчіться розпізнавати лінь конструктивну, коли вам просто необхідно розслабитися, і деструктивну, з якої можна і потрібно боротися. Перегляньте ваші цінності і працюйте над собою.

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар