Як змінити життя

Як змінити життя

Те, що ви робите кожен день, визначає якість вашого життя і ступінь вашого успіху

Якщо ви застрягли, це, ймовірно, тому, що ви чекаєте «Великого вибуху» – моменту прориву, при якому всі ваші страхи розчиняться, і ваш розум повністю проясниться. Тоді робота вами буде виконуватися без особливих зусиль. Ви переживете особисту трансформацію і постанете особистістю, повною гармонії і спокою. Ви станете іншою людиною, прокинувшись до нового життя.

Насправді… цей момент ніколи не настане.

Прориви ніколи не відбуваються спонтанно. Вони є переломними моментами.

Одкровення трапляються лише тоді, коли ідеї, які перебували на задвірках вашого розуму, нарешті, отримують достатньо уваги, щоб почати домінувати над іншими вашими думками. Це той момент-клацання, коли ви, нарешті, розумієте сенс поради, яку чули тисячу разів. Момент, коли ви так довго дотримувалися певної поведінки, що почали вести себе подібним чином на інстинктивному рівні.

Неймовірний, фантастичний прорив – це не та річ, яка змінює ваше життя. Це роблять мікрозрушення.

Прорив – це те, що відбувається після декількох годин, днів і років однієї і тієї ж буденної, монотонної роботи.

Але неймовірний, фантастичний прорив – це не та річ, яка змінює ваше життя. Це роблять мікрозрушення.

Як зазначив письменник і медіа-стратег Райан Холідей, прозріння не здатні змінити життя. Це не моменти, які змінюють наше існування кардинально і надовго – швидше, це перебудова наших звичок.

Це явище філософ науки Томас Кун назвав “зрушенням парадигми”. Він припустив, що ми змінюємо життя не спалахами ясновидіння, а через повільний процес, в якому наші припущення підтверджуються і потім життя починає вимагати нових пояснень. Саме в ці періоди потоку відбуваються мікрозрушення і починає формуватися проривна зміна рівня.

Думаю, що мікрозрушення, крок за кроком, вносять зміни у ваше повсякденне життя. За один раз практично непомітно змінюють вашу манеру прийому їжі. Потім мікрозрушення робить це вдруге. І в третій. У підсумку ви засвоюєте нову модель поведінки до того, як ви зрозумієте, що відбувається.

Те, що ви робите кожен день, визначає якість вашого життя і ступінь вашого успіху.

І неважливо, чи є у вас натхнення виконувати повсякденну роботу, а важливо те, що ви здатні виконувати її на автоматі.

Це тому, що результати в житті досягаються не пристрастю, а принципами.

Ви можете не надавати особливої важливості тому, що ви зробили сьогодні вранці, але все-таки це було важливим. Ви можете вважати, що дрібниці не мають ніякого значення, але все-таки вони мають.

Подумайте про вічну головоломку: ви б вважали за краще мати на руках 1 мільйон доларів сьогодні або пенні, який подвоюється щодня протягом наступного місяця? 1 мільйон доларів на руках – це звучить чудово, але через місяць цей пенні коштуватиме більше 10 мільйонів доларів.

Якщо ви хочете змінити своє життя, вам потрібно приймати крихітні, майже непомітні рішення щогодини кожного дня, поки ці дії не стануть нормою вашого життя.

Якщо ви хочете витрачати менше часу на телефон, то просто зайдіть в нього сьогодні на один раз менше. Якщо ви хочете перейти на режим здорового харчування, випийте протягом сьогоднішнього дня півсклянки води. Якщо ви хочете більше спати, ляжте сьогодні на 10 хвилин раніше, ніж минулого разу.

Якщо ви хочете більше тренуватися, продовжите своє сьогоднішнє тренування на 10 хвилин. Якщо ви хочете прочитати книгу, прочитайте для початку хоча б одну сторінку. Якщо ви хочете почати медитувати, посидьте недвижно в тиші протягом 30 секунд.

Просто продовжуйте це робити. Робіть це кожен божий день. Ви звикнете не перевіряти свій телефон. Вам захочеться випити більше води і ви будете пити її більше. Ви прочитаєте одну сторінку, зацікавитеся і прочитаєте наступну.

Зробити великі, радикальні зміни нескладно, тому що ми є некомпетентними істотами, повними недоліків. Але з іншого боку, зробити це дуже важко, тому що ми не здатні існувати за межами наших зон комфорту. На нашому самому інстинктивному, фізіологічному рівні, ми сприймаємо “зміну” як щось потенційно небезпечне для життя. Тому немає нічого дивного в тому, що ми вибудовуємо навколо себе клітку і залишаємося в ній жити, хоча на її двері нема замка.

Спроба шокувати себе новим життям не спрацює і саме тому ця спроба ще ніколи не була успішною.

Вам не потрібно чекати, поки вам захочеться змінитися, щоб почати змінюватися. Все, що вам потрібно, це зробити одне мікрозрушення за раз, а потім дозволити енергії та імпульсу пробивати шлях вперед.

Автор — Brianna Wiest
За матеріалами — medium.com
Переклад та адаптація — garmonya.in.ua

Оцініть статтю
Додати коментар