Як жити і процвітати, якщо ви дуже чутлива людина

Як жити і процвітати, якщо ви дуже чутлива людина
Коли ви думаєте про секрет успішних людей, як вважаєте, які якості допомагають їм досягати успіху?

Ви будете вражені їх винахідливістю і творчим підходом у вирішенні проблем. А, може, будете вражені їх емоційним інтелектом і фантастичною здатністю зав’язувати контакти з іншими людьми.

Це лише неповний перелік якостей високочутливих людей (ВЧЛ), які складають 20% населення планети.

Незважаючи на поширену думку, високочутливі люди часто стають великими лідерами. Вони, як правило, досягають успіхів в професійному плані. Їх одночасно недолюблюють і високо цінують за відданість справі, навіть якщо вони і гарненько тріпають нерви своїм колегам час від часу.

Висока чутливість — це особливість, яку неправильно розуміють. Я сама належу до високочутливих людей, бо не раз страждала через свою емпатії і вічно переживаючий характер. На щастя, в суспільстві змінилося ставлення до чутливості, почасти завдяки визнанню і схваленню принципу нейрорізноманіття.

Він полягає в тому, що неврологічні відмінності між людьми — це нормально.

Бути дуже чутливим — це суперсила, але тільки в тому випадку, якщо ви її правильно використовуєте. В іншому випадку вона, навпаки, може ускладнювати вам життя.

Для того, щоби вижити в нашому світі, високочутливим людям доводиться керуватися певними принципами, які стосуються абсолютно всього — і кохання, і роботи, і навіть того, як з такою особливістю психіки жити, щоби не було боляче.

Секретне життя високочутливих людей

Воно полягає в тому, що вони помічають кожну дрібницю, просто читають між рядків. Вірите ви чи ні, але з високочутливих людей виходять чудові підприємці, а саме — маркетологи, тому що у них добре виходить налагоджувати контакти, вислуховувати інших людей, співпереживати їм.

Високочутливі люди дуже сумлінні

Деталі, структура, організація — це ваш коник. Адже ви настільки глибоко занурюєтеся в процес, що без напруги можете розробляти довгострокові плани і продумувати оптимальні рішення. А це, погодьтеся, цінна підмога.

Високочутливі люди можуть концентруватися на якійсь ідеї з цим фанатизмом. Всі ці якості сприяють успіху в наш непростий час інформаційних технологій і кліпового мислення.

Високочутливі люди більш творчі і креативні

Серед всесвітньо відомих артистів і художників багато високочутливих людей. Чому? Підвищена чутливість і багатий внутрішній світ роблять їх створеними для успіху.

Тому використовуйте вашу природну цікавість, задавайте питання, використовуйте свій дар. Все це відрізняє вас від інших людей і є великим плюсом.

Високочутливі люди роблять все з непідробною пристрастю

Ви дуже горді і намагаєтеся допускати менше помилок. Ви з однаковою пристрастю віддаєтеся і своїй роботі, і відносинам. Це відчувається. Як правило, такі люди багатьом цікавляться і багато чого вміють, що часто робить їх першопрохідцями в тій чи іншій галузі.

ВЧЛ і успіх

Чи може ваша підвищена чутливість перешкодити вам у житті?

Звичайно, цього не можна виключати. Але при відомій частці виваженості і продуманості ви зможете перетворити цю вашу особливість у величезну силу.

Намагайтеся налагоджувати зворотний зв’язок

Більшість високочутливих людей, незважаючи на те, що вони чудово спілкуються з іншими, дуже некомфортно почувають себе під час публічних зустрічей або презентацій. Їм достатньо одного критичного зауваження, щоби потім переживати кілька днів.

Тому якщо ви належите до високочутливих людей, завжди будьте готові до гри з високими ставками. Ви повинні бути готові до будь-яких питань, прораховувати все на крок вперед. Підготуйте декілька заготовок, як будете реагувати, якщо щось піде не так під час обговорення.

Наприклад: «Давайте повернемося до обговорення цього моменту трохи пізніше», «Досить складне питання. Яке ваше бачення ситуації?», « Спасибі за відгуки. Дайте мені трохи часу, щоб осмислити все почуте.

Не реагуйте — відповідайте

Життя не завжди йде за наміченим сценарієм, тому ВЧЛ слід розвивати в собі вміння правильно реагувати на її виклики.

Для того, щоби не впадати в паніку і не піддаватися емоціям, вчіться ставити бар’єр між подіями і вашою реакцією на них.

Наприклад, коли ваш партнер в який раз залишить брудні тарілки в раковині, не дозволяйте стресу накрити вас з головою. ВЧЛ відчувають все більш гостро і глибоко, тому така реакція лише посилить все.

Вибух або, навпаки, мовчання — ці реакції не є конструктивними. Замість цього глибоко вдихніть і долічіть до п’яти, перш ніж відповісти. Це допоможе вам приборкати емоції.

Спокійно запитайте себе, що ви незадоволені. Візьміть тайм-аут і поверніться до обговорення проблеми пізніше. Запишіть свої думки перед тим, як відповідати. У цій паузі немає нічого ганебного. Фактично це ознака вашої зрілості, вдумливого ставлення до життя і здорового самоконтролю.

Встановлюйте розумні межі

Високочутливим людям важливо зберегти свою енергію, не витрачаючи її на дрібниці. Ви цілими днями пропускаєте через себе почуття і настрій інших людей, тому так важливо. Природно, весь негатив позначається на вас. Це може бути навіть шум у приміщенні, погана музика та інше — все це впливає на чутливих людей.

У цьому вам можуть допомогти прості, на перший погляд, речі. Можна, наприклад, приїхати в офіс на півгодини раніше, щоб побути цей час у тиші, налаштуватися на робочий день. Я, наприклад, між зустрічами завжди виділяю 15-30 хвилин на те, щоб побути одній, сконцентруватися.

Ефективне управління вашою енергією зводиться до встановлення міцних кордонів і уважному ставленню до того, що ви впускаєте в своє життя. Не підпускайте до себе токсичних людей, не дозволяйте ЗМІ впливати на вас. Вчіться розслаблятися і відпочивати.

Якщо ВЧЛ — це ваш партнер або колега

З високочутливих людей виходять відмінні супутники життя та громадські лідери. Хоча слід визнати, що любити їх, жити або працювати поруч з ними досить непросто. Ви не можете (і навіть не намагайтеся) змінити їх.

Але ви завжди можете підтримати їх за допомогою наступних прийомів:

  • Якщо ви працюєте з ВЧЛ:

    Тримайте їх у курсі всього, що відбувається. Максимум інформації! Високочутливі люди добре сприймають нову і найскладнішу інформацію, бо чим більше вони знають, тим ефективніше працюють. При можливості, завжди давайте їм час для підготовки. Наприклад, ознайомте їх з порядком денним завчасно. Сфокусуйтеся на коучингу, а не на критиці.

  •  Якщо ви кохаєте ВЧЛ:

    Обов’язково виділяйте час, коли ваш партнер зможе побути наодинці або в тиші. Будьте готові, що він буде страждати від безсоння. Їм буває дуже непросто заснути із-за їх активного і допитливого розуму.

    Будьте терплячі до них під час непорозумінь. Не ображайтеся, коли вони хочуть побути одні. Ви завжди встигнете надолужити згаяне — під час походів у театри, музеї або поїздок за місто. ВЧЛ обожнюють отримувати нові знання, а також природу, мистецтво, завжди раді пуститися з вами приємні і веселі пригоди.

Ким би не була високочутлива людина для вас — чоловіком, братом чи колегою — намагайтеся пам’ятати про її особливості і використовувати її на благо ваших відносин або роботи.

Це не завжди просто, але з часом ви зрозумієте, що воно того варте: дуже чутливі люди змінюють наш світ на краще.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар