Як збільшити витрату калорій?

Як збільшити витрату калорій?
Малорухливий спосіб життя може стати серйозною перешкодою на шляху до стрункої фігури, адже щоб спалювати більше калорій, необхідно більше рухатися. Багатьом це здасться важкоздійсненним завданням, особливо при офісній або сидячій роботі. Але існують прості способи підвищити рівень активності природним шляхом. У цій статті ми розглянемо прості способи і проілюструємо на конкретних прикладах, що все можливо, треба тільки брати і робити.

Як збільшити витрату калорій?

Чим більше витрата калорій, тим ефективніше схуднення – це факт. Висока витрата калорій дозволяє не урізати раціон занадто сильно, допомагає стати активніше і робить схуднення комфортним.

Наше тіло постійно витрачає калорії не тільки на рух, але і на підтримку температури, дихання, серцебиття. На жаль, домогтися істотної витрати тільки за рахунок занять спортом складно, якщо тільки ви не займаєтеся ним щодня. Щоденні багатогодинні тренування прерогатива спортсменів, а звичайним людям достатньо трьох тренувань на тиждень і підвищення витрат енергії за рахунок нетренувальної активності.

Пастка малорухливого способу життя

Тіло людини призначене для руху. Добуваючи собі їжу, наші предки годинами полювали на тварин і працювали в полі. У тривалі періоди сучасної історії фізична праця була єдиною можливістю прогодуватися.

Автоматизація виробництва і поява побутової техніки спростили нам роботу, а телебачення та інтернет – скрасили наш дозвілля, але зробили нас малорухомими. Середньостатистична людина проводить 9,3 години на день сидячи. І це без урахування сну, перегляду телевізора і спілкування в інтернеті. Наше тіло не створено для такого способу життя. Воно страждає, хворіє, обростає жиром.

Сидячий спосіб життя знижує витрату калорій до 1 калорії в хвилину і на 90% скорочує вироблення ензимів для спалювання жиру. Щоденна тривала нерухомість призводить до підвищення рівня холестеролу і зниження резистентності до інсуліну. Малорухливий спосіб життя призводить до погіршення постави і м’язової атрофії, а також провокує геморой.

Згідно зі статистикою, повні люди проводять сидячи на 2,5 години більше, ніж стрункі. А за роки бурхливого розвитку інформаційних технологій з 1980-х до 2000-х кількість повних людей зросла в два рази.

Вихід є, навіть, якщо ви працюєте на сидячій роботі 8 годин на добу.

Способи підвищити активність поза домом і роботі

Якщо ви вирішили схуднути, то вам доведеться стати рухливіше, ніж зараз. Найпростіший спосіб підвищити активність – знайти активне заняття, яке буде приносити задоволення. Вишивання хрестиком не підійде. Шукайте те, що змусить вас рухатися.

Варіанти активного хобі:

 • Катання на роликах або ковзанах;
 • Велоспорт;
 • Нордична ходьба;
 • Танцювальні заняття;
 • Заняття в секції бойових мистецтв.

Активне хобі допоможе зайняти вільний час, але якщо ви працюєте на сидячій роботі, знайдіть можливості відірватися від стільця.

Способи підвищити активність на роботі:

 • Вийти на одну зупинку раніше і пройтися пішки (можна зробити як до, так і після неї);
 • Під час перерви не сидіти в офісі, а вийти на прогулянку;
 • Під час кава-брейку виконати легку розминку.

Найгірше, що можна зробити при малорухливому способі життя – це прийти додому, щоб знову сісти за комп’ютер або перед телевізором. Однак можна об’єднати приємне з корисним – зробити комплекс вправ або займатися на тренажері під час перегляду улюбленого шоу.

Способи підвищити активність вдома

Якщо більша частина часу у вас проходить вдома, то використовуйте наступні способи витрачати більше калорій.

Способи підвищити активність вдома:

 • Робота по дому;
 • Прання вручну;
 • Активні ігри з дітьми;
 • Похід за покупками;
 • Активний вигул собаки;
 • Виконання легкого комплексу вправ.

Важливо зрозуміти, що сенс цих дій зводиться до простого підвищення витрати калорій, який дозволить вам худнути швидше і ефективніше. А якщо ви перетворите цей процес в захоплюючу гру “Позбудься зайвих калорій”, то до вже до кінця тижня результат вас приємно здивує.

Щоб змусити себе більше рухатися, розкладіть речі якомога далі від тих місць, де ви їх використовуєте. Наприклад, поставте принтер в дальній кут, щоб частіше вставати з робочого місця, а вдома навмисно втратьте пульт від телевізора, щоб перемикати канали вручну. Привчайте своє тіло до активності граючи!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар