Як зберегти молодість душі.

molodi-duhomБагато людей заявляють, що відчувають себе молодими в душі. І до такого стану насправді треба прагнути. Зараз бути молодим модно, тому деякі переборщують, намагаючись зовні і поведінкою походити на власну дитину-підлітка. Це виглядає безглуздо і жалюгідно. Важливо психологічно відчувати себе молодим, вміти мріяти, дивуватися, радіти. І тоді вантаж прожитих років сам собою зістрибне з ваших плечей.

 

Що ж потрібно зробити для дійсного відчуття  молодості в душі?

1. Визнати вік

Хтось приховує свій вік, кокетливо віджартовуючись на питання такого типу і збавляючи собі певну кількість років. Ось мрієте ви бути 20-річним собою, але згадайте, чи так було все райдужно в цьому віці? Можливо, ви не могли подорожувати, тому що у вас не було на це грошей. Або ви не могли зустрічатися з коханою людиною, тому що цього не схвалювали батьки. Або … ще багато різних або. А тепер подумайте, що ви маєте зараз, і це далеко не межа. Зрозумійте, що вік не обмежує ваші можливості, а відкриває все більше нових. Якщо все ж знайдуться якісь бажання, які, як ви вважаєте, неможливо реалізувати у вашому віці, то вони, швидше за все, одномоментні, не варті зусиль.

2. Мрійте

З роками люди все більше занурюються в побутові турботи, сімейні проблеми, робочий круговорот. Мрії – це не порожнє проведення часу, це натхнення як воно є. Якби не мрійники, у нас не було б літаків, електрики, ми б не подорожували, не літали в космос.

У дитинстві у кожного був список бажань, так чому б не скласти його знову. Але це повинні бути саме надихаючі мрії, а не просто нове плаття або машина. Уявіть, як будете втілювати їх – станете ви щасливіші? Якщо відчуваєте, що станете, тоді не варто відкладати їх в довгий ящик. Мета мрії – спонукати діяти. А дія – ознака молодості.

3. Дивуйтесь

Дітей приводить у захват абсолютно все, підлітків вже набагато менше, а коли щиро, приємно дивувалися ви? Якщо відповідь в голову не приходить, пора терміново щось міняти. Змінити звичну рутину не складно: пройдіть на роботу новим шляхом, спробуйте нові страви, на які ніколи б не зважилися, заведіть незвичайне хобі, змініть імідж.

4. Полюбіть себе

Безумовно, це не так просто зробити, як сказати. Мантра: «я найчарівніша і найпривабливіша» спрацьовує далеко не завжди. Тим не менше, треба частіше собі нагадувати, що шкодувати про минуле, нездійснене – безглуздо. Переживати про майбутнє – нерозумно, воно може і не статися. Стрес – це найперший ворог молодості, будь-яке занепокоєння вимотує емоційно і душевно. А недоліки, невдачі є у кожного, тому ми такі унікальні. Але на них можна зациклюватися, їх треба визнати, переступити і йти далі.

5. У здоровому тілі молодий дух

Радувати і балувати себе можна не тільки естетично або гастрономічно, а й фізично. Але варто пам’ятати, що для досягнення результату ваше заняття має приносити задоволення. Для підтримки себе у формі підберіть такі процедури, які принесуть гармонію і в душу. Це можуть бути ковзани або лижі, йога або цигун, масаж або лазня, або просто прогулянки на повітрі.

6. Тільки позитив

До невдач потрібно виробити стійкий імунітет, як на щось неприємне, але не смертельне. Наприклад, перш ніж лаяти школяра за незадовільну оцінку варто розібратися, за що конкретно він її отримав. Таку оцінку можна отримати за неправильний запис завдання, за неохайний зошит, а зовсім не за відсутність знань. Коріння багатьох дорослих комплексів ростуть саме з дитинства, коли дитину шпиняют за кожну провину. Пофігістом бути теж не правильно, але серед чорного і білого потрібно знаходити і відтінки сірого, щоб не загнати самого себе в пастку депресії.

Частіше дивитеся на молодь: вони не переживають про вчорашній, рідко думають про майбутнє – вони живуть справжнім! Живіть сьогоденням і радійте справжньому!

Оцініть статтю
Додати коментар