Як замотивувати чоловіка схуднути

Як замотивувати чоловіка схуднути

Для чоловіків проблема із зайвою вагою стоїть не на першому місці за ступенем важливості, але це не означає, що їх не турбує власна зовнішність і здоров’я.

У суспільстві прийнято вважати, що схуднення – це жіноча тема, тому чоловіки відкладають зниження ваги якнайдалі. Іноді вони називають це іншими словами – «просушитись», «рельєф», «підкачатися». Які б слова чоловік не використовував, але для здоров’я важливо привести вагу в норму.

Обговорення проблеми

Коли людина усвідомлює свою проблему, вона починає діяти. Можна ніби ненароком заговорити про наслідки зайвої ваги, прочитати статтю в присутності чоловіка. Не забудьте згадати про те, як надмірна вага впливає на серце, суглоби, може викликати проблеми порушення «чоловічої сили» і т. д. Це непоганий варіант, якщо у вашій родині не прийнято відкрито обговорювати проблеми. Якщо в сім’ї чоловік і дружина спілкуються на рівних, то звичайна розмова буде набагато ефективніше.

Висловіть свою стурбованість здоров’ям чоловіка, розкажіть про свої почуття і побоювання про те, що солодке і зайва вага призводять до діабету, в копчених виробах містяться шкідливі канцерогени, що смертність в результаті інфарктів серед чоловіків б’є всякі рекорди. Скажіть чоловікові, що ви хочете жити довго, активно і щасливо, і не проти оздоровити раціон харчування і стати більш активною. Не нав’язуйте, а запропонуйте почати разом.

Практичні кроки дружини

Милі пані, ви як ніхто інший знаєте, що зайві кілограми з’являються від низької фізичної активності і, звичайно, від переїдання. Вам необхідно зробити наступне:

  • Скласти список покупок з продуктів для зниження ваги;
  • Встановити комфортний режим харчування, максимально обмеживши шкідливу їжу;
  • Щовечора після роботи вирушати з чоловіком на прогулянку;
  • Запропонувати разом зайнятися спортом.

Ваше завдання – надати чоловікові всебічну підтримку, але не тиснути на нього. Не сподівайтеся, що продовжите їсти шоколадки, поки ваш чоловік дотримується здорового харчування. Покажіть йому, що Ви теж зацікавлені в поліпшенні якості свого життя. Поступово вводьте зміни в раціон, щоб харчування не доставляло стрес.

Після першого пройденого етапу вам слід розповісти своїй другій половинці, що стрімка втрата ваги може погано позначитися на його здоров’ї.

Початок тренувального процесу

Якщо вага вашого чоловіка поступово нормалізується, нехай він починає ходити в спортзал, адже фізичне навантаження добре зміцнює все тіло. На цьому етапі не забувайте хвалити свою другу половинку і підтримувати, а ще краще вирушайте разом з ним. Тренування жінок і чоловіків мають деякі відмінності, а для людей з проблемами хребта або іншими обмеженнями здоров’я є свої нюанси. Тому краще почати займатися по безпечній програмі для новачків і знайти кваліфікованого тренера.

Грамотна тренувальна програма допоможе вашому чоловікові швидше розлучитися з жировими відкладеннями, збільшити м’язову масу, силу і витривалість. Головне, на всьому протязі процесу не забувайте про здорову їжу. Готуйте їжу здоровими способами, не дражніть чоловіка якоюсь «шкідливою смакотою», щоб не спровокувати кинути дієту. Слідкуйте за тим, щоб удома не було випічки, так як це джерело простих вуглеводів і трансжирів, використовуйте підсолоджувач замість цукру і зведіть до мінімуму перероблену їжу. Табу накладається і на весь алкоголь – це порожні калорії.

Абонемент в клуб може послужити відмінним подарунком до Нового року, до чергового ювілею або ще до якої-небудь значної дати. Хорошим і корисним буде подарунок спортивного спорядження або абонемента на масаж, похід в лазню, сауну і т. д.

Підтримка дружини

Протягом дієти у чоловіка може виникнути психологічний зрив. За схильністю до переїдання і малоактивним способом життя стоять такі неочевидні причини, як брак вражень, придушення емоцій і бажань, відсутність цілей, дитячі травми і нав’язані ззовні переконання.

Щоб зарядити чоловіка тільки позитивними емоціями і терпінням, частіше включайте спокійну музику, відвідуйте кінотеатри і просто більше гуляйте на свіжому повітрі. Покажіть чоловікові, що він не один і поруч завжди є людина, якій він може відкритися.

Якщо нескінченні зриви чоловіка стають нестерпними, можливо, йому слід відвідати психолога. Залежність від їжі подібна алкоголізму або паління. Від неї теж не так легко позбутися. У процесі еволюції людина освоїла безліч психологічних захистів, через які під силу пробитися тільки фахівцеві.

Допоможіть своєму чоловікові сформулювати мету і скласти план по її досягненню. Деякі дружини, виходячи з особистого досвіду, пропонують скласти графік, в якому потрібно написати місяць і число втрачених кілограмів. Це буде додатковою мотивацією і змусить чоловіка собою пишатися. Аналогічно варто вести тренувальний щоденник, намагаючись на кожному тренуванні перевершити себе, будь то вага снаряда або якість виконання вправи.

Не намагайтеся занадто багато вимагати від своєї другої половинки. Ви спочатку згадаєте себе, то, як довго налаштовувалися, і як себе при цьому відчували. Головне – це терпіння. Просто будьте поруч, станьте його партнеркою по цілі, підтримуйте, хваліть свого чоловіка, пишайтеся ним, захоплюйтеся, більше говоріть теплих слів. Ви як ніхто інший повинні допомагати йому в цій нелегкій справі. Підтримка близьких – це найбільша мотивація під час роботи над собою.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар