Як з’ясувати, чому дитина не хоче йти в школу.

problemi-v-shkoli

Психологи радять батькам прислухатися до прохання школяра пропустити заняття, якщо воно звучить не надто часто, — раз у місяць. Діти теж втомлюються від навчання, їм не вистачає вихідних, щоб відновити сили, особливо якщо ці вихідні проходять за виконанням домашніх завдань.

Не виспавшись, хронічно втомлена дитина, яку зранку силоміць видворили в школу, неодмінно підхопить застуду і в підсумку проведе вдома замість одного дня десять. Інша справа, якщо ваша дитина постійно ухиляється від навчання. Важливо встановити причину такої поведінки, а не списувати все на лінь. Проблема може виявитися набагато більш глибокою, ніж вам здається!

Не зійшлися характерами.

Згадайте себе в шкільному віці. Ві обожнювали літературу, тому що її викладала Неллі Сергіївна, яка перетворювала кожен урок в реаліті-шоу. Зате географію і алгебру ненавиділи, бо географичка навіть за ідеально намальовану вашим батьком-художником контурну карту ставила трійку? Зате Олена Леонідівна з історії не раз повторювала, що ви розумна людина і цей предмет ві досі знаєте напам’ять ять.
Процес засвоєння знань тісно пов’язаність язаний з емоціями. Якщо вони позитивні, матеріал легко засвоюється. Вісь чому так важливі відносини з учителем: якщо вони склалися, на його урок біжиш як на свято, чекаєш його з нетерпінням. А коли стосунки з педагогом гірше нікуди, не тільки в клас йти не хочеться, але і підручник зайвій раз відкрити рука не піднімається.
Розпитуйте дитину ввечері, як пройшов день у школі. Якщо ви зрозуміли, що їй некомфортно в класі через якогось викладача, поговоріть з цим педагогом, пошукайте до нього ключик. Словом, допоможіть школяру вибудувати відносини з улюбленим учителем. Уміння ладити з усіма, в тому числі і з не дуже приємними людьми, — цінний навик, який в подальшому житті дуже знадобиться.

Ну а якщо коса знайшла на камінь, може, варто перевести дитину в інший клас або навіть в іншу школу? Це набагато краще, ніж переживати через двійки в щоденнику і лікувати дитину від неврозу.

В майці лідера або в ролі аутсайдера.

У кожного в школі — своє амплуа, причому ролі розподіляються на першому році навчання, а потім змінити що-небудь буває дуже важко. Добре, якщо вашому чаду дісталася майка лідера, з якого всі беруть приклад, або статус розумахи, до якої щоранку вишиковується черга однокласників списати рішення задачки домашньої роботи.

А якщо над вашою дитиною потішаються, як над клоуном, засуджують, як хулігана або використовують в якості хлопчика на побігеньках?

Рольовий конфлікт без участі класного керівника (а часто і шкільного психолога) теж не розрулити. Адже це вчитель, як правило, навішує ярлики учням і багато в чому формує їхнє ставлення один до одного.

Може, наприклад, заохочувати найрозумнішого в класі, щоб інші підтягувалися до його рівня, а може систематично висміювати його як вискочку. Не секрет, що всезнайки, які розвиваються з випередженням і володіють предметом чи не краще самого вчителя (тією ж англійською мовою, наприклад), педагогів вкрай дратують і ті прагнуть поставити їх на місце, зробивши об’єднання об’єктом насмішок.

Рольову сітку перебудувати вкрай важко — простіше почати все заново на новому місці, в іншому класі або школі.

Ваше чадо випереджає однолітків у частині знань? Переведіть своє дитя в гімназію для обдарованих дітей або спробуйте домашнє навчання.

А при явній неуспішності дитини потрібен особливий підхід — треба брати додаткові заняття. В реальності на уроках кожному учню вчитель не може приділити увагу, щоб докладно пояснити, а не тільки запитати матеріал.

В кінцевому підсумку не так важливо, з якими оцінками дитина закінчить школу (однією незадовільною оцінкою більше, однією менше), а вісь ті, у якій емоційній атмосфері вона проведе ці роки шкільного навчання, має першорядне значення для формування її психіки та подальшої соціальної адаптації.

Дитина ставиться до школи так само, як його батька до роботи. Змушуєте себе йти в офіс через силу? Не чекайте, що ваше чадо побіжить на заняття бігом! Любити справу, якою ти займаєшся, вболівати за неї, відчувати до неї інтерес — навчити дітей всього цього можна лише на власному прикладі. Працюєте виключно заради зарплати, тому що треба сім’я ю годувати? Ну а вашій дитині за п’ятдесят ятірки ніхто не платити, тому в неї є мотивація до навчання взагалі відсутня.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар