Як з’ясовувати відносини? Робимо це правильно.

yak-z-yasovuvaty-vidnosynyЧасто назріває ситуація, коли накопичилося невдоволення партнером і «тягне» провести з ним не дуже приємну розмову. Звичайно, краще вирішувати проблеми в міру їх настання, не відкладаючи в довгий ящик. Але що робити, якщо ситуація поступово посилювалася, а ми все відкладали її розрішення? Як з’ясовувати відносини правильно?

Якщо мета вашої розмови – просто спустити пар і зірвати злість, щоб «полегшало», можете не продовжувати читати цю статтю. Впевненний, з цим завданням ви з успіхом впораєтеся і без мене. Якщо ж ви хочете отримати від розмови якийсь результат, щось змінити в даній ситуації, то ця стаття якраз для вас.

Перш за все, будь-яка дія вимагає вибору правильного часу і місця. Часто подібні розмови відбуваються по типу «на мене накатило» і «понеслося». Якась дія або слово партнера послужило останньою краплею, що переповнила чашу нашого терпіння, і ми мчимо на шаленій швидкості з висоти гори нашого обурення прямо на голову кривдника, і вже ніщо не може зупинити наш скажений спуск, часто, найменше, ми самі.

Така ситуація, на жаль, не приносить відносинам нічого, крім шкоди. Партнер, часто не помічаючи ознак наближення бурі, виявляється не готовим до подібного викиду слів і емоцій. Але, не залежно від цього, у нього спрацьовує захисна реакція, яка змушує його, по-перше, як можна менше вслухатися в вимовлені слова і вникати в смисл, і, по-друге, готувати свої контраргументи, іноді не дуже коректно їх формулюючи. Як результат – наростання негативу, який закінчується емоційним розривом, а то і фізичним відходом з грюканням дверима і т.п. речами.

Щоб розвиток подій не пішов за таким сценарієм, необхідно, перш за все, підготувати «майданчик» для дії. Тобто подібні розмови повинні проходити в ситуації відносного спокою і задоволення так званих первинних потреб. До них відносяться: сон, їжа, секс, безпека. Якщо людина втомилася або не виспалася, то вона стає менш нетерплячою і більш дратівливою.

Те ж стосується і їжі, голодна людина – зла людина, тому що незадоволена потреба »волає» про увагу до себе, змушуючи сприймати як дратівливу перешкоду все, що не служить її задоволенню. Але і відразу після їжі не потрібно затівати подібну розмову, оскільки організм людини зайнятий переварюванням їжі і кров приливає до шлунка, переливаючись від мозку. Людина в цей час відчуває легкий дрімотний стан і не схильна з нього виходити.

Секс служить найнадійнішою профілактикою втоми, поганого самопочуття і дратівливості, оскільки під час оргазму відбувається скидання внутрішнього напруження і оновлення організму, перезарядка, якщо хочете. Відповідно, сексуальна напруга, додаючись до загальної напруги, що нагромадилася в ході подолання життєвих проблем, явно не сприяє довгим і важким розмовам на тему відносин.

Нарешті, почуття безпеки, про яке я згадую, відноситься до базових потреб і стосується не тільки фізичної, а й психологічної безпеки. Тому, якщо у вашого партнера неприємності на роботі, у нього був важкий день і він напружений, не ставайте подібними його ворогам, не вимотуйте у нього останні сили, краще дайте йому час, щоб відновитися. Те ж стосується ситуації, коли людина хворіє, особливо чимось серйозним (або думає, що серйозним). Занепокоєння за власне життя і здоров’я не найкращий «фон» для з’ясування відносин.

Такі рекомендації можуть здатися досить простим і очевидними, але, на жаль, далеко не всі їх дотримуються. А потім дивуються, чому розмова пройшла так погано і невже партнер не міг їх спокійно вислухати? А невже ви самі не могли почекати і вибрати більш зручний час і місце для розмови? То то ж. Перш ніж звинувачувати когось, що він мало робить для нормалізації ваших відносин, уважніше подумайте про те, що для цього робите ви самі, і, якщо можете зробити щось більше, то зробіть. Ваші зусилля вам з ториця повернуться.

Тепер, коли ви переконалися, що немає нічого, що могло б зробити ще важче і без того неприємну розмову, приступайте до її початку. При цьому, намагайтеся не бути надто емоційним, вибираючи нейтральний тон і ретельно підбираючи слова. Ще раз повторю, що ваше завдання – не образити і принизити, не показати, наскільки ваш партнер поганий і не правий, тобто не «ткнути» його «мордою в бруд», а донести до нього якусь важливу для вас інформацію і виробити спільне рішення щодо виправлення заважаючої вам ситуації.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар