Як їжа змушує нас приймати ті чи інші рішення

Як їжа змушує нас приймати ті чи інші рішення
Ми всі переконані, що приймаємо рішення виключно самостійно і кожен наш вчинок – це вибір з декількох продуманих варіантів. Але ось наука поспішає довести зворотне – наші емоції, фізичне самопочуття і навіть дієта можуть впливати на здатність прийняття рішень, – пише Journal of Personality and Social Psychology.

Фахівці з Університету Британської Колумбії встановили, що введення в раціон людей імбиру, призводило до того, що їхні міркування були так чи інакше пов’язані з моральними труднощами.

У першому дослідженні брали участь 242 добровольця. Половина з них приймала капсули з імбиром, а друга половина – плацебо. Їх просили оцінити, наскільки огидно дивитися на фотографії з різними огидними зображеннями (від гнилого м’яса до людини, яку рве). У другому дослідженні 306 учасників розповідали фахівцям, наскільки серйозно вони ставляться до різного роду аморальних вчинків (від шлюбу між двоюрідними братом і сестрою до працівника моргу, який торкається очей трупа). Третій експеримент повторив другий, але з великим числом учасників – 497 осіб, а в четвертому і зовсім 504.

Проаналізувавши всі отримані дані, фахівці прийшли до висновку, що учасники, які вживали імбир, з меншою обережністю ставилися до огидним речам і серйозних порушенням моральних засад. Автори припускають, що певні властивості імбиру впливають і на наші моральні рішення.

Але не поспішайте переживати, навіть якщо ви дуже часто їсте імбир, він навряд чи зможе серйозно вплинути на вашу особисту оцінку тій чи іншій ситуації, оскільки його дія все ж досить м’яка.

Але з іншого боку, отримані нами висновки досить переконливо доводять, що наші моральні судження і «вироки» все ж таки залежать від настрою і самопочуття в даний момент часу, – зазначає професор психології і куратор дослідження Джессіка Трейсі.

Оцініть статтю
Додати коментар