Як взяти під контроль свій ранок

Як взяти під контроль свій ранок

«Коли ви встаєте вранці, подумайте про те, який це дорогоцінний привілей – бути живим: дихати, думати, радіти, любити»
Марк Аврелій

Чи доводилося вам коли-небудь відчувати, що у вас не вистачає сил займатися своїми справами протягом дня? Ви втомилися, повільні і не можете підбадьоритися? Ви постійно влаштовуєте розбірки і відчуваєте себе пригнічено? До тих пір поки я не почав дотримуватися ранкових ритуалів, я боровся з цими почуттями велику частину своїх днів.

Ранкова рутина займає №1 в моєму списку. Це дозволяє мені сконцентруватися до початку дня. Я в стан реагувати замість того, щоб чинити опір обставинам. Це заряджає мене енергією протягом усього дня. Я побудував свої ранкові ритуали на основі таких складових, як фізичне, розумове і духовне благополуччя.

Духовний аспект

Я починаю свій день з роботи над диханням і медитацією. Поки я займаюся цими вправами, я роздумую над кількома питаннями.

Наскільки глибоко я дихаю? Які думки з’являються в моїй голові? Як я відчуваю себе в порівнянні з іншими днями? Я напружений або розслаблений? Чи складно мені концентруватися на своєму диханні?

Роздуми допомагають мені зосередитися і встановити зв’язок зі своїм тілом. Це допомагає мені концентруватися протягом дня і не дозволяти стресу брати верх над моїми емоціями. Я знаю, що завжди можу повернутися до свого дихання, якщо мені потрібно заспокоїтися.

Розумовий аспект

Коли я закінчую дихальні та медитаційні вправи, я переходжу до ведення щоденника. Пишу про все, що з’являється в моїй голові. Я використовую цю вправу для звільнення від усіх зайвих думок.

Я також використовую свій щоденник для того, щоб записувати по три речі, за які я вдячний кожен день. Це не повинно бути чимось глобальним. Іноді я пишу просто про дихання свого цуценя. Моя мета полягає в тому, щоб думати про різні речі кожен день. Це допомагає налаштувати мозок, бачити речі в яскравих фарбах і шукати позитивні враження протягом усього дня.

І останнє, я записую свої цілі, яких мені б хотілося досягти протягом дня, і кілька тверджень.

Після того, як я закінчу писати, я читаю кілька сторінок книги. Перша інформація, яку я отримую в новому дні, повинна бути корисною. Я не хочу, щоб мій мозок стикався з валом жахливих новин або безліччю безглуздих постів у соціальних мережах.

Завдяки техніці дихання, медитації, ведення щоденника і читання мій розум готується до нового дня. Тепер мені потрібно активізувати своє тіло.

Фізичний аспект

Моє ранкове тренування не є інтенсивним, в основному це набір вправ для розминки суглобів і зняття м’язової напруги за допомогою розтяжки і плавних рухів. Ці вправи стимулюють, дозволяючи суглобам і м’язам прокинутися після нічного сну. Мені потрібно від п’яти до десяти хвилин, і я вже готовий атакувати цей день.

Підбиваючи підсумки

Моя ранкова рутина забирає у мене менше години і є найкориснішим часом дня. Вона дозволяє мені концентруватися, виконувати роботу творчо і будується на трьох основних складових кожної людини (розумової, фізичної і духовної). З того моменту, як я почав виконувати ранкову рутину, я став більш спокійним і здатним вирішувати проблеми по мірі надходження протягом всього дня.

Коли я починаю свій день, знаючи, що я активізував своє тіло, дізнався щось нове і приділив увагу своєму внутрішньому світу, я вже роблю свою першу перемогу.

Якщо ви хочете почати свою ранкову рутину, я раджу вам спробувати одне з перерахованих занять. Якщо ви відчуваєте труднощі в своїх рухах протягом дня, почніть розтягуватися. Якщо ви відчуваєте стрес, спробуйте дихання і медитацію. Якщо вам заважають думки у вашій голові, спробуйте вести щоденник.

Секрет в тому, щоб почати з малого. Виграйте ранок і ви виграєте день!

Оцініть статтю
Додати коментар