Як визначити свій біологічний вік

Як визначити свій біологічний вік
Можливо, ви помічали в собі деякі симптоми, наприклад, відразу до звичної їжі, безпричинні мігрені, набір ваги на жорсткій дієті і інші відчуття, що не зустрічалися вам раніше.

Висновок – щось відбувається, ваш організм змінюється. Вчені говорять про те, що людям, які за своїм біологічним віком молоді, впоратися зі змінами навколишнього середовища легше. Число прожитих років визначається зовсім не істинним віком людини, вирішує все вік біологічний.

Вчені довели, що хронологічний вік, вказаний у вашому паспорті, не відповідає тому, скільки років вам насправді, тобто біологічному віку. Психологічно ви можете бути набагато старше або, навпаки, молодше. Все залежить від того, як ви себе почуваєте і який спосіб життя ведете. Є люди, яким біологічно 40, а хронологічно – 80, і навпаки.

Звичайно, закономірне питання: так як же знайти вірну діагностику, що допомагає визначити біологічний вік?

У медичних джерелах для цього рекомендують провести тест, яким ми і скористаємося. Виконаємо кілька завдань тесту:

1. Виміряйте свій пульс. Тепер зробіть 30 присідань в швидкому темпі. Знову виміряйте пульс, запишіть різницю. Якщо пульс підвищився на:

0-10 одиниць – вам 20 років;
10-20 одиниць – 30 років;
20-30 одиниць – 40 років;
30-40 одиниць – 50 років;
більше 40 одиниць-60 років і старше.

2. Міцно стисніть великим і вказівним пальцями шкіру на тильній стороні кисті, інакше кажучи, потрібно вщипнути себе на 5 секунд. Для точних результатів засічіть час по секундоміру. Далі, відпустивши пальці, визначте, через скільки секунд ваша шкіра з побілівшої повернеться в початковий стан:

за 5 секунд – вам близько 30 років;
за 8 – близько 40 років;
за 10 – близько 50 років;
за 15 – близько 60 років.

3. Займемося тепер гімнастикою. Встаньте прямо, зігніть ноги в колінах, нахиліться вперед. Спробуйте в цьому положенні торкнутися долонями полу. В принципі, це завдання легке. Оцінимо результат:

ви поклали долоні на підлогу повністю – ваш біологічний вік-20-30 років;
торкаєтеся підлоги пальцями – близько 40 років;
дістанете руками тільки до гомілок – близько 50 років;
дотягнетеся лише до колін – вже за 60 років.

4. Перевіримо тепер швидкість реакції. Ваш помічник тримає звичайну учнівську лінійку 50 см завдовжки вертикально, нулем вниз, ваша рука при цьому повинна бути на 10 см нижче. Помічник повинен несподівано відпустити лінійку, а ви – спробувати схопити її вказівним і великим пальцями. Результат вимірюється в сантиметрах:

якщо ви затримали лінійку на позначці 20 см – 20 років;
25 см – 30 років;
35 см – 40 років;
45 см – 60 років.

5. Заведіть руки за спину і зчепіть їх в «замок» на рівні лопаток. Якщо ви:

зробили це з легкістю, вам 20 років;
лише торкнулися пальцями – 30 років;
не змогли торкнутися – 40 років;
не змогли завести руки за спину – 60 років.

6. Тепер завдання найскладніше. Замружте міцно очі, встаньте по черзі на ліву або праву ногу. Руками дозволяється балансувати, але триматися за щось заборонено. Постарайтеся утриматися в такому положенні. Нехай хто-небудь з близьких порахує, скільки секунд ви змогли втриматися в такому положенні:

30 і більше – 20 років;
20 – 40 років;
15 – 50 років;
менше 10 – 60 років і старше.

Якщо ви не в захваті від результатів, займіться нарешті своїм здоров’ям, почніть хоча б з ранкової зарядки. Через якийсь час вправи тесту можна повторити. І, можливо, вік фізичний поступиться місцем біологічному.

Також для підтримати хорошу форму вам допоможуть наступні поради:

1. Пийте більше зелений чай, саме він містить антиоксиданти, що допомагають організму струснути і помолодшати. Це особливо актуально влітку – такий вид чаю чудово втамовує спрагу, чого не скажеш про солодку газовану воду.

2. Замість молочного шоколаду їжте гіркий, що містить не менше 70% какао. Як довели вчені, кілька часточок в день цього шоколаду сприяють нормалізації роботи кровоносної системи, а також підвищують розумову активність. Крім іншого, гіркий шоколад допоможе впоратися зі стресом і поліпшить пам’ять.

3. Робіть маски. Наприклад, фруктові прибирають сухість шкіри, а їх аромат діє на нервову систему заспокійливо.

4. Займайтеся спортом. Всього 30 хвилин м’язової активності в день допоможуть організму бути в тонусі, запобігають старінню шкіри.

5. Більше смійтеся – сміх знищує в крові гормони стресу.

6. Займайтеся регулярно любов’ю. Вченими доведено: ніщо так не піднімає настрій, як хороший секс. Крім цього, він сприяє також нормалізації сну, допомагає виробляти організму гормони радості.

7. З ліками будьте акуратніше. Купуючи ліки, ніколи не соромтеся проконсультуватися з фармацевтом про те, як вони поєднуються з іншими (навіть просто з вітамінами), коли їх краще приймати.

8. Нарешті, постарайтеся думати менше про свої проблеми! Чим більше ви зациклюютесь на них, тим менше шансів від них позбутися і більше шансів придбати «манію». Розділіть проблеми на 2 типи: вирішувані зараз – вирішувані потім. Розбирайтеся з ними в порядку, при цьому не приділяючи уваги зайвим роздумам про негаразди.

Пам’ятайте, що тести, які ми сьогодні привели в приклад, визначають біологічний вік тільки умовно. Це пов’язано з тим, що з віком змінюється не один рівень «зносу» наших внутрішніх органів, а також антропологічні дані, наприклад: стає менший зріст, плечі – вужче, живіт – більше, навіть ніс ширше, а вуха – довше! Таким чином, дізнатися достовірно свій біологічний вік допоможуть тільки фахівці.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар