Як вижити в негативно налаштованому колективі.

Конфлікт з колективомДосить часто, в стінах великих офісів і компаній, трапляються розбіжності між людьми, що працюють в одній команді. Часом створюються певні групи людей, які ведуть війну один проти одного.

А що ж робити, якщо війна ведеться проти однієї людини?

Зазвичай цією людиною стає новачок, який прийшов у вже сформований колектив. Багато людей, поспішають змінити місце роботи і знайти колектив більш лояльний. Не варто робити подібну помилку.

У першу чергу подумайте: що стало приводом для вашого перебування в цій «вовчій зграї»? Можливо, ви тільки почали свій кар’єрний ріст і компанія, в якій ви зараз працюєте, найкраще підходить для ефективного старту, з якого ви зможете зробити потужний ривок в потрібному напрямку? А, може, ваша нинішня посада привернула вас своєю перспективністю і можливістю налагодити ділові контакти, які знадобляться в майбутньому?

Якою б не була причина, негативно налаштований колектив допомагає вам досягти цілей, як би парадоксально це не звучало. Загартування, яке ви отримаєте в цьому середовищі, зробить більше для вашого характеру і кар’єри, ніж сама щира доброзичливість. Здатність управляти стресом, вміння холоднокровно оцінювати обстановку й не піддаватися почуттю роздратування, самодисципліна і збереження позитивного настрою в будь-якій ситуації – лише деяка частина того, чому ви навчитеся, працюючи в негативно налаштованому колективі. Звичайно, якщо самі захочете отримати ці уроки. Адже наївно вважати, що, покинувши цей колектив, надалі ви не зіткнетеся з інтригами, лицемірством, брехнею і спробами дискримінувати вас в очах начальства. Отже, у вас є шанс отримати ділову гарт і хватку не так на бізнес-тренінгах, а в умовах реальності.

Головне правило виживання в негативно налаштованому колективі – проявляти симпатію, але уникати відкритості. Показуйте помірну зацікавленість справами колег, якщо вони самі захочуть поспілкуватися з вами на цю тему. Але якщо співробітники виявляють інтерес до вашого особистого життя або намагаються отримати будь-яку «внутрішню» інформацію – наприклад, деталі вашої розмови з шефом – ухиляйтеся від відповіді. Залежно від ситуації, можна продемонструвати повну відсутність інтересу до подібних питань, зробити вигляд, що неправильно зрозуміли співрозмовника і почати говорити на близьку, але загальну тему або поставити зустрічне, не менш делікатне запитання.

Пам’ятайте, що ситуація може змінитися в будь-який момент і людина, яка щиро погоджувався з вашими скаргами на зарплату або незручний робочий графік, може донести цю інформацію до вищестоящого керівництва, але зі значними смисловими спотвореннями.

Мабуть, найважче переносити негатив колег у тому випадку, якщо вам дійсно подобається ваша робота і вам не хотілося б її міняти тільки лише тому, що робоча атмосфера залишає бажати кращого.

У цьому випадку вам знадобиться вся наявна у вас витримка і вміння приймати конструктивні рішення. У першу чергу проаналізуйте, якою мірою колеги можуть вплинути на вашу майбутню кар’єру. У більшості випадків колеги-нероби або інтригани-пліткарі – всього лише нудьгуючі, безперспективні в кар’єрному плані люди, які грають роль баласту. Адже ті, хто зацікавлений в особистісному та професійному зростанні, навряд чи стануть опускатися до дрібних причіпок або приєднуватися до колективу, бажаючому «з’їсти» обрану жертву.

Швидше за все, ці люди бачать у вас загрозу власному, дуже хиткому, благополуччю. Але замість того, щоб зміцнити власні позиції, намагаються послабити ваші.

У свою ж чергу, варто якомога більше слухати і чути. Постарайтеся якомога більше дізнатися про ваших колег, про їхнє життя поза стінами офісу.

Проявляйте ініціативу у всіх робочих моментах. Це гідно оцінить начальство і, безумовно, ви будете вигідно виглядати на тлі «поснулих» колег. Можливо, це трохи їх розтормошить, і вони почнуть проявляти увагу і активність, чого ви і домагаєтеся.

Намагайтеся, знайти союзників в компанії. У колективі, де всі пліткують один проти одного, зазвичай, кожен налаштований сам за себе. У такій обстановці, вам буде досить просто знайти союзників.

Якщо все – таки ви вирішите розібратися з негативно налаштованими колегами, намагайтеся робити це один на один. Напевно, повставши проти великої групи людей, ви зазнаєте поразки. Виберете когось одного, дайте чітко зрозуміти людині, що вас не влаштовує. Швидше за все, слух про такий інцидент швидко пошириться по всьому офісу, і, можливо, інші колеги перестануть вас зачіпати.

І головне, не зливайтеся з «сірою масою», вигідно виділяйтеся на її фоні і пам’ятайте: все тече, все змінюється. І те, що сьогодні здається нестерпним, завтра буде виглядати як цінний урок і досвід, який знадобиться вам в майбутньому.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар