Як виробити правильне ставлення до грошей?

pravylne-stavlennya-do-groshejГроші давно стали невід’ємною частиною нашого життя, а їх недолік на сьогоднішній день є чи не основною проблемою багатьох людей.
Людина заради грошей готова недосипати, працюючи по 20 годин на добу, відмовлятися від своїх справжніх цілей на догоду нинішній далеко не ідеальній роботі тільки тому, що вона приносить гроші і забезпечує безпеку.

Нещодавно на одному з сайтів з працевлаштування було проведено опитування по темі: “Що для вас головне в роботі”, і 35% з 1000 опитаних обрали відповідь:”Матеріальна винагорода”. Більшість людей серед усіх пропозицій про працевлаштування вибирають найбільш прибутковий варіант, часто навіть не розібравшись в тому, що буде входити до їх службових обов’язків.

І ось, коли людина підписує трудовий договір, в якому розмір заробітної плати в рази перевищує навіть найсміливіші очікування людини, вона розуміє – життя налагоджується!
Минають дні, місяці, роки, як раптом людина починає усвідомлювати, що робота не приносить ніякої радості, а начальник – бездушний сухар, від якого навіть в переднепритомному стані не дочекаєшся співчуття.

Однак найжахливішим є те, що, раніше важаєма значною, сума заробітної плати тане прямо на очах. Людина приходить у відчай, беручись звинувачувати державу, роботодавця і навіть оточуючих.

Знайома картина, чи не так? Невже в тому, що грошей ніколи ні на що не вистачає і справді винна держава, яка нездатна врегулювати стрімке зростання цін на товари? Тоді чому ваш колега, рівень заробітку якого не перевищує ваш, ніколи не скаржиться на матеріальні труднощі?

Основна проблема криється не в зовнішніх, а у внутрішніх чинниках. Людина прагне заробляти більше грошей, при цьому найчастіше зовсім не вміє розпоряджатися ними правильно. До того ж невміння витрачати гроші правильно успішно доповнюється негативним ставленням до них, що в сумі дає безвідмовно працюючу формулу бідності.
Але найстрашнішим є те, що ця людина згодом дає поради по “правильному” відношенню до грошей своїм дітям і онукам.

Не вірите? Тоді згадайте улюблені фрази своїх батьків про гроші:

1. Негоже мати багато грошей, коли в інших людей їх немає;
2. Гроші – це зло, а любов до грошей – зло ще більше;
3. Гроші розбещують людину;
4. Скромність прикрашає людину;
5. Бідним народився – бідним і помреш.

Дані фрази, вимовлені дитині в дитинстві, закріплюються в її свідомості, після чого прагнення володіти великими грошима пропадає. Виростаючи, людина за допомогою негативних установок починає блокувати енергетичний потік грошей, задовольняючись своїм скромним заробітком.
Улюблений девіз такої людини: “На життя мені вистачає – що ще потрібно?”. При такому ставленні, раптово з’явившись в житті людини, матеріальні блага (спадщина, виграш у лотерею) витрачаються нею моментально на абсолютно несуттєві речі.

І справа зовсім не в тому, що людина не хоче змінити своє життя за допомогою зміни відношення до грошей, просто по-іншому ставитися до них вона не вміє, на підсвідомому рівні вона прагне витратити всі зароблені гроші до копієчки. І так триває з року в рік.

І ось одного разу людина прокинеться рано вранці і усвідомлює, що до зарплати ще тиждень, а готівки в гаманці тільки на проїзд до роботи і назад. “Все, з мене досить” – подумає вона – “з сьогоднішнього дня моє життя кардинально зміниться”.

І тоді людина приймає рішення вести план доходів і витрат, який допоможе уберегти її від невиправданих витрат. Мабуть, немає більш надійного засобу по збереженню і правильному розпорядженню особистим бюджетом.

У план доходів і витрат повинні включатися доходи, фіксовані витрати за місяць (оплата комунальних послуг, платежі за кредитами, витрати на транспорт і т.п.), а також непередбачені витрати (лікування, похід до дантиста, послуги перукарні).
Даний план дозволить людині створити резерв коштів, який буде служити страховкою у разі виникнення інших непередбачених витрат. Якщо людина планує не тільки скоротити власні витрати, а й збільшити дохідну частину бюджету, їй слід частину резерву інвестувати (наприклад, покласти на депозит, придбати частину акцій підприємства, тощо).

Однак найважливішим кроком на шляху до фінансової незалежності є не складання плану доходів і витрат, а вироблення правильного ставлення до грошей, адже всім давно відома велика сила думки, здатної притягувати або відштовхувати не тільки блага, а й людей. У кожного з нас в житті були ситуації, коли йдучи по вулиці, ми починали думати про людину, яку давно не бачили, і раптово помічали, як вона йде нам на зустріч.

Сила думки володіє енергією, яка і притягує в наше життя гроші, і якщо ми думаємо про гроші негативно, енергія всесвіту намагається захистити нас від негативу і грошовий потік проходить стороною. Ось чому так важливо виробити в собі правильне ставлення до грошей. Ще одним ключовим фактором є віра у власні сили, бо якщо людина не вірить у свою здатність заробити більше грошей, то вона їх і не запрацює.

Отже, з чого почати вироблення правильного ставлення до грошей?

Перше, що слід зробити – оголосити війну старим стереотипам і забобонам, нав’язаним батьками. Людина, спонукована негативним ставленням до грошей, не здатна стати забезпеченою.

Другий крок на шляху до правильного сприйняття грошей – прийняття на себе абсолютної відповідальності за своє життя. Розмір доходу, який ви здатні заробити, залежить не від оточуючих людей або від держави, він залежить тільки від вас. Перестаньте шукати причини своєї бідності в зовнішніх чинниках і загляньте всередину себе.
Дайте відповідь на питання: “Які внутрішні установки заважають мені заробляти більше?”, “Які дії я повинен зробити для зміни ситуації, що склалася?”.

Третє – не сприймайте фінансові труднощі як катастрофічну проблему. Коли людина надає проблемі більше значення, ніж вона заслуговує, вона перемикає всю свою увагу на цю проблему і втрачає здатність знайти вихід зі сформованої ситуації. Слід усвідомити, що недостатня кількість грошей є не більш, ніж тимчасовою і вирішуваною проблемою, уроком життя, головною метою якого є стимулювання людини до рішучих дій.

Четверте – то не будьте жадібним. Жадібні люди бережуть кожну копійку, що в кінцевому підсумку приводить їх до морального виснаження. Зворотним боком медалі є марнотрати, готові витратити останні гроші для задоволення своїх насущних незначущих потреб.
Ні жадібні люди, ні марнотрати не володіють правильним ставленням до грошей, а тому перших гроші обходять стороною, а другі не встигають їх заробляти.

І останнє, що необхідно зробити для вироблення правильного відношення до грошей – визначити свої цілі. Це дуже важливо, тому як тільки наявність мети змушує людину рухатися вперед і ставитися до грошей об’єктивно. І нехай поради, наведені в цій статті, допоможуть вам знайти матеріальне благополуччя і свободу.

Оцініть статтю
Додати коментар