Як виробити нову звичку?

vyrobyty-novu-zvychkuЗа даними дослідників з Університету Дьюка (Duke University), близько 40% наших вчинків доводиться на звички. Розуміння того, як сформувати нову звичку (і того, як працюють вже наявні), дуже важливо для здоров’я, щастя і якості життя людини в цілому.

У цій статті зібрані основні принципи створення або формування нових звичок з точки зору науки.

1. Почніть з дуже маленької звички

Люди, які не можуть пересилити себе і виробити нову, корисну звичку, часто виправдовуються такими фразами, як «Мені просто потрібно більше мотивації» або «У мене немає сили волі, нічого не поробиш».

Але це неправда – останні дослідження показали, що сила волі подібна м’язам. Її можна розвинути, зміцнити, але при частому застосуванні виникає втома. Крім того, у всіх людей мотивація не буває постійно на одному рівні: вона росте і знижується час від часу.

Цю проблему можна вирішити, почавши з простої звички, для виконання якої майже не потрібна сила волі. Замість того щоб приступити відразу до 50 щоденних віджимань, почніть з 5. Замість десятихвилинної медитації займайтеся практикою всього декілька хвилин.

Все це так просто, що серйозна мотивація вам не знадобиться.

2. Підвищуйте частоту занять поступово і повільно

Замість того щоб прагнути до дивних результатів на початку шляху, поступово збільшуйте час на сформовану звичку: кількість підходів, число віджимань, час за книгою, число англійських слів, вивчених в день і т. д.

Перевірено, що навіть тенденція збільшення на 1% дуже швидко підвищує якість занять. Попутно ви підвищите силу волі і мотивацію, що допоможе дотримуватися звички довгий час.

3. Розкладіть обсяг роботи на частини

Підвищуючи щоденний обсяг виконаної роботи всього на 1% в день, ви дуже швидко помітите значне зростання. Але як зберегти мотивацію і імпульс до занять, коли, наприклад, число віджимань вже досягло 50?

Як то кажуть, «слона треба їсти по шматкам»: розбийте обсяг на кілька частин. Замість 20 хвилин медитації влаштуйте собі 2 підходи по 10 хвилин. Те ж саме з віджиманням: замість 50 зробіть 5 підходів по 10.

4. Якщо ви зійшли з колії, продовжіть заняття якомога швидше

Навіть найактивніші і цілеспрямовані люди можуть зробити помилку і зійти з дороги. Різниця в тому, що цілеспрямована людина повернеться до тренувань якомога швидше.

Дослідження показали, що кілька разових пропусків занять не впливають на результат в довгостроковій перспективі – тому не варто вперто дотримуватися принципу «все або нічого».

Звичайно, ви не повинні постійно думати про перспективу провалу, але варто передбачити його і спланувати дії на цей випадок. Складіть список речей і щоденних справ, які можуть перешкодити вашим занять, і подумайте, як всього цього уникнути.

Від вас не потрібно досконалості – просто будьте послідовні і відповідальні.

5. Будьте терплячі. Дотримуйтеся того темпу, з яким можете слідувати

Мабуть, одна з найважливіших якостей при формуванні звички – терпіння. Ви можете пройти величезний шлях, якщо будете послідовні і терплячі. Якщо ви займаєтеся в тренажерному залі, то додавайте вагу повільніше, ніж хочеться.

Якщо ви плануєте підвищити кількість щоденних продажів, то почати варто з менших показників, ніж вам здається потрібним. Терпіння – запорука всього, воно допоможе витримати неймовірні речі.

Ви повинні відчувати себе легко при виробленні звички, особливо на самому початку процесу. Якщо ви будете терплячі, послідовні і не зупинитеся протягом довгого часу, то далеко підете і отримаєте вагомі результати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар