Як виробити нову звичку. Стратегія з 5 кроків

Як виробити нову звичку. Стратегія з 5 кроківЗа даними дослідників з Університету Дьюка (Duke University), близько 40% своїх дій ми робимо за звичкою. Розуміння того, як сформувати хороші звички (і як працюють вже наявні), дуже важливо для здоров’я, щастя і якості життя в цілому.

У цій статті зібрані основні принципи створення або формування нових звичок з точки зору науки.

1. Почніть з дуже маленької звички

Люди, які не можуть пересилити себе й створити корисну звичку, часто говорять: «Мені просто потрібно більше мотивації» або «У мене немає сили волі, нічого не поробиш».

Але це неправда: останні дослідження показали, що сила волі подібна м’язам. Її можна розвинути, зміцнити, але при частому застосуванні виникає втома. Крім того, у всіх людей мотивація не буває постійно на одному рівні: вона зростає і знижується час від часу.

Цю проблему можна вирішити, почавши з простої звички, для виконання якої майже не потрібна сила волі. Щоб виробити корисні звички, замість того щоб відразу приступити до 50 щоденних віджимань, почніть з 5, а замість десятихвилинної медитації займайтеся практикою всього хвилину.

Все це так просто, що серйозна мотивація вам не знадобиться.

2. Підвищуйте частоту занять поступово і повільно

Замість того щоб прагнути до ошелечуючих результатів на початку шляху, поступово збільшуйте час на формовану звичку: кількість підходів, кількість віджимань, час за книгою, кількість англійських слів, вивчених в день, і т. д.

Перевірено, що навіть тенденція збільшення на 1% дуже швидко підвищує якість занять. Попутно ви підвищите силу волі і мотивацію, що допоможе звичці дотримуватися тривалий час.

3. Розкладіть обсяг роботи на частини

Підвищуючи щоденний обсяг виконаної роботи всього на 1% в день, ви дуже швидко помітите велике зростання. Але як зберегти мотивацію і імпульс до занять, коли, наприклад, кількість віджимань вже досягла 50?

Як говориться, «слона треба їсти по шматках»: розбийте обсяг на кілька частин. Замість 20 хвилин медитації влаштуйте собі 2 підходи по 10 хвилин. Те ж саме з віджиманням: замість 50 зробіть 5 підходів по 10.

4. Якщо ви зійшли з дороги, продовжуйте заняття як можна швидше

Навіть найбільш активні та цілеспрямовані люди можуть зробити помилку і зійти з дороги. Різниця в тому, що цілеспрямована людина повернеться до тренувань як можна швидше.

Дослідження показали, що кілька разових перепусток занять не впливають на результат в довгостроковій перспективі, тому не варто вперто дотримуватися принципу «все або нічого».

Звичайно, ви не повинні постійно думати про перспективу провалу, але варто передбачити його та спланувати дії на цей випадок. Складіть список речей і щоденних справ, які можуть перешкодити вашим заняттям, і подумайте, як всього цього уникнути.

Від вас не вимагається досконалості: просто будьте послідовні і відповідальні.

5. Будьте терплячі. Дотримуйтеся того темпу, з яким можете слідувати

Мабуть, одна з найбільш важливих якостей при формуванні звички — терпіння. Ви можете пройти величезний шлях, якщо будете послідовні і терплячі. Якщо ви займаєтеся в тренажерному залі, то додавайте вагу повільніше, ніж хочеться.

Якщо ви плануєте підвищити кількість щоденних продажів, то почати варто з менших показників, ніж вам здається потрібним. Терпіння — запорука всього, воно допоможе витримати неймовірні речі.

Ви повинні відчувати себе легко при виробленні звички, особливо на самому початку процесу. Якщо ви будете терплячі, послідовні, і не зупинитеся протягом довгого часу, то далеко підете і отримаєте вагомі результати.

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар