Як вийти з депресії?

vyjty-z-depresiyiЯк часто в нашому житті буває – перебуває людина в бадьорому настрої, її все в житті радує і вона ловить позитив життя. Як раптом, раптово накочується незрозумілий смуток.

Припустимо, ви подумали про щось малоприємне для себе або вам принесли погану звістку. І настрій падає практично до нуля, самопочуття погіршується, нічого не хочеться робити – просто лягти під ковдру і зробити так, щоб тебе ніхто не бачив.

Депресивні стани заважають людині отримувати від життя задоволення, вганяють у незбагненний смуток і часом здається, що виходу з даного стану немає.

Не варто засмучуватися – вихід є завжди.

У даній статті ми з вами розглянемо способи і дамо рекомендації, як сказати своїй депресії «Прощай!». Перше, що необхідно зробити – зрозуміти причину вашої депресії.

Найпростіший випадок – коли депресія викликана втомою людини. Приміром, ви працювали вдень і вночі, приділяючи на сон всього-навсього пару годин. Природно, при такому розкладі в вашу голову почнуть лізти похмурі думки. Викликану втомою депресію перемогти найпростіше – достатньо лише виспатися, як слід. Повертаючись додому закиньте подалі всі справи і проблеми, ляжте на ліжко і віддайтеся приємному сну. Коли ви прокинетеся, від вашої депресії не залишиться і сліду.

Однак, просто-просто, та не завжди це просто – піди відмовся від звичного способу життя. Якщо ви цілий місяць засипалио третій ночі, вам буде дуже складно різко взяти і поміняти свій режим дня. Швидше за все, ви поворочалися пару хвилин, після чого підете робити звичні вам справи, а заснете, як і зазвичай, близько третьої ночі. Головне – змусьте себе заснути! Випийте заспокійливий чай, прийміть пігулку валеріани (тільки не переборщіть). В іншому випадку, ваша депресія лише посилиться.

А тепер розглянемо поради щодо виходу з депресивних станів і підняттю настрою більш конкретно:

1. Спробуйте ігнорувати депресію.

Звичайно, така порада може здатися вам дивною – як ігнорувати те, що тебе гризе і не дає спокійно жити? У тому то й річ! Згадайте випадок, коли на вас впливав дратівливий чинник. Абсолютно будь – що: пробиваючий дірку в стіні сусід, погана погода або болі в попереку. Ви могли перепробувати всі можливі способи боротьби з ними, але результат отримували тільки тоді, коли перестали надавати їм значення. Так і з депресією – якщо її не помічати, існує ймовірність, що вона образиться і піде. Скажіть собі: “Так, зараз у моїй голові крутяться похмурі думки, але я не збираюся на них зациклюватися”.

Поки ви думаєте про погане, ви пропускаєте багато прекрасного, чим багата наше з вами життя. Тим більше не потрібно думати про негативні ситуації, на які ви не здатні вплинути. Припустимо, зараз за вікном йде дощ. Яким чином ви можете змусити хмари разверзнуться і впустити в цей світ більше сонця? Правильно, ви на це не здатні! Так чого переживати. Краще в таких ситуаціях застосувати пораду номер два.

2. Перемикайте свою увагу на щось хороше.

Похмурі думки опановують вами? Просто перейдіть на позитив, на те, що ви любите найбільше. Обожнюєте моду? Пошукайте інформацію про останні модні тенденції. Подивіться фотографії усміхнених дітей! Милі створіння просто не можуть залишити вас байдужим.

Є одна прекрасна вправа, яке допоможе переключити вашу увагу. Ляжте зручніше на ліжко, щоб ніхто вас не турбував і не відволікав. Закрийте очі і уявіть, як ви лежите на піску біля тихого моря. Його хвилі м’яко лоскочуть ваші п’ятки і неймовірно розслаблюють. Ви відчуваєте, що життя прекрасне! Ви саме там, де хотіли б бути. Не бійтеся, що ви можете заснути – це дуже добре, своєчасний відпочинок точно допоможе позбутися депресії. А ще ви можете закрити очі і згадати свою останню відпустку і всі її приємні моменти.

3. Зробіть щось божевільне.

Так-так, саме, божевільне. Те, чого ви самі від себе не очікували. Наприклад, зістрибніть з мосту. Тільки зі страховкою, а інакше не дізнаєтеся, пройшла депресія чи ні. Ще варіант – на вихідних замість того, щоб традиційно виспатися, збирайте валізу і їдьте в інше місто. Ось так просто? Саме так! Якщо будете довго планувати, та ще й дружину з тещею візьмете – це буде вже не божевільний, а прогнозований вчинок. Коли ви зробите божевільний вчинок, ви будете ходити в шоці самі від себе, тому вам явно буде не до депресії.

4. Створіть повну тишу і спокій.

Дана порада є протилежністю минулої рекомендації. Якщо ви не здатні на божевільні вчинки, ви можете створити у себе вдома атмосферу затишку і комфорту, просто присвятивши час собі. Ну ж, адже ви напевно давно цього не робили! Нехай весь світ зачекає, а ви займіться улюбленими справами, коли ніхто не буде вам заважати і відволікати.

5. Приберіть в будинку.

Депресія деморалізує людину і не дає нормально мислити. Але ж крім розумової праці, існує праця фізична! Ще прихильники фен-шуй стверджували, що прибирання в будинку сприяє виходу людини з депресивних станів. Саме прибирання сприяє якнайшвидшому залученню в будинок добробуту та позитивної енергії.

У вас вдома на балконі є старі речі, які тільки збирають пил? У вашій шафі лежить одяг, яку ви навряд чи надягнете? Безжально позбудьтеся від усього цього мотлоху, який засмічує простір і не приносить ніякої користі. Досить забруднювати біоенергетику навколишнього середовища! При перших симптомах депресії подбайте про те, щоб навколо не було непотрібних речей, а в домі панували чистота і порядок.

6. Зателефонуйте хорошому другу.

Тільки не дзвоніть знайомим, які тільки й роблять, що скаржаться на свої проблеми, після чого прощаються і вішають трубку. Це має бути людина, яка вас зрозуміє і вислухає, а ще краще – прийде до вас і допоможе забути про депресію за приємною розмовою.

7. Не сидіть в чотирьох стінах.

Коли у вас депресія, а ви сидите вдома, її негативний вплив тільки посилюється. Вийдіть на вулицю і подивіться, яка там прекрасна погода! Свіже повітря, все цвіте і пахне. Чудове відчуття свободи і багато-багато позитиву. Заводіть нові знайомства, які підвищать ваш настрій! Навіть якщо ви і ваш новий знайомий не станете кращими друзями, хороших зв’язків ніколи не буває багато. І хто знає, яку роль ваш новий знайомий зіграє у вашому житті в майбутньому.

8. Забудьте про антидепресанти і транквілізатори.

Не вживайте алкоголь і наркотичні засоби. Дивно, але більшість людей саме так рятуються від депресії, навіть, незважаючи на те, що усвідомлюють шкоду лікарських препаратів і наркотичних засобів. Звичайно, куди простіше прийняти “чудодійну” таблетку і отримати тимчасове полегшення, ніж витрачати час і намагатися розібратися в істинних причинах, які спричинили депресивні стани. Якщо ви хочете раз і назавжди позбутися від депресії, вам слід усунути причину. Таблетки і алкоголь усувають наслідки, але через деякий час депресія повертається знову.

9. Перестаньте перекладати свої проблеми на плечі інших людей.

Ми часто звинувачуємо інших людей в невірних діях, які стали причиною депресії. Але ми забуваємо про одну істину – ми і тільки ми відповідальні за наше життя. Ні сусід, ні колеги по роботі, ні ваші родичі – а ви! Якщо людина дала вам невірну пораду, ви скористалися нею і тепер у вас депресія – це ваша вина, так як рішення про прийняття даної поради було за вами. Коли на вас накочує хвиля депресії, не слід засмучуватися і думати, що виходу немає – він є завжди. У яку б складну ситуацію ви не потрапили, у вас є достатньо сил для того, щоб її “розрулити”.

10. Займіться медитацією.

Медитація допомогла мільйонам людей позбутися депресії і придбати радість життя, а також повірити у власні сили. Медитація покращує настрій людини і здатна позбавити її від панічних атак. Вона заспокоює психіку і дарує умиротворення. Злоба, неспокій, нервозність і хандра успішно усуваються за допомогою медитації. Але пам’ятайте – медитація не є ліками від усіх проблем, вона лише призводить емоційний та психологічний стан людини в порядок. Але те, що від депресії медитація допоможе в 97% випадків – це однозначно.

11. Приділіть увагу власному тілу.

Ви можете відчувати себе нещасними і піддатися депресії тому, що ваше тіло буде не в оптимальному стані. За прикладом далеко ходити не потрібно – це люди в “тілі”. Вони ведуть малорухливий спосіб життя, абсолютно не займаються спортом, а їхнє життя здається їм сумною, сіркою і похмурою.

Душа і тіло людини – це дві взаємопов’язані системи, які не можна розглядати окремо. Будь-який збій в організмі призводить до погіршення настрою. Тому, якщо ви бажаєте позбутися депресії, ви повинні стежити за станом власного тіла. Як це зробити? У першу чергу, займіться спортом! Здійснюйте хоча б раз на тиждень пробіжки по стадіону або робіть зарядку вранці. Але й цього мало – ви також повинні стежити за своїм раціоном. Не їжте все підряд, обмежуйте себе в жирній їжі і вуглеводах, замінюючи їх фруктами і овочами, в яких міститься багато вітамінів.

12. Розвивайте силу волі.

Коли депресія прокрадається у ваше життя, це можна порівняти з боротьбою – або ви не дасте депресії і шансу на перемогу, або доведеться потерпіти саме нищівної поразки у своєму житті. Здобути перемогу вам допоможе сила волі. Ви повинні сказати собі: “Нехай зараз я погано себе почуваю, мені нічого не хочеться робити, але я знаю – в моїх силах все змінити. Я зітру зі свого обличчя цю страдницьку міну і раз і назавжди позбудуся депресії “. Після цього ви йдете і робите все, що в ваших силах.

Скажіть тверде і впевнене “НІ” своїй депресії, перестаньте заохочувати лінь, неспокій і бездіяльність, адже саме на них ваша депресія росте, немов на дріжджах. Вам хочеться скаржитися на життя? Досить бути жертвою – це вам не до лиця. Не влаштовує щось в житті – пішли і змінили це. Прямо зараз, без зайвих роздумів. Ваша сила волі допоможе зробити цей рішучий крок.

13. Перестаньте займатися тим, що не приносить задоволення.

Дуже часто депресія виникає, коли людина займається неприємними їй справами. Приклад – ви ходите на роботу, від якої не отримуєте жодного задоволення. Кожен день ви ходите туди з думкою про те, до чого сьогодні може причепитися начальник самодур, а також надією, що вісім годин роботи пролетять, як одна мить, і ви благополучно підете додому.

У цій ситуації питання може бути тільки одне – чому ви все ще працюєте в цій компанії? Адже дана робота приносить вам одні страждання, після чого ви щиро дивуєтеся з’явившійся депресії. Звичайно, ви можете нарікати на безвихідність, відсутність іншої роботи і т.д. Що ж, вибір тільки за вами. Зрештою, якщо ви навіть не замислювалися над змінами у своєму житті, значить, поточна ситуація цілком влаштовує вас.

14. Застосовуйте метод “Емоційної розрядки”.

Нерідко депресія підкрадається до людини тоді, коли вона починає думати. Думати – це дуже корисно, але в даному випадку вам доведеться відключити таку цінну функцію вашого мозку.

Метод “Емоційної розрядки” полягає в абсолютному розкріпаченні тіла і очищенні думок. Виконайте одну нескладну вправу і вже через 30 хвилин ви придбаєте небувалу енергію, а ваш настрій покращиться. У першу чергу, для виконання вправи слід знайти місце, де ніхто не побачить вас.

Навіщо? Причина проста – вас можуть неправильно зрозуміти і подзвонити в швидку допомогу. Усамітнилися? Прекрасно, далі відключаємо критичне мислення і перестаємо аналізувати все навколо.

Що ж далі? А все, що завгодно! Стрибайте, співайте, бігайте, повзати рачки, смійтеся і танцюйте до упаду. Одним словом, робіть те, чого ніколи не наважилися б зробити при інших людях. Не переживайте за те, що ви будете виглядати смішним, адже вас ніхто не бачить. Зараз всі ваші заслуги та грамоти, освіта, вік і соціальний статус не мають ніякого значення. Ви дієте розкуто, подібно дитині, роблячи все, що спаде в вашу світлу голову.

Але що, якщо ви втомитеся до такої міри, що вас почне хилити в сон? Піддайтеся йому, що не чиніть опір. Ви можете бути впевнені – прокинетеся ви з зовсім іншим настроєм, бадьорі і готові до нових звершень.

15. Використовуйте прийом “М’язовий корсет”.

На відміну від багатьох інших прийомів позбавлення від депресії, “М’язовий корсет” відрізняється своєю простотою і неймовірною ефективністю. Від вас знадобиться всього п’ять хвилин вашого часу і бажання поліпшити свій настрій. Отже, сядьте зручніше в крісло, вирівняйте спину, широко розправте плечі і підніміть голову. Посміхніться своєї найсвітлішою посмішкою. “І все?” – запитаєте ви. Так, і все. Як бачите, нічого архіскладного.

Якщо ви бажаєте доповнити позитивний ефект від прийому, дивіться у момент його виконання на себе в дзеркало. Ви зможете не тільки контролювати правильність виконання вправи, а й отримати зворотній зв’язок, який в рази поліпшить результати.

Інший прийом, пов’язаний з дзеркалом, називається “Дзеркальна посмішка”. Він здатний підняти людині настрій всього за 3 хвилини. Ви просто дивитеся в дзеркало і починаєте посміхатися. Причина? У тому то й “фішка”, що ніякої причини для цього вам не знадобиться.

Спочатку ви можете подумати про себе: “Господи, що я роблю?”, Але вже через кілька хвилин вам сподобається цей процес, а ще через певний час ви і зовсім почнете нестримно реготати. Весь негатив, який панував у вашій голові, піде, а на його місце прийдуть позитивні і радісні думки.

На сьогоднішній день існує досить багато способів, які допомагають людям позбутися депресії. Навіть використовуючи один з них, але роблячи це правильно і регулярно, ви забудете про депресію надовго. Головне, що ви повинні зрозуміти – депресія є деструктивним станом, з яким необхідно боротися. Чим довше ви бездействуете, тим сильніша депресія зміцнює свої позиції. Але депресивні стани – не вирок і ви завжди здатні вплинути на ситуацію, наскільки б складною і нерозв’язною вона вам не здавалася.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар