Самотність. Причини.

yak-vporatysya-iz-samotnistyu-2Самотність – не тільки відсутність коханої половинки або друзів, але ще й наша закритість для світу. А ще її називають однією з хвороб нашої епохи. Як впоратися із самотністю ефективно, варто поговорити більш докладно.

Плюси і мінуси

Перед тим, як боротися із самотністю, подумайте, чи є в ній переваги. Деяким для того, щоб жити повноцінно, потрібно вирушати одному в гори і медитувати всю відпустку, причому подалі від будь-якого суспільства, а хтось і день без спілкування не може прожити. Буває, що самотність спіткала через розставання з чоловіком або дружиною, сварку з подругами, переїзд в інше місто, не дай боже смерть близьких…  І ось вона, зяюча порожнеча самотності.

Насправді, її можна заповнити роботою над собою, удосконаленням своїх кулінарних навичок (а там ікохана людина у житті з’явиться), читання, курсів чого б то не було і чого б хотілося навчитися. А мінусів таки більше. При самотності розвивається недовіра до оточуючих, вона заразна, адже навколишні заражаються поганим настроєм від людини, яка скаржиться на свою самотність. І нарешті, вчені вважають, що самотність призводить до проблем зі здоров’ям і вона не менш шкідлива, ніж захоплення алкоголем, нікотином або солодощами.

Причини

  • Ми занадто перебірливі у спілкуванні. Не потрібно кидатися в спілкування з ким попало, а й пильно вишукувати в людях вади теж не має сенсу. Ніхто не ідеальний, тому залишається миритися з недоліками ближніх.
  • Лінь і егоїзм. Будь-які відносини, хоч сімейні, хоч дружні – це такий же праця. І якщо вам ліньки будувати це, то немає нічого дивного в самоті. Потрібно іноді жертвувати своїми інтересами, прогинатися, поступатися і пам’ятати, що це не для себе одного, а вже для вас.
  • Агресія, жорстокість, занудство, істеричність, склочность та інші риси характеру, які можуть отруїти людям життям. З цим можна і потрібно боротися.
  • Непрезентабельний зовнішній вигляд. Можна бути добрим, неконфліктним і цікавим, але неохайний зовнішній вигляд зіпсує враження.
  • Напористість у відносинах. Коли людина намагається побороти самотність усіма силами, це лякає оточуючих.

Як боротися з самотністю

1. Полюбіть життя і відкрийтесь йому.

Знаєте, що деякі пари заздрять самотнім: у них є час відвідувати різні тусовки, концерти, театри, брати участь у волонтерських організаціях. А тут ви обов’язково знайдете однодумців, а можливо і свою половину. А як же інакше люди зрозуміють, що вам так потрібно спілкування? Посміхайтеся, знайомтеся, шукайте однодумців скрізь, де буваєте, посміхайтеся щиро співробітникам і касирам.

2. Згадайте про старі зв’язки.

Напевно у вас є літні родичі, яким вельми потрібна допомога і вони не менш самотні, ніж ви самі. Крім того, навіщо ж шукати нових друзів, коли є старі. Можливо, в незнайомому місті живе ваша давня інститутська подруга? Пошукайте, порийтесь в телефонних книжках і соціальних мережах.

До речі, інтернет може дати багато можливостей для спілкування наживо. Подивіться, можливо сьогодні зустріч або концерт, які цікаві саме вам. Не потрібно втрачати таку можливість.

3. Шукайте того, кому потрібна ваша любов.

Можна ходити в дитячі притулки та будинки пристарілих, де людям так самотньо, можна просто допомагати літній сусідці, яка живе одна і зламала ногу. Думаєте, їй просто? Якщо ваша сестра виховує дитину одна, вона буде рада вашій допомозі, навіть, якщо відносини у вас раніше були непростими.

Ще один хороший спосіб побороти самотність – завести собі собаку. Ні, це не друг за гроші, це жива душа, яка принесе в ваш порожній будинок радість. А ще це можливість перебування в компаніях собачників, об’єднаних спільними інтересами. Не потрібно навіть водити пса на виставку, але просто під час прогулянок у парку нерідко утворюються пари і зав’язується нова дружба.

4. Не спотворюйте уявлення про себе та оточуючих.

Чим ви більше в собі копаєтеся і звинувачуєте, тим менше до вас тягнуться люди і тим складніше спілкуватися з вами. Ну, і не шукайте ворогів собі там, де ворогів немає.

5. Вчіться спілкуватися просто так.

Нерідко старі знайомі згадують про нас тільки тоді, коли починають поширювати косметику по каталогу або бажають затягнути у свій бізнес. Це, до речі, відштовхує. Але ж можна дзвонити людям і просто так, цікавитися їх життям, щиро розповідати свої новини і смішні історії. Через кілька хвилин спілкування з такими людьми ми розслабляємося і усвідомлюємо, що від нас нічого не вимагають. Такі люди притягують. Отримуйте задоволення від спілкування «просто так».

6. Нове хобі.
Це може бути школа рукоділля або танців, кулінарної майстерності, екологічні клуби. Головне, щоб вам було цікаво, а однодумці знайдуться.

Які помилки не потрібно вчиняти    

  • Не “заїдайте» свою самотність надлишковою їжою. Проблема не піде, але з’являться зайві кілограми і біди зі еноров’ям, а це ще більше сприяє закомплексованості і зацикленості на своїх бідах. А ось запросити старих подруг на домашній тортик або пригостити колег – чому б ні?
  • Не “заїдайте» свою самотність наркотичними засобами та алкоголем. Вони не врятують, але здоров’я зіпсують.
Оцініть статтю
Додати коментар