Як відрізнити кохання від закоханості?

Як відрізнити кохання від закоханості?Як відрізнити кохання від закоханості? Які відмінності між ними? Чи потрібно нам знати різницю між коханням і закоханістю? До чого призводить кохання? Чим закінчується закоханість?

Кохання і закоханість: загальні риси

Ми з вами не відразу можемо розібрати, чим відрізняються кохання і закоханість. Тому що вони схожі зовні. Хоча насправді це зовсім різні стани душі і емоції. Але вони мають спільні риси. І молода людина, яка не має досвіду, найчастіше не бачить між ними різниці. І ось чому.

Сексуальне бажання

І кохання, і закоханість викликають жадання. Причому дуже сильне. А задоволення від володіння настільки яскраве, що на якийсь час (від півроку до 2х років) всі інші відчуття просто меркнуть.

Бажання знаходитися поруч

І для кохання, і для закоханості властиве бажання бути з партнером цілодобово. Весь світ замикається на одній людині. Будь-яка розлука заподіює біль і приносить відчуття покинутості.

Божевілля почуттів

І кохання, і закоханість затьмарює здоровий глузд. Хочеться кричати від радості і здається, що все по плечу. Світ сприймається занадто хорошим. Оціночне мислення знижується на користь оптимізму у всьому.

Чим відрізняється кохання від закоханості?

Ось і всі схожі риси. Далі закоханість і кохання починають виявляти відмінність. Особливо через кілька років, коли сплеск гормонів вщухне.

Ставлення до сексу

Якщо закоханість переростає в кохання, то бажання займатися сексом з партнером втрачає частину пристрасті, але зберігається. Задоволення триває довше, особистість відчуває себе наповненою теплом.

Коли закоханість зникає, а кохання не з’являється, залишається незрозуміле важке почуття. Наче все було неправильно, навіть якщо відносини були хорошими. З’являється деяке роздратування до партнера. А ось бажання сексу або зовсім сходить нанівець, або починає викликати відторгнення. Все частіше починають відвідувати думки про зміну партнера.

Ставлення до особистості

Чим відрізняється кохання від закоханості, так це ставленням до партнера.

Кохання передбачає захоплення, повагу до всіх сторін особистості партнера. Навіть до його слабкостей. Спостереження за ростом особистості партнера, за його перемогами над недоліками викликає радість.

Закоханість любить за щось: за накачане тіло, за тембр голосу, за манери. А ось недоліки партнера викликають агресію. Кожна недосконалість забирає повагу до партнера. І якщо раптом партнер позбудеться тої своєї чарівності, то закоханість тут же зникне.

Швидкість розвитку відносин

Кохання нікуди не поспішає. Воно приходить на все життя і поступово заполоняє людину. Воно розквітає з роками.

Закоханість — ураган. Налітає, зриваючи «дах», плутає всі почуття. Забирає відчуття реальності, поселяє в світ рожевих ілюзій. Зникаючи, закоханість залишає людину в стані шоку або злості. Перше, що спадає на думку, це фраза: «де були мої очі!»

Закоханість, яка перероджується через рік-два в справжнє кохання, проходить поступово. Коханці «тверезіють» і виявляють, що щасливі і без цих яскравих емоцій.

Кохання корисне – закоханість шкідлива

Точніше, кохання діє усвідомлено. Від кохання ми з Вами робимо вибір і йдемо втілювати ідеї.

Закоханість відключає мізки. Вчинки межують з божевіллям. Закоханість приносить в жертву собі всі сфери життя закоханого і не відповідає за наслідки.

Відносини зі світом

Як з першого погляду відрізнити кохання від закоханності? По відношенню закоханих до зовнішнього світу. Закоханість примушує кинути всі зв’язки і замкнутися наодинці з об’єктом пристрасті в чотирьох стінах. Забути про весь світ. Навіть всупереч доводам розуму.

Кохання точно знає, де закінчується внутрішній світ і починається зовнішній. Воно підлаштовує відносини до умов роботи і особистісного зростання, спілкування. Воно гармонізує життя. Направляє всі сфери життя на користь парі. І дозує час партнерів для один одного і для спілкування з навколишнім світом.

Подолання труднощів

Закоханість бореться з усім світом, навіть якщо в цьому немає необхідності. Закоханість прагне до вироблення адреналіну. Але на жаль, закоханість часто пасує перед справжніми труднощами. Вона змусить хлопця зірвати квіти з ділянки, що охороняється. Але цей же хлопець буде уникати “нудних” проблем, на зразок пошуку роботи для утримання своїх відносин.

кохання відповідальне. Воно не боїться труднощів. Воно міцніє від подолання неприємностей. Люблячі люди пишаються тим, що зуміли впоратися з ударами долі.

Крізь відстань і час

Закоханість тане, якщо партнери довго один одного не бачать. Емоції закоханості забуваються, блякнуть. Навіть у певному сенсі настає відчуття звільнення від тимчасової розлуки.

Кохання зберігає силу в розлуці. Навіть міцніє. Психологи взагалі давно відзначили, що для кохання корисні випробування. Проблеми оновлюють відносини. Якщо говорити грубо, то так можна легко перевірити почуття. Просто роз’їхатися на кілька тижнів і оцінити, що ви відчуваєте. Кохання змусить нудьгувати. Але кохання не викличе ревнощів і страху зради. Закоханість ж не впевнена в собі і підозріла.

Егоїзм і відносини

Так, як закоханість сама по собі незріла, то, наче дитина, вона вимагає багато неподільної уваги. Вона вимагає розчинення закоханих один в одному. Як тільки з’являється необхідність розлучитися на час або поспілкуватися з іншими людьми, виникають сварки. Закоханість ніби кричить: «Мені, мені, мені! Все мені!»

Кохання готове ділиться. Кохання дарує. Тому коли виникає необхідність розлучиться, кохання бажає удачі і підтримує здалеку. Кохання – це “Ми”, а не “Я”.

Взагалі, варто придивитися і можна побачити, що відмінності є майже у всьому. І з часом їх стає все більше. Закоханість невагома і нічим не підкріплена, її легко зруйнувати. А кохання – це повноцінне самодостатнє непохитне почуття.

Оцініть статтю
Додати коментар