Як відчути себе щасливішим.

vidchuttya-stchastyaНе потрібно чекати подарунків долі, щоб відчути прилив щастя. Є багато простих способів відчути себе більш щасливим, ніж хвилину тому.

І це не просто загальні слова: механізми, які в них задіяні, розкриті і описані в дослідженнях, проведених психологами.
Існує 5 нескладних хитрощів для тих, кому потрібно терміново відчути себе щасливими в цю ж хвилину.

1. Надішліть лист подяки
Надішліть послання (СМС, електронний лист або будь-яке інше повідомлення) близькій людині, перерахувавши все, за що можете сказати їй спасибі: тому, в кого закохані, – за щасливі хвилини, проведені разом, а якщо ви заміжня – за розумних дітей і довгі роки щасливого шлюбу, своїм батькам – за те, що вони навчили вас вірити в себе, друзям – за їх підтримку.

Подяка – почуття, що дозволяє насолоджуватися тим, що ми маємо: якщо у нас є те, за що можна бути вдячним іншим людям, значить, життя вже не безпросвітне.

Дослідження, проведене вченими Університету Кента (США), встановило, що всього одного листа в тиждень достатньо для того, щоб відчувати себе більш щасливими і задоволеними життям. Експеримент, в якому взяли участь 219 осіб, показав, що листи подяки також знижують симптоми депресії.

У книзі «Спасибі!»професор психології Університету Каліфорнії Роберт Еммонс навіть виміряв частку щастя, яку повідомляє нам вираз подяки іншим людям, – люди, які часто відчувають цю емоцію, відчувають себе в середньому на 25% щасливіше, ніж всі інші. Такий результат професор отримав, аналізуючи суб’єктивні відчуття від життя у контрольної групи добровольців, які щотижня (протягом 10 тижнів) становили записки зі згадуванням того, за що вдячні іншим людям.

2. Згадайте 3 хороші речі, які трапилися сьогодні
Навіть якщо ви вважаєте, що всього добилися самі і вам нема за що бути вдячним оточуючим, ви можете відчути прилив щастя, сказавши спасибі нагоди або долі. Витратьте кілька хвилин на те, щоб згадати 3 хороші речі, які трапилися з вами сьогодні.
Спочатку ви будете шукати великі події: ні, далекий родич не заповідав мені мільйон; ні, мене не підвищили по службі …

А потім згадайте, що вранці вийшли на вулицю в поганому настрої – але побачили, що світить сонце, і посміхнулися. І колега, який вас до цього не помічав, раптом посміхнувся вам і вперше привітався. А ще, повернувшись додому, ви встигли прямо до початку нової серії улюбленого серіалу. Цей спосіб виробляє звичку цінувати невеликі радості, непомітно перебудовуючи ставлення до життя.

Дослідження, проведене основоположником позитивної психології Мартіном Селігманом, показало, що ця вправа дає тривалий (до півроку) позитивний ефект.

3. Витратьте гроші на іншу людину
Приємно, коли ваші фінансові проблеми несподівано вирішили інші люди. Однак якщо ви самі вирішили витратитися на когось іншого, це може принести вам ще більше щастя.
В рамках експерименту, проведеного командою американських психологів, добровольцям видали невеликі суми грошей – від 5 по 20 доларів, – запропонувавши їх використовувати на свій розсуд: витратити на себе, купити щось для інших людей або пожертвувати на благодійність.

Було встановлено, що відчуття у «безсрібників», які витратили свої гроші на інших, виявилися набагато краще, ніж у «егоїстів», які обрали адресатами благодіяння себе коханих.
Подаючи старенькій в метро або сплачуючи за сніданок колеги в їдальні, ви підносите кілька «дарів» власній психіці – починаєте ставитися краще до оточуючих людей, підвищуєте впевненість у своїх силах і відчуваєте більш тісні зв’язки з суспільством.

4. Віддавайтеся мріям
Перефразувавши Гіппократа, можна було б сказати: ми – це те, чого ми очікуємо. Серія з 5 експериментів, проведених вченими Університету Колорадо в Боулдері, показала: в роздумах про події, які можуть відбутися в майбутньому, люди відчувають майже настільки ж сильні емоції, як якби вони відбувались прямо зараз.

Ці емоції, наприклад, набагато сильніше, ніж відчуття, що виникають у людини при спогадах про події минулого – навіть дуже радісних або, навпаки, вельми сумних.

Мріючи про візит до друзів, участю у святі або поїздці в країну, де ми давно хотіли побувати, ми непомітно програмуємо себе на позитивне сприйняття свого життя, – і чим детальніше наші мрії, чим більше в них переконливих візуальних образів, тим повніше виникає відчуття щастя .

5. Займіться справою, в якій ви хороші
Цей спосіб краще інших рятує від відчуття рутини. Ви давно не чули похвали від оточуючих щодо своїх професійних умінь? Не дивно, якщо ви не вважаєте те, чим займаєтеся, справою свого життя. Згадайте заняття, де ви дійсно талановиті, – може бути, ви пишете дивовижні вірші, вміло закидаєте триочкові в баскетбольну корзину або вмієте розмовляти з людьми похилого віку.

Хобі – не просто приємний спосіб провести час. Це можливість знайти упевненість в собі і задоволеність від життя.

Як доводить дослідження, проведене в 2002 році – заняття улюбленою справою не тільки дозволяє зняти стрес і позбутися втоми, але і є важливим чинником, який впливає на наше сприйняття того, наскільки наше існування відповідає тим ідеальним критеріям, які ми для себе ставимо.

Оцініть статтю
Додати коментар