Як уникнути емоційного вигорання.

emotsii-na-robotiМабуть, кожному з нас знайома ситуація, коли ми починаємо «палати» новою ідеєю або активно намагаємося досягти заповітної мети.
У такі моменти ви здатні зробити все, що завгодно для того, щоб отримати бажане. Наприклад, ви хочете влаштуватися на престижну роботу. Але на новому місці вам ставлять лише одну умову: знання англійської мови на рівні «вище середнього». У випадку, коли ви «палаєте» мрією про нове робоче місце, ви зробите все можливе для того, щоб підтягти знання іноземної мови в найкоротші терміни. Дивно, але психологи говорять про те, що емоційний сплеск сприяє швидкому запам’ятовуванню і спонукає людину до активної дії.

Однак, на жаль, в психології існує не тільки поняття «емоційний сплеск», а й визначення «емоційне вигорання». У такі моменти людина розуміє, що нова робота втратила колишню привабливість, що колеги вже не здаються такими ідеальними, а далека дорога займає величезну кількість часу. Сьогодні ми розповімо вам про те, як уникнути емоційного вигорання.

 

Перші ознаки емоційного вигорання:

1.Апатія. Ви абсолютно нічого не хочете робити. Ваш стан схожий на грип. Однак, у вас немає температури і ви твердо впевнені в тому, що не хворієте. Фізична слабкість і апатія – перші ознаки початку емоційного вигорання.

2.Ви починаєте нервувати через дрібниці. Якщо ви помітили, що «вибухаєте» на своїх колегах і на близьких, швидше за все, у вас стан емоційного вигорання.

3.Ви абсолютно байдужі. Якщо ви стали байдужі до своєї роботи або до своєї справи, ви «перегоріли». Однак, не варто плутати звичайну втому з емоційним вигорянням. При втомі стан байдужості проходить, приблизно через 48 годин. При емоційному вигорянні байдужість нікуди не зникає.

4.Ви стали менш товариські. Якщо вам все частіше не хочеться ні з ким розмовляти, задумайтеся: можливо вся справа в тому, що робота діє вам на нерви?

5.Ослаблення імунітету. Ви застудилися і у вас все частіше спостерігаються головні болі? Швидше за все, у вас остання стадія емоційного вигорання. Постарайтеся відволіктися від роботи і рушайте на веселий пікнік з кращими друзями.

Як уникнути емоційного вигорання.

1.Не присвячуйте весь свій час виключно роботі. Як би ви не любили свою справу, не забувайте про своє особисте життя. Частіше бувайте на свіжому повітрі, ходіть на зустрічі з друзями, не забувайте про родичів.

2.Не беріть роботу додому. Запам’ятайте: у день на роботу у вас відведено тільки певну кількість годин. Весь інший час ви просто зобов’язані присвятити своїм рідним і близьким.

3.Не перехвалити. Незважаючи на те, що треба мати максимально позитивне бачення подій, перехвалювати свою нову роботу або посаду не варто. Радійте своєму становищу, але при цьому вмійте виділяти не тільки плюси, а й невеликі мінуси.

4.Працюйте за чітко складеним планом. По-перше, складання плану піде на користь вашим справам. По-друге, правильно складений план не змусить вас «нудьгувати» і відволікатися на сторонні справи.

5.Не забувайте прийняти теплий душ після важкого трудового дня. Десять хвилин – і ви відчуєте, що готові до нових пригод.

Оцініть статтю
Додати коментар