Як удосконалити мову свого тіла.

 

mova-tilaПриблизно 80% інформації про людину ми отримуємо, оцінюючи її манеру говорити, жестикулювати, звертаючи увагу на погляд і пози. Слова дають нам всього лише 20% всієї інформації.

Однак дуже часто мова тіла залишається «за кадром» нашого сприйняття. І це лише тому, що ми не вміємо її прочитувати та інтерпретувати. А ось підсвідомість справляється з цим на відмінно. Тому, якщо ви погоджуєтеся з співрозмовником, хитаючи при цьому головою (жест заперечення), або посміхаєтеся, схрестивши руки на грудях (оборонна позиція), то ризикуєте бути неправильно зрозумілим.

Ось 18 загальних правил, які допоможуть поліпшити мову вашого тіла:

1. Не схрещуйте руки або ноги.
Не схрещуйте ваші руки: складається враження, що ви хочете закритися від оточуючих, захистити себе. Також це стосується ваших ніг. Будьте відкритими.

2. Налаштуйте зоровий контакт.
Якщо ви ведете бесіду відразу з декількома людьми, підтримуйте зоровий контакт з усіма, щоб створити зв’язок і переконатися в тому, що вас слухають. Не перестарайтеся: може скластися враження, що ви намагаєтеся придушити співрозмовника. Якщо ж ваш зоровий контакт буде занадто слабким, ви будете здаватися невпевненим.

3. Прийміть позу.
Прийміть позу впевненої, що відчуває себе в своїй тарілці, людини.

4. Розслабте плечі.
Коли ви напружені, напружені також ваші плечі. Вони підняті і трохи подаються вперед. Спробуйте розслабитися, струсіть плечима і відведіть їх назад.

5. Кивайте головою, коли говорить співрозмовник.
Киваючи час від часу, ви показуєте, що слухаєте. Але не перестарайтеся, а то так можна стати схожим на дятла Вуді.

6. Не сутультеся, сидите прямо.
Тримайте поставу, але не напружуйтеся.

7. У міру нахиляйтеся.
Якщо ви хочете показати, що вам цікаво те, що хтось говорить, трохи нахиліться у бік мовця. Якщо ви хочете показати, що ви впевнені в собі і вам комфортно, нахиліться трохи назад. Але не нахиляйтеся занадто низько. Таким чином ви справите враження людини, яка вкрай потребує підтримки. Або, якщо ви сильно відхилитеся назад, ви можете здатися зарозумілим і занадто відстороненим.

8. Посміхайтеся і смійтеся.
Ставтеся до всього легко, не сприймайте все занадто серйозно. У міру розслабтеся і, коли хтось говорить щось забавне, посміхайтеся і смійтеся. Люди готові вислухати вас, якщо ви здаєтеся їм позитивною особистістю. Але не починайте сміятися першим над своїми власними жартами – це вказує на те, що ви нервуєте і вам потрібна стороння підтримка. Посміхніться, коли вас з кимось знайомлять, але не потрібно приклеювати цю посмішку до лиця – вас заслужено порахують нещирим.

9. Не торкайтеся свого обличчя.
Це вказує на те, що ви нервуєте, і буде відволікати увагу слухачів чи співрозмовників.

10. Тримайте голову.
Опущена голова – ознака невпевненості і розгубленості. Ваш погляд повинен бути прямим.

11. Не поспішайте.
Для чого це потрібно: коли ви повільно йдете, ви не тільки заспокоюєтеся і стаєте більш впевненим, але у вас потроху проходить стан стресу. Коли ви до кого-небудь звертаєтеся, не повертайтеся в цьому напрямку занадто швидко, а зробіть це якомога повільніше.

12. Не метушіться.
Намагайтеся уникати нервових рухів, таких як погойдування ногою або швидке постукування пальцями по столу. Поступово позбавляйтеся від цих звичок або перетворіть їх. Метушливість вказує на те, що ви нервуєте, відволікає слухачів і не дає вам можливості чітко викласти ідею. Впорядковуйте свої рухи, щоб не заважати самому собі. Спробуйте розслабитися, робіть все повільно і стежте за своїми рухами і жестами.

13. Жестикулюйте впевненіше.
Використовуйте руки для опису чого-небудь або для того, щоб ваші аргументи здавалися більш вагомими. Але не перестарайтеся: занадто багато рухів руками відволікає увагу слухачів. І не повторюйте весь час одні й ті ж рухи, контролюйте їх!

14. На вечірці тримайте келих нижче.
Не тримайте напій занадто близько до себе і не вище  рівня грудей, щоб не виглядати занадто закритим і «в захисті». Намагайтеся тримати що-небудь (не тільки напої) нижче рівня серця і на рівні шкарпеток у фронтальній площині.

15. Тримайте хребет прямим.
Багато людей могли б сидіти і стояти рівно і красиво, проте вони думають, що спина закінчується там, де починається шия, і тому витягають шию вперед, не розуміючи, що це частина їхньої постави. Ваша спина закінчується там, де починається голова. Потрібно намагатися тримати рівно всю спину, і тоді ваша постава буде дійсно хорошою.

16. Тримайте дистанцію.
Не стійте занадто близько. Всім давно вже відомо, що, якщо стати занадто близько до співрозмовника, він почне турбуватися. Дозвольте людям мати особистий простір, не прагніть завойовувати його.

17. Дзеркало.
Часто, коли у вас хороші стосунки з ким-небудь, спілкуючись, ви несвідомо стаєте один для одного дзеркалом. Це означає, що ви в деякій мірі переймаєте чужу мову тіла. Для того щоб краще спілкуватися, ви можете свідомо використовувати ефект дзеркала. Якщо співрозмовник нахиляється вперед, ви теж можете нахилитися вперед. Якщо співрозмовниця простягнула руку, щоб щось взяти, ви теж можете так вчинити. Але не повторюйте все, не відображайте кожен рух тіла. А то переляк буде забезпечений.

18. Будьте відкриті і спокійні.
І останнє, але не менш важливе – завжди ставіться до всього і до всіх добре, будьте відкриті і спокійні. Ваші почуття також можуть змінити мову вашого тіла і зробити його зовсім іншим.

Ви можете змінювати мову свого тіла, але, для того щоб нова мова стала для вас звичною, вам буде потрібен час. Особливо це стосується звички високо тримати голову, бо це досить важко змінити. І до того ж, якщо ви спробуєте змінити все відразу, ви можете прийти в замішання і вам може здатися, що ви не в силах з цим впоратися.

Працюйте з парою прийомів кожен день протягом трьох або чотирьох тижнів. За цей час вони повинні стати звичкою і ви будете виконувати їх автоматично. Якщо вони не стали звичкою, повторюйте їх, поки вони нею не стануть. Потім приступайте до наступної пари прийомів і працюйте над ними.

Оцініть статтю
Додати коментар