Як тренувати свій мозок, щоб отримати те, що ви дійсно хочете

Як тренувати свій мозок, щоб отримати те, що ви дійсно хочете

У вашій голові гостює в день приблизно 70 000 думок. А це 70 000 шансів зробити себе успішніше або, навпаки, зануритися в безодню відчаю.

Якщо ви постійно лаєте себе, сумніваєтеся в собі або переживаєте за минулі вчинки, ви наносите шкоду своїй кар’єрі, своєму фізичному і психологічному здоров’ю. Але хороша новина полягає в тому, що ви в будь-який момент можете змінити образ своїх думок.

Ось 5 вправ, які дозволять натренувати ваш мозок на щастя і успіх:

1. Намагайтеся розрізняти порожні роздуми і корисні думки, які дозволяють вирішувати проблеми.

Міркувати про стратегії, які допоможуть вам подолати життєві перешкоди, корисно, але часто наші думки є порожньою рефлексією. Всякий раз, коли ви замислюєтеся про щось протягом тривалого часу, знайдіть хвилинку, щоб зрозуміти, рефлексуєте ви або дійсно зайняті пошуком виходу з ситуації, що склалася.

Якщо ви активно роздумуєте над тим, як вирішити або запобігти проблемі, продовжуйте свою уявну діяльність. Але якщо ви знову і знову прокручуєте в голові речі, які вже відбулися, або даєте волю песимістичних думок про майбутнє, тоді вам потрібно переключитися. Для цього займіть себе чим-небудь. Це дозволить направити думки в більш продуктивну і позитивну сторону.

2. Дайте собі ту саму пораду, яку ви могли б дати своєму близькому другу.

Якщо ви схожі на більшість людей, то, швидше за все, ви, як і багато інших, любите займатися самоїдством. Але постійно критикуючи себе, ви лише збільшуєте свої шанси на вчинення помилки.

Дослідження показали, що думаючи про себе добре, ви покращуєте свою самооцінку і підвищуєте мотивацію. Тому постарайтеся розмовляти з самим собою, немов з кращим другом.

3. Позначте свої емоції.

Більшість людей бояться проявляти свої почуття і розмовляти про них. В результаті чого вони дистанціюються від своїх переживань. Тобто, вони навіть можуть не розуміти, що відчувають в даний момент. І коли дорослі люди намагаються висловити свої почуття, вони часто роблять це непрямим чином. Наприклад, замість того, щоб сказати «мені було сумно», вони кажуть: “у мене стояв ком в горлі” або “очі на мокрому місці”.

Не соромтеся витрачати кілька хвилин на день, щоб знайти правильне позначення своєму емоційному стану. Назвіть свої почуття і подумайте, як вони можуть вплинути на ваші рішення. Якщо ваша печаль пов’язана з особистим життям або переживання стосуються роботи, а ви не можете чітко визначити ваші емоції, вони поширюватися і на інші області вашого життя.

4. Врівноважте свої емоції за допомогою логіки.

Незалежно від того, чи необхідно вам прийняти жорстке фінансове рішення або у вас сімейна дилема, самий правильний вибір буде зроблено лише тоді, коли у вас вийде збалансувати свої емоції логічним шляхом. Коли у вас зашкалюють емоції, постарайтеся включити логіку.

Кращий спосіб врівноважити свої емоції — створити перелік всіх плюсів і мінусів прийнятого рішення. Читання цього переліку допоможе вам заспокоїтися і зробити вибір з холодною головою.

5. Практикуйте подяку.

У почуття вдячності безліч фізичних і психологічних переваг, в тому числі воно робить нас на 25% щасливішими, як показали дослідження.

Рекомендується говорити «дякую» за всі речі, які вам приносять радість, наприклад, коли ви можете проявити свою подяку в той момент, коли ви сідаєте снідати. Так само вам варто завести щоденник, в якому перед сном ви будете віддавати подяку за всі хороші речі, які сталися з вами протягом дня.

Дякувати – це найпростіший і ефективний спосіб підвищити свій настрій.

Ваш внутрішній діалог самим собою надає глибокий вплив на ваше життя. Якщо ви хочете реалізувати весь свій потенціал, вам не обійтися без мозкового тренування.

Вправляйте свій мозок кожен день і з часом ви зможете натренувати його на щастя і успіх.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар