Як створити натхнення?

Ось кілька способів, які ви можете спробувати, щоб підвищити свій творчий потенціал:

1. Слухайте джаз

Так, ви не помилилися: джаз. Як спіймати натхнення за допомогою музики? Музика так чи інакше пов’язана з творчістю, погодьтеся. Ді Каултер (Dee Coulter), визнаний експерт у галузі прикладних нейронаук (Neuroscience), проводила експерименти по визначенню впливу джазу на людський мозок. Каултер програвала учасникам експерименту джазові імпровізації Майлза Девіса, Джона Кейджа і Джона Колтрейна і помітила, що така музика стимулює посилення тета-ритмів головного мозку у випробовуваних, а цей частотний діапазон «мозкових хвиль» якраз і відповідає за більш глибоке і швидке засвоєння інформації та пробудження творчого начала.

Інакше кажучи, джаз і є ключ до дверей в не завжди доступне царство натхнення. Так що вам ось наша порада про те, як набратися натхнення: у пошуках втраченого натхнення не стукайте головою об стіну, а послухайте записи Майлза Девіса.

2. Побігайте або поплавайте

Як відчути натхнення, займаючись спортом? Фізичні вправи сприяють виробленню ендорфінів, відомих також як «гормони гарного настрою», необхідних мозку як «паливо» для вироблення нових ідей і процесу творчого мислення.

3. Малюйте все, що приходить вам в голову

Як знайти натхнення? Беріть в руки олівець і папір і малюйте ескізи з приводу всього, що спадає вам на думку, неважливо – вдале або невдале. Деякі з ескізів виявляться свідомо даремними або нездійсненними на практиці, але все одно збережіть їх. Коли ви втомитеся малювати, то візьміть два випадкових ескізу і спробуйте змішати ідеї, що лежать в їх основі – часто буває, що чудова творча знахідка являє собою суміш двох абсолютно незалежних і навіть протилежних концепцій.

4. Відволічіть себе від рутини, зайнявшись чимось незвичним

Як не втратити натхнення? «Розгойдайте» свій застряглий в колії повсякденної рутини «правий мозок», різко змінивши місце перебування, оточення, життєвий ритм – це дозволить вам помістити ваш розум в нові умови, де він буде в змозі формувати свіжі асоціативні зв’язки і позбудеться від деяких застарілих штампів сприйняття і мислення. Швидше за все пізніше, коли ви знову повернетеся до звичного екрану монітора, ви будете буквально фонтанувати новими ідеями.

Оцініть статтю
Додати коментар