Як стрес впливає на вагу

Як стрес впливає на вагу

Стрес – невід’ємна частина життя. Це різні види опору, з якими ми стикаємося на роботі, в особистих стосунках, обставин.

Люди по-різному сприймають події, що відбуваються в житті і по-різному справляються зі стресом. Це сприйняття тісно пов’язане з вагою тіла.

Увага!!!!! Ризик переїдання підвищується в моменти нервового напруження

Стрес провокує посилений синтез гормону кортизолу, який викликає затримку рідини і запускає процес накопичення вісцерального жиру. Тому дієтологи радять навчитися знижувати рівень стресу під час схуднення.

Стрес і зайва вага

Ми вже з’ясували, що переїдання часто пов’язане з нервовою напругою. За стресом можуть ховатися різні почуття і емоції, як нудьга або тривога.

Першим кроком до вирішення проблеми переїдання стане усвідомленість. Задавайте собі питання до їжі, під час і після: «Що змушує мене їсти?», «Може, мені вже вистачить?», «Я відчуваю голод або тягу до їжі?», «Які емоції я зараз відчуваю?». Ставлячи ці питання, ви навчитеся розуміти себе і вірно тлумачити сигнали організму. Залишиться тільки опрацювати звички.

З кортизолом справи йдуть складніше. Його рівень підвищують такі стресори, як фінансові труднощі, понаднормова робота, конфлікти або нескінченні пробки, а також хронічне недосипання, жорсткі низькокалорійні дієти, надмірна заклопотаність чим-небудь, наприклад, харчуванням.

Важливо починати дієту без стресу і знизити вплив дратівливих факторів.

Способи знизити стрес

Основним фактором зниження стресу на дієті є передбачуваність. Плануйте раціон і вносьте записи в щоденник схуднення заздалегідь, а не по гарячих слідах. Готуйте їжу теж заздалегідь на кілька днів вперед. Плануйте тренування на тиждень і дотримуйтеся графіка. Якщо ви схильні до епізодичних переїдань, то детально сплануйте свої дії для таких ситуацій, запишіть їх, а потім при нагоді повторіть. План – це ваша опора і захист від стресу.

Якщо у вашому житті вже є джерело хронічного стресу, то ви можете пом’якшити його вплив на організм наступними способами:

  • харчування,
  • фізичні вправи,
  • медитація,
  • ведення щоденника.

Харчування

Збалансований раціон харчування підтримує фізичне і психологічне здоров’я.

Переконайтеся, що ви вживаєте достатньо продуктів, багатих кальцієм. Це, перш за все, молочні продукти. Під час нервового напруження кальцій виводиться з організму.

Також під час нервового напруження підвищується витрата вітаміну С і вітамінів групи В. Їжте більше овочів, зернових і м’ясних продуктів.

Магній допомагає організму справлятися з негативними наслідками стресу. Їм багаті горіхи, гречана крупа, висівки, нешліфований рис, какао.

Також є наукові докази того, що Омега-3 жирні кислоти підвищують стійкість організму до стресу і депресій. Знайти їх можна в рибі і лляній олії.

Фізичні вправи

Під час занять спортом виробляється гормон ендорфін, що поліпшує настрій і допомагає організму краще чинити опір стресу.

Недарма, у багатьох клініках лікування неврозів біг входить в програму реабілітації. Щоб вправи дали очікуваний ефект, їх необхідно виконувати регулярно протягом тривалого часу.

Медитація

Медитація здатна знижувати рівень гормонів стресу, артеріальний тиск і повертати сили.

Достатньо всього 5-10 хвилин щоденного усамітнення, щоб відчути прилив сил, але це теж потрібно робити регулярно. Існує безліч різних технік медитації.

Найпростіша: поставити таймер на 5 хвилин, сісти в зручну позу, відволіктися від сторонніх думок і спокійно дихати, зосереджуючи увагу на диханні. Щоб не відволікатися на сторонні шуми і думки, з кожним вдихом і видихом повторюйте про себе «вдих» / «видих».

Ведення щоденника

Щоденник допомагає знизити стрес, розібратися в його причини і наслідки.

Це може бути спеціальний “щоденник стресу” для аналізу подій, що відбуваються в житті і своєї реакції на них. Або це може бути «щоденник емоцій» для відстеження емоційного стану або вираження емоцій за допомогою малюнків.

Якщо ваш стрес супроводжується смутком, то можете завести “щоденник радості”, куди потрібно щовечора записувати п’ять радісних подій, що сталися з вами протягом дня.

Це відмінні техніки, які допоможуть повернути життєвий тонус і впоратися з нервовою напругою.

Профілактика стресу

Краще лікування – це профілактика. Що потрібно знати для профілактики наслідків стресу:

  1. Якщо ви не здатні змінити ситуацію, не приймайте її близько до серця. Є речі, які не залежать від вас, і це нормально.
  2. Сподівайтеся на краще, але передбачайте всі можливі варіанти розвитку подій. Не накручуйте себе даремно.
  3. Знайдіть те, що дозволяє вам розряджатися. Регулярно робіть розрядку. Це може бути прогулянка, творчість, спілкування. Головне, не використовувати в якості розрядки їжу та інші викликають залежність речі.
  4. Шукайте підтримку. Спілкування з друзями, родичами і однодумцями допомагають справлятися з будь-якими стресорами.

Стрес допомагає підтримувати тонус нервової системи, але він необхідний нам в розумних кількостях. Більшість сучасних людей відчувають хронічний стрес, який призводить до ожиріння та інших хвороб, тому так важливо зберігати ясність розуму і внутрішній спокій.

Оцініть статтю
Додати коментар