Як ставати розумніше з кожним новим днем

Як ставати розумніше з кожним новим днем

Словом» геній ” занадто часто зловживають. І хоча в більшості випадків воно згадується правильно, значення, яке ми асоціюємо з цим поняттям, не співвідноситься з істиною.

Ми правильно називаємо блискучий інтелект і творчі здібності геніальністю, так воно і є. Однак, ми перестали думати про те, що є джерелом цих якостей – талант чи тільки вроджена обдарованість.

Насправді, більшість досліджень показують, що незважаючи на те, що людина досягає певних результатів, завдяки таланту, все-таки більшість її досягнень є результатом поєднання практики, звички і способу мислення.

Ван Гог був генієм. Моцарт був генієм. Марія Кюрі була генієм.

Проте, вкрай неправильно говорити про те, що ці люди змогли домогтися успіху тільки завдяки таланту. Таке твердження знецінило б всю ту роботу і зусилля, які їм довелося докласти, щоб домогтися успіху.

Природно, для того, щоб розвивати в собі геніальність, від вас будуть потрібні конкретні умови і набагато більше, ніж кілька кроків, які пропонують статті в інтернеті. Однак загальний інтелект і креативність зможе запросто вдосконалити будь-який бажаючий.

Насправді, ви дійсно будете витрачати на ці підказки не більше однієї години в день.

Розмірковуйте 10 хвилин на день

Як часто ви ставите питанням: чому ви робите те, що робите?

Це стосується не тільки обов’язків у вашому щоденному списку справ і відповідей на зразок «тому, що це оплачує рахунки» або «це моя пристрасть». Звичайно ж, почати можна і з цього, проте про що ж насправді йде мова?

А як щодо світу, яким ви захоплюєтеся? Чи є щось, що вам в ньому не подобається?
Наскільки ідеальним є ваше життя? Якщо воно занадто ідеальне, що може піти не так?

Ці питання лежать на поверхні, проте більш глибокі і споглядальні питання зможуть змусити вас домогтися набагато більшого, ніж більшість людей. Ці питання навчать вас мислити з усією ясністю.

Ви можете навчитися багато чому завдяки тим ідеям, які пізнаєте із зовнішнього світу. Однак, цілком ймовірно, що ви зможете навчитися набагато більшому, коли краще переосмислите всі ті речі, які вже блукають у вас в голові.

Задавайте собі по одному складному питанню в день і знайдіть час для того, щоб обміркувати відповіді.

Читайте по 20 хвилин на день

Вміння знаходити час для читання є відмінним способом бути в курсі всіх подій і рухатися вперед. У надрах інтернету є маса корисної інформації. Велика кількість розумних людей готові поділитися зі світом своїми знаннями.

Разом з тим, існує щось чарівне і абсолютно унікальне в книгах, які глибинно описують події, що відбуваються. У процесі читання у вашій голові можуть виникати цілі світи, так як автор завжди намагається щось донести своєму читачеві. І саме в цей момент ваш мозок починає працювати на повну.

Якби ви приділяли читанню по 20 хвилин в день, або прочитували близько 15 сторінок щодня, до кінця року ви змогли б освоїти від 15 до 20 книг.

Потрібна книга в потрібний час зможе повністю змінити ваше життя.

Фокусуйтеся протягом 30 хвилин щодня

Коли ви поєднуєте свій мозок і тіло, і повністю віддаєтеся якійсь справі, ви відкриваєте перед собою можливість удосконалити свій розум, чого не зможе зробити мислення і читання, якщо говорити про ці процеси окремо.

Коли музикант концентрує увагу на створенні мелодії, або коли художник захоплений процесом малювання, в ці моменти вони відточують своє ремесло і пожинають плоди роботи в конкретній області.

Однак, насправді все куди серйозніше. У стан глибокої концентрації уваги, в той момент, коли нам кидає виклик і підштовхує вперед наша діяльність, ми тренуємо наш загальний розумовий механізм.

Ми покращуємо свою здатність засвоювати інформацію і цей процес забезпечує інтелектуальну перевагу, яку ми з легкістю переносимо в реальне життя.

Незалежно від того, чи є це справа вашим хобі або робочим проектом, вам буде досить витратити півгодини в день на фокусування для того, щоб відчути відчутні результати. Це не тільки покращить ваше життя, але також зміцнить ваш розум.

Почніть сьогодні

На перший погляд може здатися, що більшість людей вже виконують всі ці поради. Почасти так і є, так як всі ці підказки є доступними для того, щоб над ними працювати. Тим не менш, більшість з нас втрачають переваги, які ховаються в деталях.

Ви можете витрачати по 10 хвилин на роздуми, але не думати досить глибоко. Ви можете читати по 20 хвилин в день, проте абсолютно марну літературу. І нарешті, ви можете працювати над чим-небудь по 30 хвилин, не концентруючи уваги і не замислюючись про мету і прогрес.

Більшість людей, яких ми вважаємо розумними, не стають такими раптово або за помахом чарівної палички. Вони просто приділяють увагу тим дрібницям, які більшість людей не беруть до уваги. Згодом ці дрібниці дають непоганий результат.

Не всі народжуються геніями, проте у кожного є шанс стати розумніше.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар