Як стати впевненіше в собі?

yak-staty-vpevnenishe-v-sobiУ кожного явища, в тому числі у вашої невпевненості, є причина. І, хочете ви того чи ні, але поки ця причина не усвідомлена вами, вона управляє вашими почуттями, думками і поведінкою. Тільки визначивши та пропрацювавши причину своєї невпевненості, ви можете розраховувати на природні зміни в кращу сторону з мінімальними вольовими зусиллями. Тому розглядайте цей запис – як інструкцію для самостійного застосування.

Як проявляється впевненість?

Бути впевненою в собі людиною – це значить жити у злагоді з собою, позитивно оцінюючи свої знання, вміння, зовнішність, особистісні якості, досвід і усвідомлювати повною мірою свою здатність впливати на все, що відбувається у вашому житті. Коли ви впевнені в собі, ви адекватно оцінюєте свої можливості отримувати те, що ви хочете.

Запропоновані мною рекомендації не є вичерпними і повними. Я вибрав лише ті, які допомагають вам свідомо знімати ті внутрішні заборони, якими ви себе обмежуєте, виявляючи тим самим непевність у собі.

Отже, п’ять цінних рекомендацій, які допоможуть вам відчути себе впевненіше. Для їх виконання вам будуть потрібні сміливість, рішучість і наполегливість, щоб подолати внутрішній опір змінам. Якщо ви хочете більш природних і гармонійних змін, то необхідна робота з фахівцем по виявленню і трансформації причин вашої невпевненості.

1. Дозвольте собі хотіти, бажати, мріяти.

Що відбувається, коли ви відмовляєтеся від цього?
Ви стикаєтеся з тим, що інші люди починають вам диктувати: чого ви повинні хотіти, як жити і що робити. Вас ігнорують, вас не чують і вашою думкою ніхто не цікавиться. Ви нещасні від того, що ваші бажання і потреби залишаються нереалізованими.

Як дозволити собі хотіти, бажати, мріяти?
Визнайте самі свої бажання і мрії важливими і такими, що заслуговують того, щоб їх реалізувати. Вам не потрібно соромитися та приховувати. Вам не потрібно вибачатися і виправдовуватися за те, що ви хочете чогось, що не відповідає очікуванням інших людей. Ви маєте право на свої власні бажання і мрії.

2. Дозвольте собі просити про те, що вам потрібно.

Що відбувається, коли ви відмовляєтеся від цього?
Ви ображаєтеся на те, що інша людина сама не здогадалася про ваше бажання і нічого не зробила для вас. Ви аккумулюєте в собі негативні емоції, що неминуче призводить до конфліктів і взаємного невдоволення. Вас все частіше відвідують думки, що вас не цінують.

Як дозволити собі просити про те, що вам потрібно?
Відмовтеся від звички засовувати свої потреби на другий план, захоплюючись власною самопожертвою. Не тіште себе ілюзіями – вашу жертву ніхто не оцінить. Вчіться просити відкрито, замість натяків, претензій і маніпуляцій образою. Так ви проявляєте пошану до себе і тієї людини, до якої звертаєтеся з проханням. Це самий простий і дієвий спосіб отримати те, що вам потрібно. І, звичайно, не забувайте про подяки. Адже прохання – це не наказ і воно передбачає добровільну згоду на його виконання. Тому якщо вам пішли назустріч і ваше прохання виконали, цінуйте це.

3. Дозвольте собі добре ставлення.

Мова йде про добре ставлення до себе самого.
Що відбувається, коли ви відмовляєтеся від цього?
Ви знаходитесь в полоні негативних думок і це заважає вам адекватно реагувати на події. У підсумку це призводить вас до появи негативного досвіду і нових невтішних думок про себе і свої здібності. Ви починаєте боротися з собою, вишукуючи нові і нові недоліки, тим самим підтримуючи свою невпевненість і критичний до себе ставлення. Ви можете стикатися з тим, що оточуючі вас критикують і «виховують», намагаючись зробити краще для вашого ж блага.

Як дозволити добре ставлення до самого себе?
Дозвольте собі 50 помилок в день, через які ви не будете себе критикувати. Фокусуйте увагу на тому, що у вас виходить добре, на своїх здібностях, знаннях, уміннях. Знаходьте корисне застосування того, що ви вмієте. Створюйте позитивний досвід, коли ви реалізуєте задумане, і у вас це добре виходить. Вчіться самі себе підтримувати, замість того, щоб звично принижувати свої достоїнства і здібності. Ваше добре ставлення допоможе вам відчути себе впевненіше.

4. Дозвольте собі діяти.

Що відбувається, коли ви відмовляєтеся від цього?
Ви звично чекаєте, що інші люди повинні щось зробити для того, щоб ваше життя стало краще. Ви ставите себе в залежність від рішень і дій інших людей. А це завідомо програшна позиція, тому що позбавляє вас можливості керувати своїм життям в своїх інтересах.

Як дозволити собі діяти?
Ставайте рішучіше. Визнайте своє право керувати своїм життям. Фокусуйтеся на тому, що ви можете зробити для себе і для інших людей. Ви здатні впливати на те, що відбувається з вами прямо або побічно – завжди пам’ятайте про це. Тому що тільки в цьому випадку ви починаєте помічати свої можливості поліпшити будь-яку ситуацію.

5. Дозвольте собі бути відкритою людиною.

Що відбувається, коли ви відмовляєтеся від цього?
Ви захищаєтеся від людей та від усього навколишнього світу, вбачаючи в них загрозу вашій безпеці. І тоді всім своїм виглядом (погляд, постава, жести, інтонації і т. д.) ви передаєте свої страхи та невпевненість. У вас не виходить побудувати довірчі відносини, тому що ви не вмієте говорити відкрито про свої почуття, думки та бажання.

Як дозволити собі бути відкритою людиною ?
Дозвольте собі бути спонтанним.Дозвольте собі висловлювати свої почуття і вчіться керувати ними, не пригнічуючи. Вчіться дбати про свою безпеку з позиції здорового глузду: аналізуйте ситуації, в яких ви отримали не той результат, який ви хотіли. Робіть висновки і вносите корективи, щоб не «наступати на ті ж граблі знову. Вчіться отримувати позитивний досвід – це той досвід, який робить вас сильнішими, мудрішими, впевненіше в собі і показує ваші зони розвитку.

Я перерахував найпоширеніші внутрішні заборони і показав вам деякі можливості свідомо впоратися з ними, щоб ви могли направити будь-яку ситуацію в потрібне вам русло і відчувати себе впевненіше.
Дійте певніше і рішучіше.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар