Як стати розумнішим.

rozumnishaiЧи помічали ви, що з віком, стає все важче концентруватися, вивчати великі обсяги інформації, прораховувати варіанти розвитку подій і т.п.?

Як стати розумнішими? Як прибрати або хоча б зменшити «отупіння», яке проявляється при довгій роботі?

Я не буду змушувати вас вирішувати задачки на логіку, перекидати подумки кульки з числами і т.п. Я поділюся з вами дев’ятьма простими і дієвими способами збільшити розумову працездатність. Причому впровадити їх ви зможете вже сьогодні. Не особливо напружуючись.
Нижченаведені поради я сам застосовую на практиці. І вони дійсно допомагають. Можливо не всім це підійде, але ці способи реально працюють. Перевірено на собі.

1. Почніть день з фізичної активності

Це найважча для виконання з представлених тут порад. Але вона працює. Згадайте той день, кілька років тому, коли ви все-таки змусили себе вийти на пробіжку. Згадайте: як ви себе почували? З якою легкістю виконувалися справи протягом дня, якою ясною була голова, а втоми ніби й не було.

Саме так: фізична активність з самого ранку, натщесерце, допомагає розігнати кров і кисень по організму. В результаті у вас в перебігу дня присутня ясність у думках, вам простіше зосереджуватися, і робота йде легше.

Які види активності? На ваш розсуд. Я практикую йогу в легкій формі, комусь підійде біг, комусь плавання, хто може робити фіззарядку. Навіть невелика прогулянка підійде, якщо у вас погане здоров’я. Головна умова – тривалість вашої «розминки» повинна бути не менше 15-20 хвилин.

2. Складіть список всіх справ

Складіть список АБСОЛЮТНО всіх ваших справ. Не тільки по роботі, а й такі плани як: кудись сходити, щось купити, з’їздити у відпустку влітку, поміняти свічки біля залізного друга, вибити з сусіда давнішній борг, прочитати книгу «Думай і Багатій»… Словом, зовсім ВСЕ справи ,

Хтось скаже: «Я і так все пам’ятаю!». Не сумніваюся. У мене теж хороша пам’ять. Але ви просто спробуйте – часу скласти список справ займає хвилин п’ятнадцять. Але коли ви перенесете всі свої справи з голови на папір, а ще краще в комп’ютер, ви відчуєте величезне полегшення. Вам стане простіше жити, голова очиститься, і в підсумку ви зробите більше справ.

3. Робіть перерву щогодини

Мозок людини влаштований таким чином, що в перебігу приблизно 20 хвилин він розганяється, налаштовується на вирішення завдання. На 30-й хвилині досягає піку активності, а потім відбувається спад. Через 40-50 хвилин інтелектуальної роботи організму потрібен відпочинок.

Ви напевно самі помічали, як через годину після початку роботи настає «тупняк». Це вірна ознака того, що вам потрібно перепочити. Так от, не давайте своєму організму перенапружуватися, влаштовуйте собі перерву щогодини. 10 хвилин цілком вистачить для того, щоб відновитися і повернутися до роботи. Під час відпочинку ви можете розслабитися, полежавши на кушетці, або влаштувати собі невелику фізичну розминку.

4. Пийте воду кожні 2 години

Продовжуючи тему про роботу нашого мозку, варто згадати, що йому для нормального функціонування потрібна волога. Недостатнє постачання мозку водою – ще одна причина «тупняків». Не давайте своїй голові «засохнути», – випивайте кожні 2 години склянку чистої води. Не кави, що не чаю, а простої води. Якщо любите газовану воду – дайте газам вийти, інакше нуртування в животі буде вас відволікати.

5. Легка музика без слів

Легка музика без слів (щоб не відволікатися) допомагає концентруватися на завданні. Думаю, всі чули про сотні досліджень благотворного впливу класичної музики («Ефект Моцарта»), дивилися документальні передачі, читали в журналах і т.п. Крім класики (спокійної), можна слухати легку електроніку.

6. Обмеження часу, витрачаємого на роботу

Це може прозвучати як виправдання власної ліні, але проводилися дослідження, в ході яких учені з’ясували, що людина може продуктивної інтелектуальної трудиться не більше 4 годин на день. Мається на увазі чистий робочий час, за вирахуванням перерв і переривань. Звичайно ж, людина може працювати і більшу кількість часу, але через 4 години продуктивність і якість інтелектуальної діяльності значно падає.

Тому, якщо це можливо, намагайтеся працювати менше за часом, але продуктивніше за результатом.

7. Денний сон корисний

Не дарма діточок в дитячому садку вкладають спати після обіду. Денний сон дуже корисний для організму. В офісах компанії Google навіть є спеціальні капсули, в яких співробітники можуть подрімати годинку.

Якщо це можливо, намагайтеся виділити собі годину після обіду на сон. Після того, як прокинетеся, ви зробите набагато більше, ніж якщо б ви працювали без перерви.

8. Ходіть пішки

В ході досліджень було виявлено, що люди, що проходили 1-2 км в день пішки працювали набагато краще, ніж ті, хто прогулянками нехтував.

Річард Бах, відомий письменник-езотерик, також згадує в одній зі своїх книг про «Феї прогулянок». Як відомо, під час прогулянок часто приходять ідеї, Бах уособлював їх поява у вигляді Феї, яка дарує вам нові думки, коли ви ходите пішки по вулиці.

9. Не захоплюйтеся алкоголем

Рада очевидна, але актуальна. Систематичне вживання алкоголю руйнує гіпокамп – ділянку мозку, відповідальну за пам’ять, орієнтацію в просторі. Його руйнування може навіть призвести до хвороби Альцгеймера. Ви ж не хочете стати ідіотом, що вимагає постійного нагляду лікарів?

ГАРМОНІЯ
Додати коментар