Як справлятися з образою в різних ситуаціях.

yak-spravlyatysya-z-obrazoyu-v-riznyh-sytuatsiyah«Ніколи не вибачайтеся за демонстрацію почуттів. Якщо ви це зробите, то вибачитеся за правду». Бенджамін Дізраелі

Ми часто відчуваємо образу по відношенню до інших людей. Пробачити за необережно кинуту фразу або слово буває дуже важко. Емоції, які ми відчуваємо при образі, дуже сильні. Ми відчуваємо їх інтенсивно і глибоко, тому що вони змушують переглянути самооцінку.

У невисловлених хворобливих емоціях, які ми переживаємо в результаті дій інших людей, є потенціал для перетворення в обурення.

Образа живе всередині нас, харчуючись нашими негативними почуттями та емоціями. Чим сильніше це відчуття ігнорується, тим сильніше воно стає. Воно може перетворитися в спотворюючу завісу, яка заважає бачити світ зі здорової, урівноваженої позиції.

Сильна образа має властивість перероджуватися в гнів. У свою чергу, мовчазний, затаєний глибоко в душі гнів – це бомба, що цокає, яка може привести до образливої чи самовбивчої поведінки, а то і поєднанню того і іншого.

Якщо ви відчуваєте почуття образи, ось кілька порад, які можуть допомогти вам відпустити її і рухатися вперед:

Не брешіть собі

Коли ми заперечуємо наші почуття, то заперечуємо істину. Яким життям ми живемо, якщо воно не правдиве? Дозволивши собі відчути повну гаму емоцій, ви не тільки розкріпачитеся, але і станете чисті від негативу, який несе з собою образа.

Багато з нас привчені ділити емоції на «хороші» і «погані». Однак, такий розподіл позбавляє можливостей для навчання, яке пропонує те чи інше почуття. Наприклад, ревнощі можуть розглядатися в якості «поганих» емоцій. Але якщо копнути глибше, ревнощі є нашими особистими  дверима, за якими ховається додаткова інформація про страх самотності і довіру до партнера.

Коли хтось заподіює нам біль, навмисно або випадково, у нас є відповідальність перед самим собою, щоб висловити переживання словами.

Це не повинно розумітися як благання про жалість або поблажливість. Наступного разу, коли ви відчуваєте сильні емоції, такі як страх, біль, розчарування, гнів, лють, або паніка, спробуйте використовувати просту мантру: «Зараз я відчуваю (вставити потрібну емоцію). Я даю собі дозвіл відчувати (вставити потрібну емоцію), тому що у мене є право виражати себе і свої почуття».

Розкажіть про свої почуття

Потрібна величезна мужність, щоб розповісти про свої душевні терзання людям, які зробили нам боляче. При цьому, ми виставляємо вразливу сторону – ту частину свого “Я”, яку хочемо захистити і зберегти в безпеці.

Але коли ми відкрито повідомляємо про неприємні емоції, то робимо крок за межі зони комфорту. А це прекрасний шанс для навчання та саморозвитку.

Наступного разу, коли чиїсь дії скривдять вас, спробуйте сказати кривдникові, як ви себе почуваєте. Наприклад, «Коли ви підвищуєте голос, я відчуваю себе розгубленим / ою і пригніченим / ою»  або «Коли ви ігноруєте мене, це змушує відчувати себе недооціненим / ою». Виберіть правильні слова, щоб передати свої почуття.

Утримайтеся від крику і докорів, говорите рівним і спокійним тоном. Так ваші слова будуть виробляти більший ефект. Якщо, з якоїсь причини, ви не можете поспілкуватися з кривдником, знайдіть того, хто буде готовий вислухати. І розкажіть йому або їй, що сталося, що вас засмутило так сильно. Промовляючи образу, ми відпускаємо її.

Пам’ятайте, що ви робите це для себе. У деяких випадках висловлена вголос образа може допомогти налагодити відносини. Однак ваша основна мотивація для спілкування і вираження почуттів – прагнення до правдивого життя, вільного від негативу.

Постарайтеся пробачити кривдника

Прощення – це ваша особиста доблесть. Можливість повністю і по-справжньому пробачити є одним з найбільших дарів, які отримує кожна людина при народженні. Прощення звільняє від пут образи, ламає стіну відчуження, вибудувану гнівом.

Коли ми прощаємо, то говоримо минулому – «ти більше не маєш влади наді мною» Відпускаючи образи, ми не обов’язково прощаємо кривдника. Але прощення призводить до того, що образа перестає існувати.

Ми не можемо контролювати те, що роблять інші люди, зате в змозі контролювати те, як відреагуємо на їх дії. Практикуйте правдиве життя, самовираження і прощення. Лише таким чином образи не будуть отруювати ваше існування.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар