Як спілкуватися з людьми, коли вам нема чого сказати

Як спілкуватися з людьми, коли вам нема чого сказати

Незалежно від того, чи є ми розумними інтровертами або екстравагантними екстравертами, в розмові з людьми завжди будуть виникати дивні і незручні моменти, коли ми з усіх сил намагаємося придумати, що сказати.

Відчуття паніки може виникнути у міру того, як ми будемо відчайдушно пробувати підібрати правильні слова, проте зазвичай це призводить до того, що ми забуваємо про всі можливі теми для розмови.

Так чому це відбувається?

Зазвичай це трапляється тоді, коли ми не знайомі з людиною або групою людей. Коли ви починаєте розмову, вам може бути спочатку складно просто і природно спілкуватися, так як ви не впевнені, про що говорити, а про що ні.

Як підтримувати бесіду з незнайомою людиною

У цих випадках, вам необхідно розучити кілька гарних прийомів. Це допоможе вам не тільки у спілкуванні з людьми, дозволяючи створювати основу для потенційної дружби, але також і в професійних зв’язках, де така якість, як комунікабельність відіграє особливо важливу роль.

Не ставте мету зацікавити співрозмовника

Багато людей вважають, що для того, щоб побудувати відносини з цікавими людьми, вони повинні завойовувати їх увагу за допомогою глибокодумних або веселих розмов.

Насправді це не зовсім так. Ваша бесіда не обов’язково повинна бути глибокою для того, щоб вона мала сенс. Не піддавайтеся переконанням, що ви повинні говорити тільки хороші речі, скажіть, що думаєте, в будь-якому випадку.

Як правило, люди не запам’ятовують тему розмови, для них важливий лише сам факт взаємодії. Не заморачуйтесь щодо того, щоби справити на них враження, просто будьте собою.

Дозвольте їм говорити про самих себе, задаючи правильні питання

В цілому, людям подобається говорити про себе. Не тому, що вони егоїстичні, а тому, що це безпечна тема, в якій вони добре розбираються. Тому, якщо ви намагаєтеся думати про те, що сказати, просто ставте хороші питання.

Задаючи питання, ви показуєте людині те, наскільки ви в ній зацікавлені і показуєте свою турботу.

Перед тим, як задавати запитання, необхідно звертати увагу і спостерігати за людиною, щоб відшукати підказки.

Наприклад, якщо ваш співрозмовник виглядає втомленим, запитайте його, чим він був зайнятий вчора. Якщо ви помітили на своєму співрозмовникові той чи інший предмет одягу, згадайте, що ви шукали таку ж річ і запитайте, де він її придбав чи міг би він підказати вам, де її можна знайти.

Секрет в тому, щоб ви задавали відкриті питання і змусили їх розмовляти, замість того, щоб задавати питання, що вимагають відповіді «так» або «ні».

Це дозволяє людині більш докладно розповідати про себе, підтримувати розмову, а також допомагає вам дізнатися більше інформації про вашого співрозмовника.

Поговоріть про їжу

Сенс в тому, щоб знайти універсальну тему. Не всі знайомі з останніми технологічними досягненнями або з останніми модними віяннями, але ви знаєте, що у кожної людини є пристрасть або, принаймні, своя думка щодо їжі.

Якщо ви їсте разом, це простий спосіб почати розмову, просто висловлюючи свою думку про страву. Ви також можете розширити цю тему, поговоривши про різні кухні або іншу їжу, яку вам доводилося пробувати. Якщо ви тільки збираєтеся пообідати, гарною темою для розмови стане обговорення меню.

Вся справа в тому, щоб знайти точки дотику, а їжа – це цілком проста і універсальна тема.

Просто перефразуйте те, що вам говорять

Іноді розмови можуть швидко закінчуватися, якщо ви не знайомі з темою, яка в них порушується. Якщо ви мало знаєте щодо тієї чи іншої теми, вам може бути складно виразити свою думку, з-за чого може виникнути ніякове мовчання.

Для того щоб гідно вийти з ситуації, що склалася, просто перефразуйте те, що сказав ваш співрозмовник. Мало того, що це покаже вашу зацікавленість і уважність до розмови, але також і надасть можливість вашому співрозмовнику розповісти більше завдяки вашому інтересу.

Повторюючи те, про що говорить ваш співрозмовник або уточнюючи деталі, ви створюєте відчуття інтересу і взаєморозуміння.

Розкажіть трохи про себе

Розмови про самого себе можуть здатися неприродним явищем, особливо для інтровертів. Тим не менше, коли ви ділитеся навіть самими незначними речами, ви допомагаєте іншій людині краще пізнати вас.

Ще раз підкреслимо, люди дійсно не особливо запам’ятовують те, про що була розмова. Людина з більшою вірогідністю запам’ятає відчуття ніякового мовчання після безглуздої розмови.

Ідея полягає в тому, щоби впевнено вести розмову на будь-яку тему. Ваш співрозмовник буде більш ніж вдячний, якщо ви спробуєте підтримати розмову. Тому не варто переживатичерез те, щоби підбирати правильні слова.

Багатий запас знань не робить людину хорошим співрозмовником

Завжди пам’ятайте про це. Хоча наявність знань полегшує спілкування з різними людьми.

Однак, у всезнайок є тенденція домінувати в розмовах, що, як ми знаємо, може відштовхнути людей. Краще всього, якщо ви спробуєте перетворити ваші знання в поради і застосуєте ці основні правила у вашій розмові. Не забувайте про те, що ви шукайте найпростіший спосіб для того, щоб встановити контакт. Не перестарайтеся. Ерудиція сама по собі не робить людину гарним співрозмовником.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар