Як сказати дитині «ні»?

niНерідко батьки ремствують, що їхнє улюблене дитя просто не сприймає слово «ні».

Як тільки пролунає це слово, починається істерика і батьківське терпіння виходить нанівець. Ніякі вмовляння не допомагають. У результаті батьки поступаються капризам малюка. Все ж навчитися казати «ні» необхідно.

 

Чому це так важливо? Давайте подумаємо.

Відмовити дитині зовсім не означає проявити жорстокість. Хтось може заперечити, що з дитиною не можна домовитися, якщо спробувати переконати, пояснити ситуацію. Вони бояться, що дитина буде незадоволена і ображена.

 

Ймовірно, спочатку відмова сприйметься в багнети. Але таким чином дитина зрозуміє: далеко не все дозволено людині в дорослому житті. До того ж батьки ризикують підірвати свій авторитет, якщо будуть постійно йти на поводу у свого дитя. А воно, у свою чергу, вчиться маніпулювати ними, домагаючись свого капризами, які з часом будуть ще витонченішими. Зрештою, батьки втратять авторитет і почнуть дратувати свою дитину.  Адже батька, нездатного виявляти твердість, нелегко поважати.

 

Прийде час і малюк стане підлітком, і нелюбиме «ні» зіграє позитивну роль у подоланні труднощів і підготує до дорослого життя.

Дитина зрозуміє, що бувають моменти, коли потрібно собі  або іншим в чомусь відмовити. Засвоївши цей важливий урок, підліток зможе протистояти тиску оточуючих. Його важко буде, наприклад, змусити прийняти наркотики або вести безладне статеве життя.

 

Батьки повинні мати тверду позицію, якщо хочуть, щоб їхня дитина була підготовлена до дорослого життя. Адже дорослі теж не все мають, що хочуть, і діти не повинні думати про те, що все в житті будуть легко отримувати по першому своєму бажанню.

Будь-який батько, без сумнівів, хоче виростити свою дитину щасливою та пристосованою до життя емоційно зрілою людиною. Для цього не можна потурати абсолютно всім бажанням.

Іноді треба просто чітко сказати дитині «ні» і це принесе їй тільки користь. Необхідно проявляти твердість. Не потрібно чекати, коли дитина нарешті схвалить ваш відмову.

 

Тим не менш, міркувати з дитиною зовсім непогано, адже вона повинна навчитися відрізняти хороше від поганого. Але неприпустимо влаштовувати нескінченні суперечки, щоб пояснити причину вашої відмови. Інакше дитина почне сумніватися в тому, що ви дійсно будете тверді до кінця у своєму рішенні.

Звичайно, щоб домогтися свого, малюк почне нити і просити. Причому іноді це буває досить довго і наполегливо.

Батькам доведеться проявити неймовірне терпіння. Психологи рекомендують не слухати капризи і ниття дитини, запропонувати їй посидіти у своїй кімнаті і вийти з неї, коли заспокоїться. Бути такими твердими у виконанні своїх намірів батьком дуже непросто, як і дитині нелегко підкорятися. Але, якщо бути послідовним і налаштуватися рішуче, дитина перестане демонстративно протестувати.
Незважаючи на те, що твердість у вихованні дуже важлива, не можна говорити дітям «ні» лише для того, щоб довести, що ви батьки і вся влада належить вам. Адже завжди можна виконати прохання дитини, якщо воно в рамках розумного і підноситься без істерик і примх.

Щоб наші діти навчилися справлятися з різними засмученнями і розчаруваннями в житті, навчалися самодисципліни, вони повинні намагатися робити це в колі сім’ї.

І люблячі батьки повинні навчитися говорити «ні» своїм дітям, щоб вони засвоїли ці життєво значущі уроки.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

17 + 14 =