Як швидко вивести зайву воду з організму?

Як швидко вивести зайву воду з організму?

Затримка рідини в організмі здатна будь-якому зіпсувати настрій. Особливо під час схуднення, коли кожен грам на рахунку.

Набряки маскують втрату ваги і знижують мотивацію. Нерідко організм накопичує рідину з-за хвороби. Тоді єдиним способом позбутися від набряклості буде вилікувати захворювання. Швидкі методи виведення зайвої води дають короткочасний результат, але до них варто придивитися, якщо ви худнете.

Чому рідину необхідно виводити?

Відомий фахівець з дієтології та фітнесу Лайл Макдональд стверджує, що в основі схуднення лежить механізм, який зав’язаний не тільки на спалюванні жиру, але і на позбавленні від води.

Жирові клітини складаються з гліцерину і жирних кислот. Дефіцит калорій за рахунок харчування і тренувань змушує жирні кислоти покинути жирові клітини, що дозволяє нам використовувати їх в якості енергії (калоризатор). Гліцерин в клітці залишається. Саме він притягує воду, яка тимчасово заповнює місце жирних кислот. Коли вода виводиться з клітин, ми можемо спостерігати зниження ваги і обсягів тіла. Нерозумно чекати тільки мінус на вагах, проте важливо створити умови, щоб цей мінус побачити.

Проблема схуднення в тому, що затримка рідини – постійний супутник обмеження калорій. Чим жорсткіше дієта, тим сильніше набряк. Деяким худне може здатися, що вага і обсяги стоять на місці. Тому режим харчування повинен бути комфортним, а воду необхідно своєчасно виводити.

Способи вивести зайву воду з організму

Існує безліч швидких методів, що допомагають впоратися з набряком. Це спа-процедури, рефід, зниження стресу, скорочення солі, питний режим, включення в раціон продуктів з сечогінним ефектом.

Спа-процедури та косметологія

Спа-процедури та косметологія (масаж, сольові ванни, обгортання, сауна, LPG масаж і т. д.) – спа-салони пропонують чимало процедур для позбавлення від накопиченої води, а деякі з них можна провести в домашніх умовах.

Навіть лікарі рекомендують страждаючим набряком людям регулярно приймати контрастний душ і робити масаж. Однак ефект спа-процедур тримається недовго. Якщо затримка води була викликана неправильним питним режимом, надлишком солі, хронічним стресом, захворюваннями нирок, серця, судин або гормональними порушеннями, то рідина повернеться назад.

Рефід

На думку експерта Мартіна Беркхана, рефід допомагає прибрати надлишок води з організму. Він радить провести перед цим тренування м’язів всього тіла в 2-4 підходах і 12-15 повторах для кожної вправи, щоб виснажити запаси глікогену в м’язах. Для рефіда експерт рекомендує вибирати крохмалисті продукти – пасту, картоплю, хліб, рис. У цей день необхідно знизити споживання жирів, а вуглеводи розраховувати виходячи з 4-6 г на кілограм безжирової маси тіла.

Зниження стресу

Зниження стресу – здоровий сон, релаксація, прогулянки на свіжому повітрі і улюблене хобі допомагають розвантажити нервову систему і знизити кортизол, надлишок якого викликає затримку рідини. На думку Мартіна Беркхана, замість ВІІТ треба робити низькоінтенсивне кардіо. Організм сприймає низькоінтенсивне кардіо, як діяльність, що не вимагає значних зусиль.

Скорочення вживання солі

Скорочення солі – добова норма солі дорівнює 5 г в добу, коли більшість людей з’їдають в 3-4 рази більше. Відмовтеся від солоних снеків, консервів, солоного сиру, ковбас, напівфабрикатів, домашніх солінь, квашеної капусти, солоної риби, магазинних соусів, житнього хліба – ці продукти містять велику кількість солі. Не досолюйте їжу за столом і звертайте увагу, скільки ви додаєте солі під час приготування.

Нормалізація питного режиму

Нормалізація питного режиму – поступово виходьте до норми споживання води і намагайтеся пити однакову кількість щодня.

Включення в раціон продуктів з сечогінним ефектом. У їх числі лимон, імбир, селера, помідор, огірок, зелень, редька, баклажан, полуниця, кавун, ананас, грейпфрут. Ці продукти містять багато води, завдяки чому володіють діуретичними властивостями. Сечогінним ефектом славляться різні види чаю, журавлинний сік, какао.

Підхід до виведення зайвої рідини з організму повинен бути комплексним. Якщо обмежитися тільки сечогінними продуктами, то можна не дочекатися ефекту, як і якщо щодня приймати сольові ванни, але зловживати солоною їжею. Ефекту не буде, навіть якщо робити все відразу, але ігнорувати порушення в роботі нирок, серця та інших важливих органів. Тому, перш за все, необхідно знайти причину набряклості і усунути її.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар