Як схуднути при цукровому діабеті

Як схуднути при цукровому діабеті

Багато хто думає, що схуднути при цукровому діабеті неможливо. Людям, що страждають на цю недугу, скинути зайву вагу складніше, але немає нічого неможливого. А при ЦД II типу схуднення стає особливо важливим, оскільки допоможе повернути чутливість клітин до інсуліну і нормалізувати цукор в крові. Однак процес схуднення має деякі особливості.

Правила схуднення для діабетиків

Перш, ніж починати дієту, необхідно проконсультуватися у лікаря, щоб отримати його рекомендації і по мірі необхідності змінити дозування препаратів. Також діабетикам слід налаштовуватися, що схуднення не буде швидким.

Вся справа в низькій чутливості до інсуліну, що перешкоджає розщепленню жиру. Втрата одного кілограма в тиждень – максимально хороший результат, але він може бути менше. Голодні низькокалорійні дієти таким людям заборонені, оскільки вони не допоможуть схуднути швидше, здатні викликати кому і загрожують ще більшими порушеннями гормонального фону.

Що потрібно робити:

  • Розрахувати добову потребу в калоріях;
  • При складанні меню орієнтуватися на правила харчування для діабетиків;
  • Розрахувати БЖУ, обмежуючи калорійність за рахунок вуглеводів і жирів, харчуватися рівно, не виходячи за рамки КБЖУ;
  • Харчуватися дрібно, рівномірно розподіливши порції по дню;
  • Виключити прості вуглеводи, вибирати продукти зниженої жирності, продукти з низьким ГІ і контролювати порції;
  • Перестати попоїсти, але намагатися не пропускати планових прийомів їжі;
  • Щодня пити достатню кількість води;
  • Приймати вітамінно-мінеральний комплекс;
  • Намагатися їсти, приймати ліки і тренуватися в однаковий час.

Правил небагато, але вони вимагають сталості і залученості. Результат не прийде швидко, але процес змінить ваше життя в кращу сторону.

Фізична активність для діабетиків

Стандартний тренувальний режим з трьома тренуваннями в тиждень не підходить людям, що страждають ЦД.

Їм необхідно тренуватися частіше – в середньому 4-5 разів на тиждень, але самі заняття повинні бути короткими. Краще починати з 5-10 хвилин, поступово збільшуючи тривалість до 45 хвилин. Для занять можна вибрати будь-який вид фітнесу, але входити в тренувальний режим діабетикам потрібно поступово і обережно.

Особливо важливо дотримуватися правил харчування до, під час і після тренування, щоб уникнути гіпо – або гіперглікемії. В середньому за 2 години до тренування необхідно з’їсти свій повноцінний прийом їжі з білків і вуглеводів.

Залежно від показників рівня цукру, іноді потрібно зробити легкий вуглеводний перекус до тренування. А якщо тривалість заняття більше півгодини, то слід зупинитися на легкий вуглеводний перекус (сік або йогурт), а потім продовжити тренування. Всі ці моменти слід попередньо обговорити з лікарем.

Нетренувальна активність вкрай важлива, оскільки підвищує витрата калорій. Є безліч способів витрачати більше калорій. Поки ви плавно входите в тренувальний режим, побутова активність стане гарною підмогою.

Дуже повним людям необхідно зробити акцент не на вправи, а на ходьбу. Оптимально виходити на прогулянку кожен день і проходити 7-10 тисяч кроків. Важливо почати з посильного мінімуму, підтримувати активність на постійному рівні, поступово підвищуючи її тривалість і інтенсивність.

Інші важливі моменти

Дослідження показали, що недостатній сон знижує чутливість до інсуліну, що сприяє розвитку діабету II типу у огрядних людей. Достатній сон 7-9 годин покращує чутливість до інсуліну і сприятливо впливає на хід лікування. Крім того, при нестачі сну порушується контроль апетиту. Якщо ви хочете худнути, то повинні почати висипатися.

Другим важливим моментом є контроль стресу під час схуднення. Відстежуйте свої емоції, ведіть щоденник почуттів, відзначайте позитивні моменти в житті.

Змиріться, що ви не можете контролювати події в світі, але здатні поліпшити своє здоров’я і знизити вагу. Іноді психологічні проблеми сидять настільки глибоко, що не обійтися без сторонньої допомоги. Зверніться до фахівця, який допоможе розібратися з ними.

Будьте уважні до себе і свого самопочуття, не вимагайте від себе занадто багато, навчитеся любити себе вже зараз і міняйте звички. Якщо у вас діабет і багато зайвої ваги, вам доведеться докласти трохи більше зусиль, ніж здоровим людям, але не впадайте у відчай, ви на вірному шляху.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар