Як схуднути після пологів

Чомусь в прекрасний період вагітності мало хто з нас думає, як буде виглядати після пологів. Тільки потім, коли жоден одяг з «минулого життя» на нас не натягується, коли ми відчуваємо свою неповороткість і огрядність, борсатися з малям, коли, нарешті, чоловік з усмішкою, нехай навіть доброю, мацає нас за відвислий живіт, ми починаємо замислюватися про те, як скинути набрані кілограми.

Найпоширеніша помилка молодих мам – неправильний режим дня. Не потрібно кидатися до холодильника кожен раз, як тільки малюк заснув. Наїдатися про запас не найкращий вихід. Наприклад, відмова від обіду для нашого організму – великий стрес, який дає йому сигнал робити запаси – жирові відкладення. Так ми не тільки наберемо зайві кілограми, але і придбаємо до того ж постійну втому. Набагато краще буде їсти разом з малюком, часто: 4-5 разів на день невеликими порціями. Ще один важливий принцип схуднення після пологів – намагайтеся ніколи не доїдати за дитиною. Ця звичка також згубно відіб’ється на фігурі.

Наша порада: займаючись з малюком або виконуючи домашню роботу, давайте своїм м’язам максимальне фізичне навантаження. Як відомо, одна з головних причин зайвої ваги – відсутність фізичного навантаження, або, по науковому, гіподинамія. Навіть якщо харчуватися правильно, але не рухатися, можна не худнути. Адже жир витрачається тільки під час роботи м’язів. Наша порада: займаючись з малюком або виконуючи домашню роботу, давайте своїм м’язам максимальне фізичне навантаження.

Як схуднути після пологів

Непоганою гімнастикою буде поперемінне носіння крихти спереду і ззаду в кенгуру. Вправа сприяє гарній поставі, зміцненню м’язів спини і живота. Малюк буде поступово набирати вагу, а ви – скидати зайві кілограми. Перед тим, як купувати слінг, проконсультуйтеся з вашим педіатром, яка кількість часу маляті безпечно проводити в ньому.

Як схуднути після пологів

Лікарі стверджують: якщо жінка годує грудьми, вона швидше повернеться в колишню форму. Лікарі стверджують: якщо жінка годує грудьми, вона швидше повернеться в колишню форму. Тому що під час процесу годування матка скорочується інтенсивніше, а це сприяє її поверненню в допологову форму.

У період грудного вигодовування дуже важливо вживати їжу, багату вітамінами і мікроелементами, а не калоріями.

Від жирної, калорійної їжі краще відмовитися. Замініть майонез сметаною, хліб – хлібцями. Виноград виключіть зовсім.

Крім того, що перераховані продукти викликають моторошні кольки у немовляти, вони ще сприяють набору ваги. Так можна вбити двох зайців. Якщо Вам важко відмовитися від солодкого, вживайте корисні десерти. Це сухофрукти, сирки, зефір, мармелад, суфле. Майже всі вони менш калорійні, ніж звичайні солодощі.

Не потрібно сідати на дієту відразу після пологів. Адже пологи – величезний стрес для організму. А в критичні періоди він відчуває сильний дефіцит основних елементів: це білки, залізо і кальцій. Вони повинні бути присутніми в щоденному раціоні. Наприклад, молочні продукти, риба, сир багаті кальцієм. Рослинні білки містяться в горіхах, сої, бобових, тварини – в м’ясі, рибі, птиці, сирі. Залізо – в яблуках, гречаній каші.

Як схуднути після пологів

Наша наступна порада – не лінуйтеся гуляти з малюком на вулиці, навіть якщо у вас є балкон. Дуже важливо саме гуляти, а не сидіти на лавочці біля будинку. Сприймайте такі прогулянки з малюком не як обов’язок, а як можливість зайнятися собою, своєю фігурою. Можна навіть збиратися компанією молодих мам і разом влаштовувати піші прогулянки з дітьми. Підберіть зручний одяг і спортивне взуття для цієї мети. Адже за годину інтенсивної ходьби Ви зможете спалити 400-500 ккал, що дорівнює гарному тренуванню в спортзалі.

Якщо погода підкачала і гуляти не хочеться, займіться зарядкою разом з малюком. Так Ви і малюка розважите і м’язи підкачаєте.

Вправа 1. Літачок

Мама лежить на спині, ноги зігнуті в колінах. Дитина лежить животиком на маминих зігнутих колінах. Притримуємо руки малюка, розведені в сторони, як крила літака. «Летимо», погойдуючись на маминих колінах: «Ууууу!».

Як схуднути після пологів

Доповнення до вправи «Літачок» – «Бомбардувальник».

Вправа 2. «Бомбардувальник»

Початок як і в попередній вправі. Потім лунає кулеметна черга: “ти-ди-ди-ди!!!”(дитина вібрує на маминих зігнутих ногах) і збитий  «літачок» (підтримуваний маминими дбайливими руками) падає збоку від мами. Чергуємо праву і ліву сторони падіння.

Вправа 3. «Наїзник»

Малюк сидить на животі у мами. Ноги мами зігнуті в колінах. Прес напружений. Піднімаємо і опускаємо сідниці. Малюк підстрибує на животі, як наїзник на конячці.

Як схуднути після пологів

Вправа 4. «Далеко-близько, високо-низько»

Мама продовжує лежати на спині. Піднімаємо малюка над собою, тримаючи його під пахви, спинка пряма. Опускаємо. І так кілька разів, наочно демонструючи малюку поняття «далеко-близько, високо-низько».

Як схуднути після пологів

Вправа 5. «Пропелер»

Мама лежить на спині. Піднімаємо дитину на витягнутих руках. Повертаємо її тільце вліво-вправо, поки не втомляться руки.

Ви можете самі придумати вправи на різні групи м’язів, які Ви можете виконувати разом зі своїм малюком.

Не потрібно забувати також про психологічний фактор. Жінка у післяпологовий період може перебувати в депресії, настрій часто змінюється, вона схильна до стресів, плаксива, відчуває до себе постійну жалість. В цей час багато жінок тягнуться за солоденьким. Але це тільки здається, що полегшає. Стрес не перемогти за допомогою шоколадки. Замініть шоколадки на груші і яблука, і Ви побачите, як покращиться не тільки настрій, але і Ваше самопочуття.

Не забудьте про мотивацію. Тут знадобляться фотографії Вас колишньої, стрункої! Повісьте їх на чільне місце, поставте як шпалери на робочий стіл комп’ютера, якщо Ви ним користуєтеся часто. Не розкисайте і пам’ятайте: поступово Ви навчитеся планувати свій час, вільного часу стане більше, і Ви навчитеся приділяти увагу не тільки малюкові, але і собі і всім оточуючим.

І останнє. Не потрібно щоранку зітхати на вагах про набрану вагу. Це навряд чи сприятиме гарному настрою. Тепер Ви мама, це найважливіше. А з такими дрібницями, як зайва вага, Ви з часом легко впораєтеся!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар