Як розвити впевненість у собі за допомогою усвідомленості

Як розвити впевненість у собі за допомогою усвідомленості

Результати досліджень пластичності нервової системи показують, що наш мозок (думки і поведінку зокрема) можна «настроювати» незалежно від віку. Не має значення, наскільки незручними або огидними самі собі ви були до цього, — розвиток впевненості в собі завжди носить «вольовий» характер (залежить від вибору людини).

Для деяких з нас впевненість у собі означає стійко витримати розставання з коханою людиною, для інших – не розгубитися під час виступу перед публікою. А ще для когось вона полягає в тому, щоб приглушити голос внутрішнього критика, який постійно говорить людині про те, що вона «недостатньо хороша» для чогось.

Нижче перераховані 8 стратегій, які можуть допомогти стати впевненіше в собі.

1. Запитайте себе, що б ви сказали в цій ситуації своїй другій половинці

Ми часто ставимося до інших з більшою добротою і співчуттям, ніж до самих себе. Крім того, коли ми комусь допомагаємо, то думаємо і аналізуємо недостатньо швидко те, що відбувається. Та додаткові розпитування призводять до більш повного усвідомлення проблеми.

Дуже часто люди, яким не вистачає впевненості в собі, списують свої помилки або упущені можливості на вади в характері, але не розглядають їх, як шанс краще розглянути проблему.

2. Розширте своє коло потенційних можливостей

Візуалізація є потужним інструментом створення уявного уявлення про те, якими ми хочемо стати. Якщо ми зіткнулися з невпевненістю в собі, то, значить, не сприймаємо себе такими, якими ми є насправді.

Створення позитивного образу поєднує багато різних факторів, які допомагають нам:

  • задіяти свою творчу підсвідомість, що відкриє дорогу самій творчості;
  • налаштувати свій мозок на визначення внутрішніх та зовнішніх ресурсів;
  • слідувати закону привабливості, тим самим відкриваючи себе позитивним людям і можливостям;
  • підвищити мотивацію для вчинення необхідних дій по досягненню своєї мрії.

3. Звертайте увагу на те, що у вас виходить робити

Цей крок не без підстави відмінно вписується в «мантру» позитивного мислення. Якщо у вас не вистачає впевненості в собі, ви починаєте зациклюватися на своїх помилках. Завдання полягає в тому, щоб «перехопити» погані думки, поки вони не зіпсували вам цілий день.

Наприклад, якось раз після пробудження я зловив себе на думці про те, що почав день зі швидкого аналізу всіх тих речей, які не встиг зробити вчора. В той самий момент я задав собі питання: «Що я роблю правильно?» і це створило мені позитивний настрій до самого вечора.

4. Відкиньте всі негативні думки подалі від себе

Ця порада пов’язана з попередньою, оскільки негативні думки буквально пронизують невпевнений спосіб мислення. Відмінною рисою емоційно здорової людини є його уважність до всього, що проникає в її інтелектуальний простір.

5. Цікавтеся своїм внутрішнім світом

Починаючи усвідомлювати свої думки і їх вплив на почуття і поведінку, ви тим самим створюєте основу для боротьби з невпевненістю. Прикладом можуть послужити такі питання, адресовані собі самим: «Хм, це була незвичайна реакція. Цікаво, що ховається за нею щось таке, чого я уникаю?», або «Як би я себе почував, якби перестав прагнути до контролю над кожною ситуацією?»

6. Йдіть на ризик

Як сказав зірка хокею Уейн Гретцкі, «ти промахуєшся в 100% випадків, коли вирішив пропустити удар». Жаль займає дуже важливе місце серед всіх тем в психотерапії, особливо з віком, коли наше життя стає все більш вузьким і обмеженим.

Ключовий момент полягає в простій істині: ви ніколи не зможете реалізувати себе, якщо не дотримуєтесь плану.

7. Дійте так, ніби ви впевнені в собі

Якщо в житті щось йде не так, то нам здається, що для цього немає жодних видимих причин. І це найкращий час, щоби вести себе так, немов ви знаходитесь там, де і повинні бути.

Наприклад, спробуйте прокинутися раніше, прийняти душ, одягнути красиву одяг, вийти до людей і спілкуватися з ними навіть незважаючи на те, що ви зараз безробітний.

Вироблення впевненості в собі означає діяти навіть під страхом невдачі. І якщо все вийде, то тепер ви напевне знаєте, що стали більш впевнені в собі, ніж вам здається. А в разі невдачі ви просто будете знати, що це вас не зламало. Так чи інакше, але ви все одно у виграші.

8. Станьте організованими

Нехай у вашому рішенні проблем буде якась система. Так, якщо ваш кар’єрний ріст неможливий з-за проваленого тіста, поставте перед собою щоденні завдання з освоєння нового матеріалу.

У кожної проблеми є своє рішення, а неорганізовані думки тільки плутають всі карти. Вчіться так, ніби завтра ніколи не настане, і не забувайте робити відповідні коригування у своїх пріоритетах.

Дослідження показують, що впевненість у собі не з’являється з віком, але схильна збільшуватися з досвідом і підвищенням усвідомленості.

Якщо процитувати Сема Ульмана, то «…ми настільки ж молоді, як і наша впевненість в собі, і настільки старі, як і наші страхи; настільки ж молоді, як наша надія, і старі як наш відчай».

ГАРМОНІЯ
Додати коментар