Як розвинути в собі шарм та чарівність.

yak-rozvynuty-v-sobi-sharm-ta-charivnistПриваблива людина — це людина, яка володіє магнетичною силою. Вона, немов магніт, притягує людей до себе, вселяючи їм захоплення, довіру і прихильність внутрішньою силою і впевненістю в собі. Чарівні люди виділяються із загальної маси і, як правило, стають лідерами або керівниками. (Щоправда, з різних причин не всі керівники привабливі і заслуговують поваги.)

Нині внутрішню і зовнішню чарівність частіше називають одним словом «харизма». Це слово грецького походження і означає «дар Божий», або «благодать Божа». Це наводить на думку, що чарівність і харизма — риса характеру, якою люди наділені від народження. Дійсно, багато відомих харизматичних особистостей не вчилися «на лідера» — ця якість була закладена в них самою природою.

Очевидно, стати привабливим хотілося б кожному, навіть тому, хто не мріє про лідерство.

Які ж переваги дає людині харизма?

Крім того, що чарівність — сама по собі приваблива риса характеру, вона може послужити хорошу службу тому, хто нею володіє. Харизматична людина легка в спілкуванні, комунікабельна, позитивна, її поважають, їй довіряють, з нею ради зав’язати дружбу і підтримувати приятельські відносини. Перед нею відкриваються багато дверей, закритих для інших. Люди знаходять в ній порадника, утішителя, наставника і просто хорошого друга, поряд з яким вони відчувають себе сильнішими і мудрішими.

Людей чарівних цінують роботодавці, адже вони незамінні при проведенні переговорів, коли потрібно проявити наполегливість, інтелект, терпіння, вміння контролювати свої емоції, щоб переконати іншу сторону прийняти необхідне рішення. Тим більше що харизматичні люди володіють і хорошими зв’язками. Таким чином, харизма — риса характеру, яка відкриває великі можливості в просуванні по кар’єрних сходах.

Харизматики — які вони?

Люди, харизматичні від народження, перебувають у меншості, так само, як і люди з гарною зовнішністю, даною їм від природи. Однак, поставивши перед собою мету і наполегливо працюючи на неї, можна досягти високих результатів і заслужити репутацію людини «з родзинкою», цікавої, знаючої, допитливої, захопленої — харизматичної.

Той, хто опанує таємницями харизми і скористається перевагами, які вона дає, зрозуміє, що його зусилля були не марні, і «гра коштувала свічок».

1. Вони уважні слухачі

Багато людей дуже здивуються, якщо їм сказати, що вони не вміють слухати. Проте наявності слуху недостатньо для того, щоб бути гарним слухачем. Більшість людей прагнуть висловитися самі: вони або говорять без зупинки, не даючи співрозмовнику вставити слово, або постійно перебивають, перемикаючи увагу на себе. В результаті бесіда перетворюється в монолог. І вона представляє інтерес тільки для однієї людини — того, хто обрушує на іншого словесний водоспад.

Вміти слухати — цінна якість, яке зустрічається не так часто. Згадаймо, чи багато у нашому оточенні людей, які здатні слухати нас так, що ми самі виростаємо в своїх очах і здаємося собі цікавими і значними? Навряд чи.

Американський педагог і письменник Дейл Карнегі говорив, що той, хто прагне стати хорошим співрозмовником, має насамперед стати гарним слухачем. За його словами, «уважно слухати — це найбільший комплімент, який можна зробити людині». Слухати уважно — це не тільки не перебивати, це означає бути активним слухачем: заохочувати свого співрозмовника до розповіді м’якими кивками голови, підтримувати розмову навідними питаннями, висловлювати своє схвалення, часом перепитувати, показуючи, що нитка оповіді не втрачена. Вид слухача повинен бути доброзичливий, приязний і ні в якому разі не осудливий і не ворожий. Така поведінка налаштовує на взаєморозуміння і виникнення міцного емоційного зв’язку.

2. Вони чудові співрозмовники

Харизматики вміють не тільки слухати, але й говорити. З ними не доводиться гарячково шукати тему розмови, щоб заповнити незручну паузу. У них в запасі завжди є захоплюючі історії з життя, нейтральні анекдоти, беззлобні жарти, завдяки чому вони стають душею багатьох компаній, «запалюючи» інших людей.

Вони не кричать, змушуючи всіх звертати на себе увагу, оглушливо не сміються, але приємний тембр голосу, багатого інтонаціями, змушує повернутися до них і слухати, що вони говорять.

Їх спокійні уважні очі спрямовані на співрозмовника і висловлюють непідробний інтерес до нього. Чарівні люди усміхнені, а посмішка обеззброює і розслабляє: з усміхненою людиною ми відчуваємо себе комфортно і в безпеці.

3. Вони чесні та щирі

Люди відразу відчувають фальш і вони ніколи не будуть відкриті і щирі з людиною, хоч раз викритою у лицемірстві і удаванні. Харизматична ж людина щира, всі її почуття йдуть від серця. Вона володіє емпатією, що дозволяє їй пройнятися почуттями співрозмовника, наблизитися до нього емоційно. Її цікавлять життя, досвід і проблеми інших людей, і вони це відчувають і тягнуться до неї, оскільки знаходять в ній –  хто взаєморозуміння, хто підтримку, хто співчуття, а хто просто цікаву вдумливу людину, з якою цікаво поговорити і провести час.

4. Вони вміють говорити компліменти

Багато людей наполегливо працюють, щоб здобути нові знання, розвинути нові навички, поліпшити свій зовнішній вигляд і здоров’я. Однак з боку виконану ними роботу, в яку вони вклали стільки зусиль, не видно. А як хотілося б, щоб хтось помітив, щиро оцінив і похвалив! Харизматики тим і відрізняються від багатьох, що не соромляться говорити компліменти тоді, коли людина цього заслуговує.

Вони знають, що комплімент — справа тонка, адже він повинен бути доречним і не може бути грубим і образливим. Компліменти не варто говорити дуже часто, адже того, хто їх робить, можуть запідозрити в лестощах. Оволодівші наукою говорити компліменти отримують багато додаткових бонусів, адже вони сприяють встановленню більш тісного рівня відносин.

5. Вони впевнені в собі

Чарівність і впевненість у собі тісно пов’язані, боязкість ж і харизма несумісні. Несмілива людина має низьку самооцінку, у неї відсутні чіткі переконання, вона подібна флюгеру, який повертається в тому напрямі, куди дме вітер. Вона залежна від чужої думки і її легко збити з шляху, тому що вона сама не знає, куди йде. До її думки не прислухаються, тому що її немає. Людина, яка не має власних переконань, не отримає загального визнання.

Харизматики знають, чого вони хочуть, у них є мета і вони не бояться приймати рішення. Поруч з ними і інші почувають себе впевнено.

Тому перш ніж розвивати в собі харизму, невпевнена в собі людина повинна попрацювати над власною самооцінкою.

6. Вони надихають

Чарівні люди позитивні і оптимістичні. У складній ситуації вони вірять в позитивний результат, а в кожній людині бачать її позитивні риси і допомагають їй розкрити їх, якщо вона сама про них не здогадується.

З харизматиками охоче спілкуються ще й тому, що, будучи уважними до інших людей, вони наповнюють їх відчуттям власної значущості. Їх самооцінка суттєво піднімається, тому що їх бажання, потреби, прагнення виявилися вартими уваги і викликали інтерес. І людина готова гори звернути, щоб показати себе з ще кращого боку, виправдати довіру.

Енергія харизматиків заразлива — поруч з ними інші яскравіше відчувають цінність життя.

7. Вони чуйні

Харизматики відгукуються на прохання про допомогу. Часом вони навіть не чекають цих прохань, а самі задають собі питання: в чому людина потребує і як я можу йому допомогти? Мова йде не про якусь витратну допомогу: це можуть бути книга, цитата, підказка, які допомогли б змінити її спосіб мислення. Або організація зустрічі з людиною, яка знаходиться в схожій ситуації або пережила подібний досвід і могла би дати слушну пораду. Незначна, на нашу думку, порада в контексті чийогось життя може виявитися вельми значущою.

Попрацювавши над цими рисами характеру, можна наблизитися до свого ідеалу харизматика. Проте є ще деякі речі, яких потрібно уникати, щоб не зруйнувати репутацію чарівної людини:

  • Ніколи нікого не проклинати і не ображати.
  • Не скаржитися.
  • Не хвалитися.
  • Не намагатися догодити всім — це неможливо.
  • Не виправдовуватися.
  • Не втрачати контроль над своїми емоціями.
  • Не бути чванливим і зарозумілим.
ГАРМОНІЯ
Додати коментар