Як розвинути силу візуалізації.

Як розвинути силу візуалізації.Все починається з думки. Кожна дія, кожне слово в першу чергу створюються в людській уяві. Здатність побачити речі, перш ніж втілити їх у життя — це те, що дозволяє нам слідувати за мрією і досягати її. Простіше кажучи, чим виразніше ми уявляємо якого майбутнього хочемо, тим більше шансів, що це майбутнє настане.

Мозок не бачить різниці між реальною і уявною дією. Є дослідження, які підтверджують, що коли людина думає про дію (навіть якщо тіло знаходиться в повному спокої), це активізує нервові шляхи у вашому мозку таким чином, як ніби це відбувається насправді.

Багато успішних людей користуються силою візуалізації. Олімпійські чемпіони, наприклад, представляють в деталях відчуття, які у них виникають при отриманні медалі.

Силу візуалізації можна розвинути. Ось п’ять щаблів, на які вам потрібно піднятися, щоб стати професіоналом у цій галузі. Порада: не виконуйте вправу другу, поки не досягнете відчутного успіху в першій.

Перша вправа

Знайдіть фотографію і деякий час аналізуйте її. Запам’ятайте якомога більше деталей. Потім закрийте очі і спробуйте відновити її з пам’яті. Будь-які деталі: кольори, форми, відчуття, сенс, веснянки на обличчі. Відкрийте очі і порівняйте з фотографією. Практикуйтеся в цій вправі до тих пір, поки не зможете повністю відновлювати картину. До речі, цей прийом називається методом Айвазовського.

Друга вправа

Переходимо в тривимірний режим. Візьміть який-небудь маленький об’єкт. Наприклад, ручку або свої ключі. Проаналізуйте всі деталі та запам’ятайте їх. Не поспішайте.

Тепер закрийте очі і уявіть цей об’єкт у всіх подробицях. Пообертайте його в своїй уяві, подивіться на нього з різних кутів. Покладіть цей об’єкт на уявний стіл, киньте його на підлогу і уявіть, як він буде себе вести. Спробуйте його на смак. Звичайно все це має відбуватися тільки у вашій уяві.

Третя вправа

Ця вправа доповнює першу. На цей раз подивіться на реальний об’єкт, а потім заберіть його з поля видимості, але при цьому не закривайте очі. З відкритими очима уявіть собі цей предмет. Уявіть його так чітко, ніби бачите його. Зробіть те ж саме, що і в минулій вправі — киньте його на землю, покладіть на стіл.

Четверта вправа

Піднявшись на четверту сходинку, ви заслужили трохи повеселитися. Помістіть себе подумки в місце, яке вам подобається. При цьому неважливо, чи були ви коли-небудь там. Це може бути замок, картинна галерея, пляж, навіть сцена з фільму. Не думайте про локації, будьте там, відчувайте дотики, запахи, почуйте звуки. Спочатку по черзі, а потім усі разом. Там холодно чи тепло? Є вітер або протяг? Поговоріть з ким-небудь у вашій сцені.

П’ята вправа

Повне занурення. Ви знаходитесь в уявній локації. Взаємодійте з усіма речами, які знаходяться там. Візьміть камінь в руку, сядьте на лавку. Нехай хтось включить там музику. Поживіть в цій локації хвилин 10. Вам не потрібно представляти щось зовсім вже неймовірне і неможливе, нехай закони фізики існують. Як ви себе почуваєте?

Деталі та реалізм

Реалізм є найбільш істотним у візуалізації і тим самим вигідно відрізняється від простого мріяння. Все, що ви візуалізуєте, повинно бути настільки реальним, щоб ви повірили. Задійте всі ваші органи почуттів.

Від будь-якої фантазії ви в підсумку не отримуєте нічого, тому що реальність зовсім інша. Візуалізація ж йде значно далі. Ваш мозок починає думати, що те, що ви візуалізували, відбулося насправді. Якщо ви представили себе у якомусь замку, який бачили на картинці і ваше серце не почало збуджено битися — ви просто фантазуєте. Кількість деталей починає створювати реалізм і ви самі вірите в те, що це відбувається насправді.

Отже, застосуємо силу візуалізації до ваших цілей.

  • Фокусуйтеся на позитивному. Ми часто зосереджуємося на негативних речах, тому змінити цей підхід.
  • Володійте цим, а не бажайте. Якщо ви хочете що-небудь, уявіть, що це вже існує у вашому житті і ведіть себе відповідно з цим.
  • Будьте наполегливим. Непросто займатися цим щодня протягом тривалого періоду. Візуалізація працює, а значить є сенс у наполегливості і формуванні звички.
  • Будьте конкретними. Багато людей мають розмиті цілі, тому мало що отримують. Уявляйте конкретні суми, конкретні предмети, конкретних людей і місця.

Візуалізація володіє величезною силою, яку здатний розвинути кожен. Практикуйтеся щодня. У всякому разі вправи, наведені вище, як мінімум дозволять вам розвивати творчу уяву, а ще краще — підвищувати когнітивні навички, що по своїй суті зробить вас набагато більш сильною і розвинутою особистістю.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар