Як розумні люди спілкуються з тими, хто їм не подобається.

spilkuvannyaЯк було б здорово жити у світі, де панують взаєморозуміння та гармонія і всі розуміють один одного з півслова. На жаль, життя влаштоване трохи інакше і деякі люди дуже нас дратують – як і ми самі, можливо, когось дратуємо. Ми пропонує запозичити навички спілкування у тих, хто філігранним чином ладнає практично з кожним. І як вони це роблять?

1. Вони визнають, що їм може сподобатися далеко не кожен
Рано чи пізно ви зіткнетеся з людиною, у якої буде абсолютно протилежна точка зору. Розумні люди це розуміють. А ще вони визнають, що конфлікти чи розбіжності можуть бути навіть корисними, адже вони демонструють різницю в думках.
Якщо вам хтось не подобається, це зовсім не означає, що він погана людина. Ви розходьтеся в якихось речах, проте в суперечках іноді придумуються нові рішення. Після того як ви визнаєте, що неможливо сподобатися всім і догодити кожному, емоції відійдуть на задній план і це допоможе навчитися прислухатися до чужої думки.

2. Вони відносяться терпляче до того, хто їм не подобається
Звичайно, можна гостро реагувати на будь-яку дію неприємної вам людини, дратуватися через будь-які дрібниці, але все ж таки постарайтеся бути трішки терпиміше.
Спілкуйтеся з людьми, які не бояться сперечатися. Це не просто, але воно того варте. Такі люди кидають виклик або провокують нас, що допомагає досягати цілей і рухатися вперед. Пам’ятайте, що і ви не досконалі, але все-таки навколишні раніше терплять вас.

3. Вони ввічливі
Незалежно від ваших почуттів до кого-небудь, людина, найімовірніше, буде налаштований до вас точно так само, як і ви до нього. Якщо ви грубите, то швидше за все отримаєте грубість у відповідь. «Тримайте марку» і будьте ввічливі, не дозволяючи емоціям узяти верх.

4. Вони розуміють, що кожен робить по-своєму
Іноді ми очікуємо занадто багато від оточуючих. Чомусь егоїстично припускаємо, що інші надійдуть точно так само, як вчинили б і ми в тій чи іншій ситуації, або скажуть те ж, що сказали б ми самі. Тим не менш, це не так. Очікувати від інших свого ж поведінки рівнозначно тому, щоб заздалегідь налаштувати себе на розчарування і відчай.
Налаштуйтеся на те, що кожна людина робить одні й ті ж речі на свій лад. Іншого разу ви будете психологічно готові, і звички оточуючих перестануть бути для вас сюрпризом. Розумні люди постійно це роблять, і їх не дивує поведінка інших людей.

5. Вони зосереджені на собі
Замість того щоб в черговий раз злитися на людину, спробуйте зосередитися на тому, чому ви так реагуєте. Іноді те, що нам не подобається в кому-небудь, не подобається в нас же самих. Ці люди просто зачіпають наші хворі місця.
Постарайтеся намацати свої больові точки. Іншого разу ви зможете передбачити, пом’якшити або навіть змінити вашу реакцію. Пам’ятайте: легше змінити своє сприйняття, ставлення та поведінку, ніж змінити когось.

6. Вони беруть паузу і роблять глибокий вдих
Звички деяких людей можуть просто виводити нас з себе. Бути може, ваша колега регулярно не встигає виконати завдання в строк, або у вас є знайомий, який страшенно дратує дурними жартами.
Замість того, щоб в черговий раз витрачати власні нервові клітини, пригальмуйте і зробіть глибокий вдих. Це допоможе заспокоїтися і запобіжить від надмірно емоційної реакції, тим самим дозволяючи включити голову.

7. Вони говорять про те, що їм потрібно
Якщо деякі люди постійно зачіпають вас, спробуйте спокійно поговорити з ними про це. Уникайте обвинувальних фраз і використовуйте конструкцію «Коли ви … Я відчуваю …» Наприклад, «Коли ви перебиваєте мене під час нарад, я відчуваю, ніби ви не цінуєте моєї думки». А потім скористайтеся моментом і почекайте відповіді.
І тоді ви з подивом можете дізнатися, що інша людина не зрозуміла того, що ви не закінчили свою промову, або ваш колега був такий схвильований своєю новою ідеєю, що з ентузіазмом перебив вас.

8. Вони вміють тримати дистанцію
Якщо всі методи провалюються, розумні люди вміло тримають дистанцію з тими, хто їм не подобається. Просто йдіть своєю дорогою. Можливо, в майбутньому у вас з’явиться бажання і можливість налагодити відносини з цією людиною, так що не відсуває занадто далеко.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар